ИМХОля• 10 марта 2023
"Катерина" Шевченка
Не оодин раз перечитувала цей твір.
Але так і не змогла зрозуміти батьків головної героїні.
Це ж жах, якщо нащі пращури так вчиняли - відмовлялися від дітей, бо "що скажуть люди"
Дон Пэдро• 10 марта 2023
Ответ дляБджолина королева
Мне не удивляет, я именно в такой семье и выросла с такими принципами, сбежала в 20 лет. А в 18 сделала аборт , из за этого давления . У меня уже дочери 21 год, а мои пращуры все верят , что девственницей замуж шла)
А давление было от кого?
В моїй хаті моя правда• 10 марта 2023
Ответ дляКубик Рубика
Тю, в ссср слово ’ секс’ - це було щось страшне.
А в часи Катерини взагалі, до шлюбу навіть цілуватись - позор. Так були виховані люди.
А вечорниці?
ИМХОля
• 10 марта 2023
Ответ дляПожмаковна
От вона і прожила своє життячко, як хотіла . Але коротке, ж, правда?
Варт був той оргазм її самовбивства і невідомо якої долі сироти ?
Бо ж свербіло , нє?
Головне , наперекір батькам , щоб їх не доглядать.
Вважаю, що Катерину дівчатам кожного року потрібно проходити на літературі. Щоб пам´ятали чим секс може закінчитись .
Бо ж свербіло , нє?
Ну, і зараз тисячі контрацепьивів
Бутерброд и я• 10 марта 2023
Ответ дляДон Пэдро
Точно,вспомнила.То другая подкинула старикам своего ребенка и пошла к ним наймічкой.
кстати, не самый плохой вариант. ребенок в итоге имел добрых и заможных родителей, плюс родная мать заботливая под боком.
я только не помню - она не была крепостной, раз легко ушла свит за очи?
Пожмаковна• 10 марта 2023
Ответ дляИМХОля
Я б сама пішла з доеьклю ’ у світи’, але б не відцуралася
Я так поняла, що історію України у нас мало хто вчив.
Кріпацтво на Лівобережжі було скасоване в 1861 році.
Катерина написана швидше.
Куди б пішла ? Люди самі собі не належали .
Лише тяжко пахали все життя на панів. Безкоштовно.
Катерина написана швидше.
Баба на горошині• 10 марта 2023
моя одноклассница родила от араба в 23 года, он на ней не женился. ЕЕ родители буквально выгнали. Она жила то по подругам, то у тетки, потом в общаге какой то. Пока замуж не вышла. Тогда родители как то потеплели.
И второй случай. Я работала в соц службе, из роддома звонят - отказ от ребенка. Мы пришли, девочка 18 лет плачет, хотет отказ писать. Маме звоним - она говорит - где ипалась там пусть и живет.
В общем поселили мы ее соц общежитие, навезли памперсов, одежды. А через три месяца приехала мать молодого отца, забрала ее.Оказывается этот парниша родителям не рассказал, они не знали.
Но они пожили несколько лет и тоже разошлись.
ИМХОля
• 10 марта 2023
Ответ дляКлевотница
До певного віку, а не вічно. Цитата: не слухала Катерина ні батька, ні неньки. Значить, попереджали, виховували.
Та може тій Катерині юудо років 14.
І не думаю, що їй казали про секс та дітей.
Дівчаткам не казали про менструацію
В моїй хаті моя правда• 10 марта 2023
Ответ дляСкрипяСердцем
Це типу паті?
Почитайте про тогочасні вечорниці, не все так було високоморально і дівчата могли вагітніти
Агент Пинкертона• 10 марта 2023
Моя знайома із села на Західній Україні (1974 року народження) розповідала, що коли її мама завагітніла нею (а хлопець відмовився одружуватися), батьки теж її вигнали з хати. І її взяв до себе жити п´яничка з сусіднього села, за якого вона потім вийшла офіційно заміж, хоч не любила. На моє здивування, навіщо її мама так вчинила, відповіла: Її б ніхто не взяв з позашлюбною дитиною....

Папина дочка• 10 марта 2023
Ответ дляИМХОля
Тобто, і зараз ми маємо осуджувати жінок, яеі народили без чоловіків?
Чи, гавпаки, схиляти голову перед ними?
А золотой середины нет?В большинстве случаев - это осознанный выбор женщины. Пусть живёт, как все - без обсуждения и без всяких льгот.
Баба на горошині• 10 марта 2023
Ответ дляИМХОля
Чи, гавпаки, схиляти голову перед ними?
сейчас нет никому ни до кого дела
Бутерброд и я• 10 марта 2023
Ответ дляПожмаковна
Катерина написана швидше.
отож.
некоторым удавалось выкупить себя, а потом собирать на выкуп жены, детей, сестер-братьев...
а после отмены крипацтва люди попали в другую кабалу - когда за землю, на которой живешь, надо было платить кредит в течение полусотни лет.
ИМХОля
• 10 марта 2023
Ответ дляПапина дочка
А може переключимось на чоловіків?
Чи їх г
Не можна осуджувати?
Чому хдопчикам з
з дитинства не товмачать, що секс без шлюбу - гріх...Залишити вагітну- пекло.
Чи їх г
Не можна осуджувати?
Чому хдопчикам з
Чу Ча• 10 марта 2023
Ответ дляБутерброд и я
отож.
А Шевченко доречі допоміг своїй сім’ї, після того, як його викупили рашисти?
МатьЧасть• 10 марта 2023
Вважайте що це був такий спосіб контрацепції. І да, ви їх не зрозумієте ніколи. Відрив у менталітеті дуже великий
Клевотница• 10 марта 2023
Ответ дляИМХОля
Та може тій Катерині юудо років 14.
Дівчаткам не казали про менструацію
Ну так казали не тинятися ночами з мужиками.
Щодо сексу ви також неправі, в селі повно тварин і птахів, всі з дитинства знають про спарювання і його наслідки.
Дон Пэдро• 10 марта 2023
Ответ дляПожмаковна
Катерина написана швидше.
Багато було козацьких сел без панів.Вольних.
ИМХОля
• 10 марта 2023
Ответ дляЧу Ча
От не знаю.
Правда.
Ніколи не вникала.
Правда.
Ніколи не вникала.
ТАЗератти• 10 марта 2023
Ответ дляКлевотница
Думаю, тут більше про лицемірство. І цілуватися можна, і кохатися, але лише так, щоб ніхто не знав.
ні, за цим слідкували парубоцьки громади. Це було рідким явищем (про кохатися до шлюбу)
Клевотница• 10 марта 2023
Ответ дляЧу Ча
Та він взагалі дивакуватий мужик був, як усі генії, подарунки у пасій забирав , як пройшло кохання, зав´яли помідори :)))
Пожмаковна• 10 марта 2023
Ответ дляДон Пэдро
Які козацькі села?
Якщо Запоріжська Січ була зруйнована в 1780- х роках.
А Шевченко- то вже 19 століття.
ИМХОля
• 10 марта 2023
Ответ дляКлевотница
Не перекручуйте.
Башато хто не знав жо шлюбу, де беруться діти
ИМХОля
• 10 марта 2023
Ответ дляЧу Ча
Знаю, що він був гулякою ще тим. Та жив в своє задоволення.
Дон Пэдро• 10 марта 2023
Ответ дляПожмаковна
Які козацькі села?
А Шевченко- то вже 19 століття.
Такі.Без панів.Козаки були не тільки в Сечі.
Чу Ча• 10 марта 2023
Ответ дляКлевотница
Шо правда? Ох і жлобьє, як тут би совєтчиці написали б
Мені він завжди здавався великим лицеміром
Годувався за рахунок мрскалів, а позаочі їх обсирав
А вони також дурні, як це все терпіли
Клевотница• 10 марта 2023
Ответ дляИМХОля
Не перекручуйте.
Я не перекручую, я пояснюю, як і чому так було. Не знаєте і не хочете - ваше особисте діло.
Чу Ча• 10 марта 2023
Ответ дляИМХОля
Так, про це чула
А стосовно вашого твору - коли в школі вивчали, менв було незрозуміло, чому ж не засуджуються батьки, а ні в самому творі, ані коли ми його розбирали.
На мій погляд, їх вчинок - найгірший у творі