Дуняша• Изменено 05 марта 2023
Питання по вартості ремонту
В чаті нашого ЖК, він нещодавно був зданий в експлуатацію, і багато хто робить ремонт,людина стверджує що дешевше робити ремонт якщо на кожен етап робіт замовляти спеціалістів, а не бригаду з прорабом чи дійсно це так? Можливо є дівчата чоловіки яких займаються ремонтами, і можуть поділитися досвідом.
Кундалини• 05 марта 2023
Моя думка (з власного досвіду) - замовляти лише бригаду. Бо кожні наступні майстри будуть відказувати на попередніх. Теж, наступні можуть пошкодити роботу попередніх - і що тоді? А так бригада, прораб відповідає за весь ремонт
Пацаааааааан• 05 марта 2023
Так, це правда, і дешевше і якісніше, бо ’можу робити все’ часто означає ’до ладу не можу довести нічого’, пліточник-штукатур-електрик в одній особі - таке собі ’задоволення’.
Щонайменше на електрику та сантехніку наймайте окремих спеціалістів.
Клептоманка• 05 марта 2023
Можна, але й ремонт може розтягнутися на багато місяців. То одного майстра будете чекати, потім іншого.
В цьому є +, коли немає коштів робити все одразу. І ви нікуди не поспішаєте, не знімаєте житло, наприклад.
Моль Моллівна• 05 марта 2023
Я делала уже 3 ремонта. Нанимать отдельно, может и немного дешевле, но гемора в 10 раз больше, и учитывайте, что за некоторыми приходиться переделывать, а это уже «скупой платит дважды». Разве что у вас есть проверенные специалисты для всех работ
ПС еще учитывайте, что когда будут вылазить нюансы, бросать претензии вам будет некому
всегдаДаДа• 05 марта 2023
Электрик, сантехник, монтаж кондиционеров, установщик дверей и потолков - у нас всё это было отдельные люди, а всем остальное делал 1 человек.
Мушля з Криму• 05 марта 2023
Бригада швидше вам зробить. Один штукатурить, другий сантехніку розводить, третій сміття вивозить. По вартості плюс мінус те саме. Але коли косяки, то немає ´то не я і хата не моя´ , перероблюють.
olkabarabolka20• 05 марта 2023
Якщо у вас є час і натхнення попрацювати ’церьером’. Постійно перевіряти, що роблять, що не роблять. Самостійно вирішувати ряд питань, стосовно вибору, логістики, якості роботи - то звичайно без прораба можна обійтись.
Окремо самостійно обирати і замовляти ви можете вікна замовляти, бо будівельники їх не монтують, а якщо і монтують, то гарантія дуже сумнівна.
Мушля з Криму• 05 марта 2023
Ответ дляПацаааааааан
В бригаді це все окремі люди роблять) окремо штукатур, окремо плиточник, окремо електрик
Дуняша
• 05 марта 2023
Ответ дляПацаааааааан
От там також говорять що краще окремо наймати електриків та сантехніка
Пацаааааааан• 05 марта 2023
У мене в житті було вже понад 5 ремонтів, пробували різні підходи та схеми.
На останній квартирі були окремі:
сантехнік-електрик-машинна штукатурка-плиточник, він же здається ламінат-декоративна штукатурка на стінах-двері скритого монтажу-натяжні стелі
На останній квартирі були окремі:
Точу ляси• 05 марта 2023
Ответ дляКундалини
Точу ляси• 05 марта 2023
Ответ дляМоль Моллівна
Аналогично. Каждый последующий будет все косяки валить на предыдущего.
Пацаааааааан• 05 марта 2023
Ответ дляМушля з Криму
Якщо це буквально велика бригада, можливо, але зазвичай бригадою називають ’я+мій кум, ми універсали можемо все’
Точу ляси• 05 марта 2023
Ответ дляПацаааааааан
Когда бригада - это не один человек
Точу ляси• 05 марта 2023
Ответ дляПацаааааааан
У нас работала бригада из трёх человек. Один сантехник и плиточник, другой электрик, третий маляр.
Дуняша
• 05 марта 2023
Дівчата, а які найбільші косяки були у ваших ремонтників? У мене, на попередній квартирі, це через жопу зробили стіну під покраску і зробили потолкові точечні світильники так що перегорали дуже часто, і я через пару років взагалі забила на них і вже не користуюсь тієї підсвіткою.
Пацаааааааан• 05 марта 2023
Ответ дляolkabarabolka20
У будь-якому разі якщо не будеш сам чи не щоденно контролювати , результат буде ’таке’.
Прораб потрібний, якщо у вас коштів більше ніж часу. Бо щонайменше 10 тис уе він собі в кишеню додатково покладе , замовляючи послуги ’по вигідним цінам у перевірених постачальників’
Моль Моллівна• 05 марта 2023
Ответ дляТочу ляси
Именно, а может возникнуть момент, когда на каком то этапе возникает отказ что то делать/доделать, тк предыдущий «специалист», якобы, неправильно произвел работы. Или говорят: сделаем, но ответственность не несем. А кто несет?🤷♀️
Борщичок• 05 марта 2023
Мы сделали за 7 лет 5 квартир и 3 дома, и всегда это была бригада. И 2-3 месяца. Электрик отдельный, плиточник, натяжные потолки тоже отдельно. Остальное - одни и те же люди. Иначе ремонт будет идти годами.
Дуняша
• 05 марта 2023
Ответ дляТочу ляси
Ви давно робили? Нам порахувала бригада вартість чорнових робіт і сантехніка і електрика 170-220 дол + 50 дол чорнові матеріали. Це Київ.
Пацаааааааан• 05 марта 2023
Ответ дляТочу ляси
Електрику роботи 3-5 днів на розводку на початку і 1-2 дні встановити розетку, коли стіни готові. А маляру задач на 1-2 місяці.
Пацаааааааан• 05 марта 2023
Ответ дляДуняша
Якісний ремонт (декоративна штукатурка, дорогий кахель, скриті двері тощо) 43 кВ.м, з меблями і технікою ’бери капці і заходь’ вийшов в 24 тис уе (закінчили як раз перед війною), з них чорнові роботи - це не більше третини витрат
Дуняша
• 05 марта 2023
Ответ дляПацаааааааан
А по часу скільки зайняло? І Ви в Києві? Мені також здається що дорого ціну назвали мені
ЖонДуан• 05 марта 2023
Ответ дляДуняша
У вас есть кому их контролировать?
У меня было прекрасная профи бригада
olkabarabolka20• 05 марта 2023
Ответ дляПацаааааааан
Додатково до своєї зарплатні?
Якщо він не каже суму за свою роботу, то буде її ’заробляти’ другим чином. Безплатно точно працювати не буде.
Якщо когось пропонує із субпідрядників, то звісно він там має свою комісію. Але і йому той субпідрядник дає іншу знижку, ніж кінцевому покупцю. І прораб теж несе відповідальність за того, кого порекомендував. Тож тут спірне питання - поклав він зайве, чи не зайве.
Хоча я знала таких, які брали комісію за рекомендацію більше, ніж я заробляла на тому замовленні...
Пацаааааааан• 05 марта 2023
Ответ дляolkabarabolka20
Додатково до своєї зарплатні?
Додатково.
У Києві на ринку Юність вам дадуть ті самі ціни, що і прорабу, тільки прорабу на його запит ’намалюють’ будь-яку квітанцію з цінами ’для замовника’
Пацаааааааан• 05 марта 2023
Ответ дляДуняша
Місяці 3-4 , але ми не поспішали. І в Києві перед війною важко було знайти гарного плиточника та електрика, багато з них працювали закордоном
olkabarabolka20• 05 марта 2023
Ответ дляПацаааааааан
Додатково.
Я кажу про субпідрядників. А не про ціну за матеріали на ринку.
Пацаааааааан• 05 марта 2023
Ответ дляolkabarabolka20
А я про ціни.
Дуняша
• 05 марта 2023
Ответ дляПацаааааааан
А як плиточника шукали?