Малинка• 22 января 2023

Інвалідність батьків дружини є підставою не бути мобілізованим?

Чи має бути оформлене опікунство над батьками дружини? Просвятітт, будь ласка, хто стикався з цим питанням найближчим часом? Дякую
Чукча Мукча• 22 января 2023
Да. Есть. Опекунство в этом случае не обязательно. Или инвалидность или опекунство.

Статус Ква• 22 января 2023
Має бути оформлений догляд 1-2 гр , але то діяло на початку і на папері, як на практиці не підкажу.
Дюйм оф о4ка• 22 января 2023
По закону без всякого опекунства.
Брююнетка• 22 января 2023
У знакомой отец инвалид 2 группы, говорит что ее муж в таком случае не подлежит мобилизации
Но я думаю что наверное нужно опекунство?
Акукарача• 22 января 2023
Я вам раджу звернутися до служби прикордонної, вони відповідають на всі питання .
kanni• 22 января 2023
Ответ дляСтатус Ква
Нет, не нужно оформление ухода, это касается других родственников.

Это отдельное основание для отсрочки:

які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;

Нужно только подтвердить родство.
Кукуша• 22 января 2023
Знакомая знаю выехала за границу,а потом на мужа оформили опекунство(мама инвалид) и он тоже без проблем выехал с её мамой за границу
Шмоточницаца• 22 января 2023
За кордон можете виїхати
автор Малинка • 22 января 2023
Ответ дляАкукарача
Так прикордонна служба я так розумію, то якщо за кордон їхати, в мене цікавить щодо мобілізації, про виїзд закордон мова не йдк

автор Малинка • 22 января 2023
Ответ дляkanni

Это отдельное основание для отсрочки:

Нужно только подтвердить родство.
Це я читала
Не розумію тоді чому знайомі знайомих в цьому випадку офопмляють опікунство
І буцім були питання, що опікунство може оформити тому що дружина не працююча, а так би ще й не оформив. Думала може якісь є зміни в законодавстві
Сорока-ворона• 22 января 2023
Ответ дляМалинка
Подлежит !
Сейчас берут всех , белые билеты проверяют.
Нога на ногу• 22 января 2023
Не совсем по теме. Но вот у знакомых ребёнок с инвалидностью до 18 лет. Сказали что муж не подлежит мобилизации только в том случае если они с женой в разводе и он является опекуном ребенка
kanni• 22 января 2023
Ответ дляМалинка
Це я читала
Оформляют для выезда за границу, если не зарегистрированы по одному адресу. Там отдельная норма, касающаяся именно пересечения границы.

2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.
Ушла и Пришла• 22 января 2023
Вы читать не умеете? Все же написано. Никакого опекунства не нужно. Инвалидность 1 и 2ой группы. Заже за границу можно выехать.
Ручки-Крючки• 22 января 2023
Ответ дляАкукарача
Прикордонна служба дає відповіді на питання про мобілізацію? Дивно.
Ушла и Пришла• 22 января 2023
Ответ дляСтатус Ква
Это не правда. Зачем писать глупости? Просто инвалидность 1 или 2 группы
После 18• 22 января 2023
Ответ дляНога на ногу
Це не правда
Ушла и Пришла• 22 января 2023
Ответ дляБрююнетка
Ну думайте себе. У меня мама инвалид 2ой группы. Никакого опекунства разумеется не надо. Есть закон.
Нога на ногу• 22 января 2023
Ответ дляПосле 18
Це не правда
У вас ребёнок с инвалидностью и вы точно - точно знаете?

Твоя подруга• 22 января 2023
Хм, якщо мій тато має інвалідність 2-ї групи і двох зятів (мій чоловік і чоловік сестри), теоретично обидва можуть спробувати скористатися цим пунктом (виїзд не цікавить). Не потрібно доказувати сумісне проживання ?
автор Малинка • 22 января 2023
Ответ дляУшла и Пришла
Ви стикались напряму з цим питанням? І просто групи інвалідності батьків виявилось достатньо, щоб отримати відстрочку?
ДолькиКабана• 22 января 2023
Ответ дляТвоя подруга
Реєстрація - прописка повинна бути одна
Твоя подруга• 22 января 2023
Ответ дляДолькиКабана
Реєстрація - прописка повинна бути одна
Виходить виїхати реально (при супроводі) а от відстрочка практично ні.
Брююнетка• 22 января 2023
Ответ дляУшла и Пришла
Просто даже самой стало интересно нужно оно или нет
Спасибо за ответ
Ушла и Пришла• 22 января 2023
Ответ дляМалинка
Разумеется. Отсрочка бессрочная. Оформили в мае даже будучи на ЗУ. Все документы были с собой. В воинкомате пишется заявление и подаются все доки. Заявление со ссылкой на # закона. Все. Единственное по выезду не скажу, мы это не узнали иак как не собираемся
ДолькиКабана• 22 января 2023
Ответ дляМалинка
1. Підтверджене родство.
2. Спільна реєстрації
3. Всі документи про інвалідність.
Ушла и Пришла• 22 января 2023
Ответ дляДолькиКабана
Реєстрація - прописка повинна бути одна
Откуда вы берете этот бред? Не должно быть такого!!
После 18• 22 января 2023
Ответ дляНога на ногу
У мене дитина з інвалідністю, але це не мій випадок, бо дитина від першого чоловіка, який проживає в Криму (батьківських прав не позбавлений). Вийшла заміж вдруге, є ще дитина 2 рочки, спільна. Виходить що чоловік утримує двох дітей (старша з інвалідністю) і мене в декреті... А по документах підлягає мобілізації...
А подруга у якої дитина теж з інвалідністю з чоловіком виїхали за кордон
Ушла и Пришла• 22 января 2023
Ответ дляБрююнетка
Спасибо за ответ
Не нужно. Как и прописка в одном месте. У нас абсолютно разные адреса
ДолькиКабана• 22 января 2023
Ответ дляУшла и Пришла
Не повинно? Але є
До цього дуже добре чіпляються у військоматі

Ну може раніше ще не було питань, то зараз, інколи ще вимагають підтвердити інвалідність родича…
Пишу як є