ИМХОля• 10 марта 2023

"Катерина" Шевченка

Не оодин раз перечитувала цей твір.
Але так і не змогла зрозуміти батьків головної героїні.
Це ж жах, якщо нащі пращури так вчиняли - відмовлялися від дітей, бо "що скажуть люди"
СкрипяСердцем• 10 марта 2023
Ответ дляКлевотница
А звідки ця ідея, що має бути залізобетонний захист жінки і дитини?
Цієї ідеї тисячоліттями не було, і з´явилася вона зовсім нещодавно. Майже вся історія людства пройшла без неї.
Бо зараз люди більш свідомі

Клевотница• 10 марта 2023
Ответ дляТАЗератти
Завжди були збочення, але слово ’повно’ під великим питанням. Почитайте ще про парубоцькі і дівочі громади для чого вони були та їх кодекси. Деякі так звані сучасні етнологі задля прибуків та хайпу дуже виокремлено використовувли істричні джерела
Я не дивлюся ніяких хайпів, в моєму оточенні багато істориків і людей, дійсно захоплених етнографією.
Якщо якесь явище закріплене в традиції, значить, воно було масовим.
Крайня невістка• 10 марта 2023
Ответ дляЛюблю ХОЛОСТЯКА
Так война ща й з москалем кохалася)
За часів Тараса Шевченка ’москалями’ називали військовослужбовців царської армії, а ’віддати в москалі’ – мало значення ’забрати в солдати’.
ТАЗератти• 10 марта 2023
Ответ дляКлевотница
так що ви називаєте закріпленим в традиції? До чого тут ’багато істориків’? Серед етнографів ведуться дискуси с бгатьох питань, які основані на джерелах історичних. І аргумент в мене в оточенні багато істориків, тому н вечорницях робили що хотіли дуже непотужно виглядає
Эта_Шикарна)• 10 марта 2023
Потому что в обществе есть нормы поведения. Раньше так было, внебрачный ребенок это страшный позор, женщина просто выпадала из общества, как прокаженная.

Это еще ладно у нас просто выгоняли из дома. А в некоторых восточных странах за такое женщин убивают родственники. Даже без байстрюка, а просто за внебрачный интим отец или брат обязаны своими руками убить девушку. До сих пор такое практикуют - ’убийства чести’
В моїй хаті моя правда• 10 марта 2023
Ответ дляТАЗератти
Про що про це? Що на вечорницях оргії були? З яких джерел? істричних бажано
Вгоминіться, дамочка. Природа бере своє.
Я пані прохана...• 10 марта 2023
Ответ дляПожмаковна
От вона і прожила своє життячко, як хотіла . Але коротке, ж, правда?
Варт був той оргазм її самовбивства і невідомо якої долі сироти ?
Бо ж свербіло , нє?
Головне , наперекір батькам , щоб їх не доглядать.

Вважаю, що Катерину дівчатам кожного року потрібно проходити на літературі. Щоб пам´ятали чим секс може закінчитись .
Взагалі то сексуальна поведінка - інстинктивна. Інстинкти дуже важко стримувати.
автор ИМХОля • 10 марта 2023
Ответ дляКрайня невістка
На 25 років...
Клевотница• 10 марта 2023
Ответ дляТАЗератти
Я говорила про наукову книжку, історики і етнографічна тусовка - це до того, що я відрізняю достовірне джерело від недостовірного, бо ви там якісь хайпи згадували. Але я не буду вас переконувати.

Эта_Шикарна)• 10 марта 2023
Ответ дляКубик Рубика
Тю, в ссср слово ’ секс’ - це було щось страшне.
А в часи Катерини взагалі, до шлюбу навіть цілуватись - позор. Так були виховані люди.
Та не было это позором. И целовались, и спали, ’вечорниці были с ’притулами’, и ’кінчика вмочали’. Главное было чтоб девушка замуж после такого вышла. А если нет - то тогда позор.
СкрипяСердцем• 10 марта 2023
Ответ дляПожмаковна
Бо ж свербіло , нє?

Думаю вона була закохана
ТАЗератти• 10 марта 2023
Ответ дляВ моїй хаті моя правда
Ви якась дивна, як і ваши аргументи. До чого тут природа. В селах все було впорядковано. Життя в общині було регульовано самою общиною, церквою і т.ін. Тому для молоді створювалися умови для знайомства на вечорницях, а відношення розивалися на Купала , а далі весілля. За цим всім пильнували. Для тих у кого ’природа бере своє’ під час вечорниць були палки для хлопців і пірья с сажею для дівчат від парубоцьких громад. Ви хоч почитайте щось окрім перших сторінок гугла
автор ИМХОля • 10 марта 2023
Ответ дляТАЗератти
Але чому жінку привчали терпіти побої та зради чоловіка, народжувати по четверо діток на три роки? Розлучення- гріх
Це ж не життя
Я пані прохана...• 10 марта 2023
Ответ дляЧу Ча
Шо правда? Ох і жлобьє, як тут би совєтчиці написали б
Мені він завжди здавався великим лицеміром
Годувався за рахунок мрскалів, а позаочі їх обсирав
А вони також дурні, як це все терпіли
Він забрав подарунки у однієї пройдохи.
ТАЗератти• 10 марта 2023
Ответ дляИМХОля
Це ж не життя
це інше питання, не до цієї теми. Та й чоловіки мали над жінкою таку владу доки були фізично сильними і могли працювати. З роками ролі в сім’ї могли змінюватися
ТАЗератти• 10 марта 2023
Ответ дляЭта_Шикарна)
мало хто б взяв, якби в неї кінчика вмочали. Для такіх дівчат чоловіками ставали старші люди, каліки або вдівці в кращому випадку. Притули то трохи не те, що ви собі уяляєте
ТАЗератти• 10 марта 2023
Ответ дляКлевотница
наукова книжка це як? Є наукове дослідження і науково-популярна книжка.Різницю пояснити? Не завжди науково-популярне видання може бути достовірним і ніколи воно не є достовірним джерелом
Папина дочка• 10 марта 2023
Ответ дляИМХОля
А може переключимось на чоловіків?
Чи їх г
Не можна осуджувати?
Чому хдопчикам з
з дитинства не товмачать, що секс без шлюбу - гріх...Залишити вагітну- пекло.
Пеклом і гріхом наврядчи багатьох злякаєш. Але відповідальність звичайно має бути.
Але для початку переглянути механізм оформлення статусу матері одиначка. Прийшла оформлювати - встановити батька дитини і він або плате аліменти, або державі повертає виплачені виплати. Немає чим платити - виправні роботи.
У випадку,коли мати сама не знає від кого народила - іди лісом..і тоді головою будуть більше думати і чоловіки,і жінки. І псевдо одиначок буде меньше.
Я вважаю мати одиначка - це коли батько дитини помер або дитина народилася в результаті згвалтування. Все останнє - відповідати мають двоє, а не суспільство.
Вечно недо...• 10 марта 2023
Ответ дляПапина дочка
Але ж , статус мати-одначка, по суті необхіден дитині , а не жінці. То за що наказувати дитину оцим ’іди лісом’? Чим дитина завинила? Підтримка надається на дитячі потреби.
І взагалі, суспільство є взаємозалежним і здоровому суспільству завжди важливі діти.

Твоя подруга• 10 марта 2023
Ответ дляПапина дочка
Ну то й зараз не повинні хлопці в окопах сидіти. Все сама, сама.
Твоя подруга• 10 марта 2023
Ответ дляВечно недо...
Я думала, що то був вкид від сусідів. А не, прокинулись знов дамочки, що рахують гроші матерів одиначок і їм в спину плюють. Страшно.
Папина дочка• 10 марта 2023
Ответ дляВечно недо...
А хто контролює на чиє потреби йде допомога?
Так,як і випадки, коли батько - лимарь, клепає наступну дитину, але з матір´ю не перебуває в шлюбі?
Вечно недо...• 10 марта 2023
Ответ дляПапина дочка
Ви маєте пропозиції щодо багато чого з цього питання. Тому, думаю, механізм контролю цільового використання грошей , наданих державою для дитини, можливо буде винайти. І це буде більш продуктивним і корисним для суспільства, ніж судити одиноку жінку з дитиною.
Кубик Рубика• 10 марта 2023
Ответ дляЭта_Шикарна)
Ну так і я ж про це. Якщо спить, то і заміж за нього.
Показушница• 10 марта 2023
Ответ дляКрайня невістка
такого виразу ’ віддати в москалі ’ немає, є віддати в рекрути, тобто в солдати на 25 років.
А ’москалі’ - то рускіє.

Ось цитата Шевченка:
Бо москалі — чужі люде,

Роблять лихо з вами.

Москаль любить жартуючи,

Жартуючи кине;

Піде в свою Московщину...
Быстровочка• 10 марта 2023
Ответ дляИМХОля
Плвторюю. Наслухалася старожилів
Не знали вони нічого.
Окрім, що : потрібно догоджати чоловіку
А как же домашние животные в плане наглядности?..
Нога на ногу• 11 марта 2023
Ответ дляИМХОля
Тобто, Катерина була зобов’язана все життя прожити заради батьків? Щоб вони її похвалили, а вона витраьила своє життя на догляд за ними?
А де власне життя?
Ну а так як вона зробила, так звісно набагато краще. Своє життя зато, ага.

Якось хотілося б донести, що повага до старших - то в інтересах самої молодої людини.
Папина дочка• 11 марта 2023
Ответ дляВечно недо...
Я ніде не писала про судити. Я писала про відповідальність обох батьків,яка має бути врегульована законодавством. І при якій, що чоловік,що жінка мали б продумати наслідки свого задоволення.