ИМХОля• 10 марта 2023
"Катерина" Шевченка
Не оодин раз перечитувала цей твір.
Але так і не змогла зрозуміти батьків головної героїні.
Це ж жах, якщо нащі пращури так вчиняли - відмовлялися від дітей, бо "що скажуть люди"
Бутерброд и я• 10 марта 2023
Ответ дляКлевотница
Ну так казали не тинятися ночами з мужиками.
Щодо сексу ви також неправі, в селі повно тварин і птахів, всі з дитинства знають про спарювання і його наслідки.
не тынятыся...
ну тогда и секс надо только после свадьбы и брачного договора.
а то ведь мужики бывают, что вроде и встречаются, и жениться обещают, а потом... беременную - шубовсть у воду с лодки посреди реки (’Американская трагедия’).
или бросают жену беременную либо с новорожденным (в наше время, сейчас).
где эта граница, которая дает железобетонную защиту женщине и охрану детства?
Куколка-мяуколка• 10 марта 2023
Ответ дляКубик Рубика
Тю, в ссср слово ’ секс’ - це було щось страшне.
А в часи Катерини взагалі, до шлюбу навіть цілуватись - позор. Так були виховані люди.
Ага, Ви про ’притули’ чули?
ТАЗератти• 10 марта 2023
Ответ дляВ моїй хаті моя правда
А вечорниці?
а що вечорниці? Там збиралася молодь, спілкувалися, дівчат ткали, хлопці замовляли музиків і веселили їх. Пари знайомилися і складалися. На вечорницях нічого такого не могло бути, бо вони проводились зажди в хаті старшої жінки (вдови) і вона приглядала за молоддю. Також прубоцьки громади слідкували за цим і хлопців, що порушували правила наказували. На вечорницях зазвичай всі було з одного села і тому знали один одного змалечку. Інші хлопці з інших сіл могли бути присутні тільки з дозвілу парубоцької громади . Біль інтимні відносини відносять до Івана Купала. Тобто на вечорницях придивлялися і знайомилися, а вже на Купала можлио і шукали цвіт папороті, але то вже було більш терпимо, бо в серпні-вересні справляли весілля
Повелитель интернета• 10 марта 2023
Ответ дляБутерброд и я
кстати, не самый плохой вариант. ребенок в итоге имел добрых и заможных родителей, плюс родная мать заботливая под боком.
я только не помню - она не была крепостной, раз легко ушла свит за очи?
Раніше були села козачі. Там не було кріпаків.
ИМХОля
• 10 марта 2023
Ответ дляКлевотница
Я не перекручую, я пояснюю, як і чому так було. Не знаєте і не хочете - ваше особисте діло.
Я наслухалася історій старожилів.
Це реально трагікомедія нашого народу. Жах.
ТАЗератти• 10 марта 2023
Ответ дляИМХОля
Та може тій Катерині юудо років 14.
І не думаю, що їй казали про секс та дітей.
Дівчаткам не казали про менструацію
звідки ви це взяли? Дівчата все знали змалку
ТАЗератти• 10 марта 2023
Ответ дляВ моїй хаті моя правда
Почитайте про тогочасні вечорниці, не все так було високоморально і дівчата могли вагітніти
Дуже цікаво де саме ви читаєте
ИМХОля
• 10 марта 2023
Ответ дляЧу Ча
Так, про це чула
А стосовно вашого твору - коли в школі вивчали, менв було незрозуміло, чому ж не засуджуються батьки, а ні в самому творі, ані коли ми його розбирали.
На мій погляд, їх вчинок - найгірший у творі
Так.
100%.
Якби батьки підтримали Катерину- не було б такої жахливої трагедії
100%.
Клевотница• 10 марта 2023
Ответ дляБутерброд и я
не тынятыся...
А звідки ця ідея, що має бути залізобетонний захист жінки і дитини?
Цієї ідеї тисячоліттями не було, і з´явилася вона зовсім нещодавно. Майже вся історія людства пройшла без неї.
ИМХОля
• 10 марта 2023
Ответ дляТАЗератти
Плвторюю. Наслухалася старожилів
Не знали вони нічого.
Окрім, що : потрібно догоджати чоловіку
Не знали вони нічого.
Окрім, що : потрібно догоджати чоловіку
Повелитель интернета• 10 марта 2023
Ответ дляИМХОля
А може переключимось на чоловіків?
Чи їх г
Не можна осуджувати?
Чому хдопчикам з
з дитинства не товмачать, що секс без шлюбу - гріх...Залишити вагітну- пекло.
Чи їх г
Не можна осуджувати?
Чому хдопчикам з
Товмачать.
Тільки москалям не можна було одружуватись, а і...тись хотілось
ИМХОля
• 10 марта 2023
Ответ дляПовелитель интернета
Товмачать.
Та мені по@іг, з ким і@#лась моя дитина. Я буду її любити, допомагати...А не слухати чужих людей.
І не чула ні разу, щоб хлопчикам таке казали))
Быстровочка• 10 марта 2023
Ответ дляБджолина королева
Мне не удивляет, я именно в такой семье и выросла с такими принципами, сбежала в 20 лет. А в 18 сделала аборт , из за этого давления . У меня уже дочери 21 год, а мои пращуры все верят , что девственницей замуж шла)
Отэта достижение! Аборт в 18 и замуж не девственницей
И нахиба ото оно надо в 18 лет, этот трэш?..
Клевотница• 10 марта 2023
Ответ дляТАЗератти
Дуже цікаво де саме ви читаєте
Якось взяла моя подруга в бібліотеці Ванди Василевської, як зараз пам´ятаю, книгу Українське весілля: народні звичаї. Це виявилася дуже грунтовна етнографічна робота, так там було повно збочень і всякого такого по кожному регіону окремо.
Ацетилсалициловая кислота• 10 марта 2023
Ответ дляИМХОля
І от мені цікаво.
А чому так мало пересудів у бік українських чоловіків, які відмовилися від дитини.
Не тільки ж ’ москалі’ так робили
Так москаль міг бути і українцем. Мова ж про солдат.
Бутерброд и я• 10 марта 2023
Ответ дляКлевотница
и что? это не значит, что история человечества, где женщина была не человеком, а собственностью мужчины, была правильной.
Клевотница• 10 марта 2023
Ответ дляБутерброд и я
Тема обговорення - конкретний твір і історичний контекст, а не вселенська справедливість.
Бачу_майбутнє• 10 марта 2023
А же в сёлах були бабки, які переривали вагітність різними травами або навіть проколювали типа аборт викликали. Багато жінок помирало від таких переривань. У мого свекра тітка залишила двох дітей, не хотіла народжувати третього, пішла до такої травниці, помирала в муках, дітей забрала на виховання мати свекра мого. Сумних історій багато. Я б краще без сексу жила, невже так кайфово їм було. В мене лібідо слабке, не зрозумію.
Бачу_майбутнє• 10 марта 2023
Ответ дляАцетилсалициловая кислота
Ні, рекрут міг бути українцем. А от москаль тому і москаль що не українець.
Бутерброд и я• 10 марта 2023
Ответ дляКлевотница
а мне показалось, автор именно о несправедливости хотела поговорить, подняв эту тему.
а глобально в отношении Украины - если продолжать щемить матерей-одиночек в обществе и не давать поддержки семьям с детьми на госуровне, то население будет сокращаться и сокращаться. а ведь было нас 52 млн, насколько помню.
Повелитель интернета• 10 марта 2023
Ответ дляВ моїй хаті моя правда
Частково нездорові фантазії Ігнатенко. Вона жіночка з прибабахом
ТАЗератти• 10 марта 2023
Ответ дляКлевотница
Завжди були збочення, але слово ’повно’ під великим питанням. Почитайте ще про парубоцькі і дівочі громади для чого вони були та їх кодекси. Деякі так звані сучасні етнологі задля прибуків та хайпу дуже виокремлено використовувли істричні джерела
В моїй хаті моя правда• 10 марта 2023
Ответ дляТАЗератти
А спільна ночівля?
В моїй хаті моя правда• 10 марта 2023
Ответ дляТАЗератти
що до цього, то це дуже спірне джерело
Я про це знаю з інших джерел
Мэри Попкинс• 10 марта 2023
Рекомендую ’Повія’, Панас Мирний, нічого не змінилось з того часу, роман початку 19 ст.
ТАЗератти• 10 марта 2023
Ответ дляВ моїй хаті моя правда
Я про це знаю з інших джерел
Про що про це? Що на вечорницях оргії були? З яких джерел? істричних бажано
Крайня невістка• 10 марта 2023
суть таких творіа якраз в тому щоб зрозуміти як тоді жили люди
не потрібно сьогоднішні культуру традиції цінності накладати на той час
тожі буде зрозуміліше
Дон Пэдро• 10 марта 2023
Ответ дляБутерброд и я
Да,после социализма было 52 млн.
ТАЗератти• 10 марта 2023
Ответ дляВ моїй хаті моя правда
А спільна ночівля?
Так вона була. Але не в тому сенсі як її тут намагаються представити. Спали на кожухах на полу, але спали