Леди_на_драндулете• 02 февраля 2023

Чтоб стать психологом надо такой склад ума иметь

Читаю часто темы, как пишут, что хотят на второе высшее психологом. Какое-то время после окончания физмата, я тоже подумала, что неплохо было бы психологическое образование, чтоб себя лучше понять и не тратиться на психолога. Но потом поняла, что глупая затея. Вспомнив университетскую психологию, короткий скучный курс, я подумала, что это 3-4 года придется изучать все эти скучные термины и никакой пользы для себя. И самое главное, что потом? Да я сама нуждаюсь в психологе, как я буду людям помогать?
Вот, кстати, кто хочет поступать на психолога, задумайтесь: а можете ли вы психологически поддержать? Найти правильное решение?
Машка-замарашка• 02 февраля 2023
Ответ дляЛижТолько
теория и практика существенно отличаются, наше академическое образование не особо помогает в практической деятельности.
теория без практики бесполезна, практика без теории опасна. Одно невозможно без другого
но да, в вузах мало практических навыков

Я в дамках• 02 февраля 2023
Ответ дляЛижТолько
скорее это вы совершенно не понимаете, что делает врач и что психолог.
Тому что делают психологи и что делает их хорошими специалистами в медицинском на лечебном факультете не учат.
Классическая отмазка психолога
ЛижТолько• 02 февраля 2023
Ответ дляЛеди_на_драндулете
Я с вами соглашусь. Просто мед диплом как хороший бэкграунд для психолога. Как отметили выше, корочка ничего не дает, просто после меда опять брать курсы и тренинги.
к этому диплому больше доверия, хотя бы уже потому, что нет заочного)) и хоть что-то эти студенты услышали за 6 лет, потом интерн попадает в какое-то учреждение, где за ним присматривают более опытные коллеги, учат и тд, плюс есть внешний контроль за тем, что и как он делает.

А психолог получил диплом, и делай что хочешь и как умеешь))
автор Леди_на_драндулете • 02 февраля 2023
Ответ дляЛижТолько
Образование - это фундамент, от которого движешься дальше.
ЛижТолько• 02 февраля 2023
Ответ дляЯ в дамках
Классическая отмазка психолога
вообще мимо))
я училась в Богомольца) и иногда с ужасом думаю о том, что когда-то придется обращаться к однокурсникам
Шумелка Мышь• 02 февраля 2023
Дигитальным
Я в дамках• 02 февраля 2023
Ответ дляЛижТолько
вообще мимо))
И на кого выучились?

ЛижТолько• 02 февраля 2023
Ответ дляЯ в дамках
И на кого выучились?
не на психолога))
Ответ дляЛижТолько
не на психолога))
но вы ж работаете врачом? какого профиля?
Майская киска• 02 февраля 2023
Ответ дляЛижТолько
вообще мимо))
преподы Богомольца тоже должны бояться болеть))
Я в дамках• 02 февраля 2023
Ответ дляЛижТолько
не на психолога))
Стоматолог?
Fashion_besties• 03 февраля 2023
Ответ дляТвоя подруга
Автор, таке враження, що ви не вчилися в університеті. Як ви зможете допомогти людині без системних університетських знань? То не просто нудятина на 4 роки, то наука. Без цих знань, ви не психолог, а ’подруга’, ’вільні вуха’, ’порадниця’ і аби хоч не нашкодили відсутністю системних наукових знань. За перший рік ви вивчите загальну, вікову, соціальну психологію. Далі психодіагностику, психологію особистості, мотивації, історію психології, патопсихологію...
Тільки уявіть, завдяки цим системним знанням, скільки ви будете знати про клієнта тільки за першу годину консультації. Проблема в тому, що не всі вміють використовувати ці знання, щоб вони стали спочатку уміннями, а потім навичками.
Вы в Шевченко учились?
Вам около 25 лет мне кажется
автор Леди_на_драндулете • 03 февраля 2023
Ответ дляМайская киска
а не то попадут еще к студенту, которого завалили на сессии
Твоя подруга• 03 февраля 2023
Ответ дляFashion_besties
Вы в Шевченко учились?
Вам около 25 лет мне кажется
В Житомирі. Зараз мені 39 років. В 25 років, я ще думала, що університет нічого не дає. Але з роками, використовуючи отримані знання на практиці, доповнюючи новими знаннями, перетворила їх в уміння, а згодом і в навички. Пам´ятаю, особливою дурнею в університеті, мені здавалася теорія систем. Коли на практиці я навчилася її приміряти, то виявилося, що чудово працює поєднання теорії систем і теорії ролей
Fashion_besties• 03 февраля 2023
Ответ дляТвоя подруга
Цікаво Вас почитати :)
А який вид терапії Вам більше подобається?
Мені когнітивна. Хоча поведінкова з нею разом дають найліпший результат вважаю
Твоя подруга• 03 февраля 2023
Ответ дляFashion_besties
Цікаво Вас почитати :)
Саме когнітивно-поведінкова терапія мій улюблений напрямок. Але без Фрейда з його рівнями психіки, захисними механізмами психіки і тлумаченням сновидінь не обійтися. Також без Еріка Еріксона з його віковими кризами і уявленнями про розвиток. Також Еріх Фром з його уявленнями про любов. Також Альфред Адлер з його комплексом неповноцінності, що компенсується через комплекс переваги для збереження свого я. Розібратися в клубку сімейних відносин через теорію систем набагато простіше. Ну і транзакційний аналіз Еріка Берна. Для більш старших людей, які через якісь життєві негаразди шукають як далі жити добре показала себе екзестенціальна психологія (Ірвінг Ялом).
Все це теорії, які розробили практикуючі психологи на основі власного досвіду. застосовують на практиці. Будь яка практика побудована на теорії. Психолог працює, бачить, що та чи інша теорія не задовольняє всі потреби дійсності і починає її удосконалювати через призму свого досвіду і практики. Якщо в нього це добре виходить, він стає загальновизнаним психологом і вносить видатний внесок у розвиток науки і його роботи вивчають в університеті.
Fashion_besties• 03 февраля 2023
Ответ дляТвоя подруга
Дякую :)
Так, один викладач казав «Я навіть якщо забув щось, то ви навіть вивчити не зможете те що я забув».
Ви захищали дисертацію?
Твоя подруга• 03 февраля 2023
Ответ дляFashion_besties
Дякую :)
Ви захищали дисертацію?
Ні, не захищала. Просто, якщо ти щось забув, але знаєш з якої теорії це пішло, через логічну послідовність все згадаєш. Наприклад, якщо ви забули, що таке увага і як вона працює. Але пам´ятаєте про збудження і гальмування (а відповідно і про іррадіацію і генералізацвю) в ЦНС, то ви згадаєте все не тільки про увагу, а й про інші психічні пізнавальні процеси, і про емоційно-вольову сферу, і про неврози, і про ПТСР і т.д.