Самый умный• 24 января 2023

Мами хлопців 10-11 клас, що думаєте?

Думаю більшість переймається такими ж думками, як і я….
Син зараз в 10 класі, через місяць буде 16 років. Живемо в маленькому місті, тут у нас спокійно, не уявляю навіть, як страшно, де часто прильоти (((
Син відмінник. Математичний сильний клас у школі. Сильні репетитори англ і математика. Гарні результати.
Стоїмо тепер і ми на роздоріжжі зі вступом тут чи десь там ((( Готуватись до ЗНО чи вчити мову тієї країни, куди вступатиме? Купа питань і в голові каша (
1) якщо ситуація не зміниться, то ясно що це буде за «навчання» тут.
2) як нам, батькам, спокійно жити, коли дитина припустимо в Києві, Дніпрі чи Одессі, де часто прильоти і постійна загроза?!
Або пункт 3) виїзд і вступ закордоном. А це взагалі здається мені як із області фантастики..
Всім серцем хочеться бути тут на своїй землі, а не тинятись там, де ти нікому не треба. Але ж самі бачите (((
Давайте, мами, поспілкуємось тут, хто які варіанти розглядає для своїх дітей. Думаю тема буде цікава і актуальна, тому що час піджимає. Ще по суті рік-півтора.
Я_канеша_извиняюсь• 24 января 2023
Ответ дляЖующаЯКонфету
Якщо не збираєтеся вступати в України, то НМТ не треба сдавати. Раніше обо‘язково треба було сдавати ДПА. В 2022 р його відмінили, в 2023 здається теж ДПА відмінили
Дякую дуже

РукиМыли?• 24 января 2023
Ответ дляЯ натуралка
Такие терпилы, как вы, молчите - толку ходить? Пошел бы бабский майдан - может, чего-то и добились бы
Прикольно виходить: такі як ви- виїхали, а ті, хто лишився- повинні йти на ’бабський майдан’...
Повертайтеся та майданьте на здоров´я!
Марс атакует• 24 января 2023
Автор, у мене син молодшого віку, але я Вас розумію. Вивозьте дитину, нехай виізжає за кордон. Врятуйте йому життя та здоров’я. Ця війна несправедлива затягнеться не на один рік.
Зараз дуже гарний шанс облаштуватися. Ваш син не маленький, якщо Ви не зможете поіхати з ним - він сам зможе облаштуватися за кордоном. У моїх друзів донька у 14 років виїхала до Британії на початку війни, батьки лишились вдома у Києві. Дитина навчається, завела друзів і у неї є гарні шанси зачепитись за кордоном та лишитись там на пмж.
Подумайте про майбутнє, прошу Вас
Я натуралка• 24 января 2023
Ответ дляРукиМыли?
Повертайтеся та майданьте на здоров´я!
Я приїду і піду. Спокійно приїжджаю до чоловіка кожні 2 місяці. Але синів моїх ця країна більше ніколи не побачить. Тільки ж ви не підете, правда? Кишка тонка?
Меня не звали• 24 января 2023
Ответ дляКрем для арбуза
Моєму скоро 16, скоро поїдемо, як можна тут хлопців залишати
Ми також плануємо
Госпожа_тамагочи• 24 января 2023
Ответ дляТоптунша
Был бы мой сын младше, поехал бы учиться в другую страну.
К сожалению, не выпускают студентов
Что, так и не выпускают? Выпускали же студентов ин.ВУЗов. Помню летом петиции писали, письма в МОН
Айпишница• 24 января 2023
Ответ дляШальная коклетка
Чому тільки з приписним?
Поступати то з приписним атестат, хіба мають право не віддати?

Є в кого-небудь досвід отримання атестату без приписного?
Так приписне /військовий квиток потрібне для вступу в ВУз а не для отримання документів про середню освіту.

РукиМыли?• 24 января 2023
Ответ дляВам телефонограмма
автор, я вчителька. своїх нема.
11 клас хлопці майже всі за кордоном.
київ.
А у нас в 11 класі тільки одна дівчина в Австрії. Хлопці всі тут, принаймні, поки що...Вінниця.
Госпожа_тамагочи• 24 января 2023
Ответ дляСамый умный
Дякую. Головою розумію, що мабуть треба… певно сама собі відмазки шукаю і все-таки маю віру, що скоро все скінчиться.
Автор, увозите сына. Если закончится и будет в Украине рай - всегда сможете вернуться, а вот уехать не всегда. У Вас умный перспективный ребенок, зачем ему лучшие годы жизни жить под бомбёжками и с риском что заберут на войну, зачем жить в разрухе после войны? Учите язык, если выучит польский - то может подаваться на бесплатное зачисление в польский ВУЗ, может даже стипендия будет, комнату в общежитии дадут, не пропадет. Вот от всего сердца рекомендую увозить ребенка
Конфиденциальность• 24 января 2023
Ответ дляЖующаЯКонфету
Мой тоже отличник, математика на высоком уровне, английский. Поступил в этом году в КПИ на бюджет, на программирование. Одноклассник в Словакии и в Польше. За первый семестр у моего знаний намного больше , чем у друзей в Европе. Это касаемо этой сферы. Друзьям уровень обучения не нравиться, говорят слабо, ребята медалисты, умные. Кто слабый в учебе и сдали тут плохо ЗНО им норм. Насчёт отправлять в Киев со своего города, то первый семестр был онлайн и второй тоже будет онлайн, пока никуда не едет. И моему на онлайне легче учиться, говорит. И есть время еще на доп курсы. Решать Вам и ребёнку. Мой сын категорически не хочет уезжать. Мне , конечно, тревожно, что он тут. Но все меняется очень быстро, планируешь одно, а выходит другое( Где гарантия, что там, куда уедешь не случится война… В 2014 уже бежали от войны…
Кавалер моей дочери в этом году поступил в КПИ на бюджет и поехал учиться в Польшу(тоже бюджет), сейчас тянет 2 универа.Говорит, что в КПИ очень сильные дети и уровень знаний на высоте. Но сидит в Польше из-за призывного возраста.
Госпожа_тамагочи• 24 января 2023
Ответ дляКлараЦеткин
Сейчас гребут мужчин. Всеобщая это всех, кто может держать оружие
Вот завтра снимут отстрочку со студентов, т.к. не будет хватать людей на фронте...и что? Отстрочка у молодых людей и студентов - это ненадёжно, все может измениться за день
Миллион АлыхРос• 24 января 2023
У нас вообще ситуация патовая…. Сыну в мае 16 лет, но так как пошел он в школу в 7,4, то сейчас он только в 9 классе. Закончит 11 класс в 18,1 и соответсвенно выезд заграницу для него будет закрыт. Поэтому решили переходить со след года в Оптиму и закончить 10-11 классы за 1 год экстерном. Чтобы была возможность выехать.
Вездевлазиющая• 24 января 2023
Конечно, пункт 3! Даже если позитивные прогнозы слушаться, то гарантии, что повтора не будет нет. Сделайте все, чтоб сын учился вне Украины.
Жена брата Админа• 24 января 2023
Закончили в этом году 11 класс и сейчас поступили в Украине в универ, находимся за границей, учится онлайн. Решение приняли находясь за границей, что эмигрировать не собираемся сюда, Европа нам не подойдет, оплачивать образование тут смысла нет, если не остаемся. Наша база и знания намного лучше, образование дешевле. Решать вам конечно. А мы домой хотим и ждем когда война закончится.
P.S До войны задумывались об образовании в Европе или других странах. Но поездив и пожив везде, посмотреть жизнь, цены на оплату всего и возможности тут, решили что дома лучше и возможностей в нашем варианте больше.
Миллион АлыхРос• 24 января 2023
Ответ дляЇжак в панчохах
Мне сегодня знакомая сказала, что приняли новый закон. Теперь подростки с 16 лет, после постановки на учет уже тоже не выездеые. Кто-то встречал эту инфу?
Нет такого. Лично была в военкомате. Поднимала этот вопрос тут на советчице, меня все обсмеяли и я пошла в военкомат.
Хи хи, ну ну• 24 января 2023
Ответ дляСливочная пенка
Як давно вчив мову? Навчається безкоштовно чи платно?
Мову почав вивчати в квітні. Не було й думки про іншу країну. До липня мав В1, але кожен день по 4 год. В1 для вузу того, що розглядали - замало. Пішов на підготовчий курс. Розраховували тільки на мову, а по факту ще 4 технічних предмети. Курс платний, стаціонарний. З гуртожитком виходить не дешево. Якщо дитина має сертифікат мовний С1 - у всіх державних вузах навчання на польській мові безкоштовне.
Белый Лосик• 24 января 2023
Ответ дляСамый умный
В1точно є
В2 фільми із субтитрами дивиться. Аудіювання toefl норм проходить. Фільми навіть із субтитрами не все перекладає. Пле фвльми не дитячі. Звичайні.
У нас подтверждённый В2, в некоторых вузах требования IELTS С1
Будем через 2 месяца подтверждать С1.
Айпишница• 24 января 2023
Ответ дляСамый умный
Саме розмовляли з репетитором про сертифікат. Будемо готувати по-любому.
Штати - точно ні.
Єдина проблема поки йде війна ці екзамени неможливо здати в України, ми весною так ’пролетіли’, хоча готувалися довго.
У Вас ще достатньо часу і будемо вірити, що Ви вже зможете здавати екзамен в мирній Україні.
Зараз можна абсолютно безкоштовно пройти тестування у мовних школах Britisg Council, LSE і т.д., щоб для себе визначити рівень знань.
Як пояснили мені в нашій мовній школі, варто спеціально готуватися до екзамену типу IELS і це стосується не зовісм рівня знань а навиків і спеціальної підготовки саме для здачі, кажуть навіть посмішка важлива.
Раптом чиї діти здавали - цікаво буде послухати реальні розповіді.

https://www.britishcouncil.org.ua/exam/ielts/frequ...
Глубоководная селедка• 24 января 2023
Ответ дляСамый умный
Моєму чере 2 тижні 18. Виїджали, були в Польщі 2 місяці, рвався додому. На 3 курсі в коледжі, планує поступати в 2 виші, а кордон категорично не хоче, вчив півроку польську - взагалі не пішло, англійска так собі. У нього астма, не важка форма., в мирний час звільнений від служби, у вйіськовий - обмежен придатний. Теж ридаю, але що зробиш. Далі буде видно.

Звоночек• 24 января 2023
Ответ дляЖена брата Админа
вы поступили и выехали, или дистанционно сдавали и поступали?
Жена брата Админа• 24 января 2023
Ответ дляЗвоночек
Все онлайн дистанционно сдавали в стране пребывания. Мультитест был.
Обучение в универе и экзамены сессии также онлайн, хотя дневная форма обучения.
Глаза_в_3_карата• 24 января 2023
По великому рахунку ніхто ніде нікого не чекаю з букетами квітів і валізами грошей. Ні в Україні, ні в інших країнах.
Все розумію, якщо всі виїдуть, то хто лишиться....але свою доньку я вивезла. Сину 24, він в Україні. І нікуди їхати не хоче.
Радила б заради дитини виїхати , допомогти з вступом, нехай вчиться. І повертається
Дама с заначкой• 24 января 2023
Ответ дляСамый умный
Дякую, про це не думали.
Опікуна зможемо спробувати домовитись в Німеччині (дальня рідня) і в Англії (моя подружка).
Більш ніде.
В Німеччину думаю сенсу немає їхати. Багато часу піде на досягнення німецького В2. Здається Англія ваш варіант, оскільки мову він вже знає. Залишатися в Україні йому немає сенсу. Треба боятися не того, що за кордоном невідомість, ой як воно буде.. бійтесь втрачених можливостей. А зараз можливості є.
Жена брата Админа• 24 января 2023
Ответ дляДама с заначкой
Если он будет учится в Украине на удаленке в универе и тут пересиживать только, то какая страна не важно и при предьявлении справки, что он студент Украины дергать его не будут и не должны в Германии обязанностями. А дальше сам решит.
Ку ка ку ка ку• 24 января 2023
Ответ дляЖующаЯКонфету
З цим звісно проблема( Але світ міняється, люди пристосовуються … Те що вчать в Германії в магістратурі, тут вчать на першому курсі . Друг сина дуже не задоволений знаннями в Польщі(( Теж програмування
Я теж вважаю, що топові українські вузи дають гарну освіту, але не треба знецінювати західну. Є з чим порівнювати, донька вчиться на магістратурі за кордоном, її знання не гірші за інших студентів, які вчилися в Європі, але навчатися складно і знання сучасні. Наші дипломи визнають і це+, але диплом який вона отримає, якщо все складеться добре, набагато престижніший і в світому рейтингу набагато вище.
Жена брата Админа• 24 января 2023
Ответ дляКу ка ку ка ку
Украина - это уже Европа. Дипломы будут и у наших детей европейские и признаваться везде. А наши дети умнее намного этого образования тут.
РукиМыли?• 24 января 2023
Ответ дляЯ натуралка
Та ви тільки покличте, чимало ’баб’ вас підтримає.
Jann• 24 января 2023
Ответ дляЛюбительница
сын музыкант 10 класс, поехали еще весной в другую страну. Принимал участие в проекте. Потом собирались вернуться домой, да так и не доехали( Сейчас поступил в консерваторию здесь и назад он уже не хочет.
В какой стране поступил в консерваторию Ваш сын?
Если можно, ответьте мне в личку. Спасибо.
Ку ка ку ка ку• 24 января 2023
Ответ дляЖена брата Админа
Зараз, напривеликий жаль знання на дистанційці, ні про що, може для фізмата і програмістів ок, то хіміки, фізики, біологи страждають, там треба практика і багато
Жена брата Админа• 24 января 2023
Ответ дляКу ка ку ка ку
Девочки очень хочется верить, что лето-осень уже будет наша Украина. Крым до Нового Года тоже наш. Я настраиваюсь на позитив и на нашу победу, чтобы наши дети учились в следующем учебном году уже дома. Чтобы Украину восстановили. Она у нас самая лучшая. И самая родная.