Самый умный• 24 января 2023
Мами хлопців 10-11 клас, що думаєте?
Думаю більшість переймається такими ж думками, як і я….
Син зараз в 10 класі, через місяць буде 16 років. Живемо в маленькому місті, тут у нас спокійно, не уявляю навіть, як страшно, де часто прильоти (((
Син відмінник. Математичний сильний клас у школі. Сильні репетитори англ і математика. Гарні результати.
Стоїмо тепер і ми на роздоріжжі зі вступом тут чи десь там ((( Готуватись до ЗНО чи вчити мову тієї країни, куди вступатиме? Купа питань і в голові каша (
1) якщо ситуація не зміниться, то ясно що це буде за «навчання» тут.
2) як нам, батькам, спокійно жити, коли дитина припустимо в Києві, Дніпрі чи Одессі, де часто прильоти і постійна загроза?!
Або пункт 3) виїзд і вступ закордоном. А це взагалі здається мені як із області фантастики..
Всім серцем хочеться бути тут на своїй землі, а не тинятись там, де ти нікому не треба. Але ж самі бачите (((
Давайте, мами, поспілкуємось тут, хто які варіанти розглядає для своїх дітей. Думаю тема буде цікава і актуальна, тому що час піджимає. Ще по суті рік-півтора.
Царевна в уггах• 24 января 2023
Ответ дляСамый умный
Я зможу поїхати з ним допомогти облаштуватись, а потім сам якось, буду навідуватись, що робити. Вдома залишається тато та менший син.
Але це все для мене, як страшний сон (((
Він там сам, а ми дома втрьох 🥺
Автор, в мене дівчинка, 11 клас. Активно готуємось до вступу у Відні. Вчить мову почали влітку і вже мала здала на А2.(це мін для подачі документів на підготовче відділення вузу). Продовжуємо активно вчити далі мову. Я до того, що треба дивитись по дитині. Визначайтесь з країною для вступу і починайте вчить мову. Навчання на англійській - дуже дорого виходить, ми розглядали багато варіантів. Самі поступаєм з компанією. Да дорого, але вони супроводжують в усіх установах, шукають житло та т.д. Думайте. Тільки Вам я сину вирішувати. Ми для себе прийняли таке рішення. Рівень навчання зараз просто аут (тривоги, відключення світла і т.д). Практично по кожному предмету у малої репетитор.... Ще + навчання за кордоном -, у малого буде освіта, яку признають +, знання мови.
Чёрти Шо• 24 января 2023
Ответ дляСамый умный
Дякую, про це не думали.
Опікуна зможемо спробувати домовитись в Німеччині (дальня рідня) і в Англії (моя подружка).
Більш ніде.
первый год войны идут добровольцы
второй год идут те, кто не хочет и плохо спрятался
третий год ищут всех по хатам и начинается формирвание женских батальонов
это 41-45
вы думаете сейчас по другому будет?
это 41-45
вы думаете сейчас по другому будет?
ЖующаЯКонфету• 24 января 2023
Ответ дляНаша взяла
Цього року не було сесії, виставляли за поточними оцінками
Хіба ні?
Хто оцінок не добрав, в кого борги, треба доздавати . Є такі у сина в групі і не один. Все залежить від людини, мій вчився і вдень і в ночі, а хтось в ігри грав і нічого не вчив.
Радость моя• 24 января 2023
Ответ дляЖующаЯКонфету
З цим звісно проблема( Але світ міняється, люди пристосовуються … Те що вчать в Германії в магістратурі, тут вчать на першому курсі . Друг сина дуже не задоволений знаннями в Польщі(( Теж програмування
Абсолютно не согласна с тем, что в Германии проходят в магистратуре то, что тут проходят в 1.
Может совсем какието никакие германские вузы, но не рейтинговые хорошие
ЖующаЯКонфету• 24 января 2023
Ответ дляРадость моя
В рейтинговые хорошие попробуй попасть еще(( В Гарварде и Оксфорде тоже круто, но далеко не все наши дети могут туда поступить((
Ксерокопия ночи• 24 января 2023
Ответ дляСамый умный
Не прям розмовний, але набагато вище шкільного рівня
Лучше уехать
Наша взяла• 24 января 2023
Ответ дляРадость моя
Там людина писала за однокласника сина)
При тому, що син на 1 курсі в Україні)
Але про магістратуру в Німеччині звідкись знають…
При тому, що син на 1 курсі в Україні)
Їжак в панчохах• 24 января 2023
Мне сегодня знакомая сказала, что приняли новый закон. Теперь подростки с 16 лет, после постановки на учет уже тоже не выездеые. Кто-то встречал эту инфу?
Я_канеша_извиняюсь• 24 января 2023
Підкажіть, а чи треба буде здавати НМТ для тих, хто вчиться дистанційно і просто хоче отримати атестат за 11 клас, але не планує вступати в Україні?
Айпишница• 24 января 2023
Ответ дляЇжак в панчохах
А знайома посилання на закон не давала? Поки вперше чую. Мабуть вже тут була б тема в топі , таке тихо не пройшло б. Але на днях подібне в іншій формі чула від знайомої ( на рівні слухів).
Я тут Живу• 24 января 2023
Пусть выезжает, хоть в Польшу, я считаю вернутся всегда успеете.Я б своего и после 9 отправила. Каждый день вижу молодых инвалидов.
Їжак в панчохах• 24 января 2023
Ответ дляАйпишница
Ні, вона сказала, що знайомий військовий таке сьогодні сказав. Сиджу зараз шукаю. Я вже думала, що ця тема якраз про це. Але не здивуюсь, якщо з 16 вже виїзд закриють. Я поки знайшла, що тепер хлопці ставатимуть на облік в 16 років, але про обмеження виїзду не бачу.
Моська-слон• 24 января 2023
Ответ дляИзЮмрудная
так а уто ему лекарь что подписал если не хотел?
8 амбалоа зажали и оказали давление.
Кто ему лекарь? Вы не знаете как в органах работают?
ЖующаЯКонфету• 24 января 2023
Ответ дляЇжак в панчохах
Бред, сын неделю назад выезжал в Польшу на каникулы, 17 лет
ЖующаЯКонфету• 24 января 2023
Ответ дляЇжак в панчохах
Мы в 2022 году в 10 классе в 16 лет вставали на учет в военкомате
ЖующаЯКонфету• 24 января 2023
Ответ дляЯ_канеша_извиняюсь
Якщо не збираєтеся вступати в України, то НМТ не треба сдавати. Раніше обо‘язково треба було сдавати ДПА. В 2022 р його відмінили, в 2023 здається теж ДПА відмінили
Папина дочка• 24 января 2023
Ответ дляСтервочка
В мене трохи молодший син, почали вивчати польську пока на безкоштовних курсах, з наступного року найму репетитора щоб серйозно вчити. І якщо до його 17 років рашка не розпадеться на московію і купу інших країн, буде поступати в Польщу
Подскажите пожалуйста,где нашли бесплатные курсы польского языка?
Дуболом• 24 января 2023
Ответ дляПрыг-скок
Мій навчається в 11класі,почали готувати документи до Словаччини
Він вчив словацьку і ви все самі робите чи з допомогою фірм які цим займаються. Теж розглядаємо Словакію. Якщо відповісте буду вдячна.
ShalenaBdgilka• 24 января 2023
Ответ дляMs. Откровенность
это он находясь в Украине поступил или вы выехали и в другой стране сейчас находитесь? в какой вы стране? У сына есть хорошее знание этого языка? Какие были требования для поступления? Как происходил процесс? Сколько будет стоить учеба, как с проживанием и питанием? Спасибо
Выехали и там поступил. Язык был на уровне А1 на момент собеседования так сказать. Для украинцев требований не было, нам повезло, было свободное место. Учеба бесплатная тут почти во всех колледжах, за исключением частных, но там тоже цены не за облаками. Я плачу за общежитие 40€ в месяц, трехразовое питание 60-80 € в месяц в зависимости от меню. Словакия
Їжак в панчохах• 24 января 2023
Ответ дляЖующаЯКонфету
Я так понимаю, это еще от школы зависит. Они же их должны всех вместе организовать. Кому то 16, кому-то наверное 17 было в этом году. А когда это происходит? Весна, осень?
ЖующаЯКонфету• 24 января 2023
Ответ дляЇжак в панчохах
Мы проходили медосмотр в феврале 2022 года в 11 классе. 2005 г.р. Одноклассники 2004 г. р. проходили раньше. Классный руководитель выдавала направления когда кому положено
Стервочка• 24 января 2023
Ответ дляПапина дочка
Вінниця, VinSmart центр, від міськради. Там різні безкоштовні гуртки, запис правда пару годин на рік, 1 вересня, беруть штурмом батьки, хто встиг записується.
Айпишница• 24 января 2023
Ответ дляЇжак в панчохах
Сину 16-ть весною було, ось місяць тому ходили у воєнкомат з однокласниками. А взагалі то це вже пізнувато, бо мали б в нормальний час ніби раніше піти.
Я натуралка• 24 января 2023
Ответ дляЯ_канеша_извиняюсь
Ні. ДПА в 11 класі відмінили
Айпишница• 24 января 2023
Ответ дляShalenaBdgilka
Ціни абсолютно доступні і на гуртожиток і на харчування, може навіть і дешевше, ніж у нас виходить. А як Вам взагалі Словаччина, які враження від життя там?
Айпишница• 24 января 2023
Ответ дляЇжак в панчохах
Від року народження. З сином проходили хлопці з 10-го, які 2006 року народження.
ShalenaBdgilka• 24 января 2023
Ответ дляАйпишница
Нравится и мне , и детям очень. Уже давно приняли решение оставаться тут.