Тут надолго• 12 марта 2023
Повертаємось додому в російськомовне місто.
Рік прожили на Прикарпатті і хочемо повертатися додому в Дніпро. Дитині 3 роки, тобто можна вважати, що заговорила вона у Франківську, ходить у садочок звичайно україномовний. Хочемо повертатися додому, всі наші друзі, а також бабусі дитини - російськомовні, мене від цього аж вивертає, не від того, що розмовляють, це їх вибір, а від усвідомлення, що дитина почне розмовляти рос мовою або ж суржиком. Попитала сусідів в Дніпрі, хто з дітьми, то 90% на майданчиках російськомовні. Садочки державні зачинені, а приватні деякі пишуть, що україномовні, а по факту діти розмовляють російською, вихователі 50 на 50. Як зберігти дитині українську мову? При умові, що ми з нею спілкуємось українською, цього ж не вистачить? Зрозуміло, що будемо говорит і пояснювати, але їй тільки виповнилось 3 роки
KrupinkaSs• 12 марта 2023
Ответ дляLiebelebenn
Якщо не важливо якою мовою, то завжди розійською? Ок, яка різниця, тільки не розійська. Давайте так?
Дістали вже...де нам бути українцями? В розійськогаваочщих є розія, а нам куди дітися??
З 2010 жила в Павлограді. Там усвідомила що нічого спільного з місцевим ватним населенням я мати не хочу. Перестала перехолити на розійську. Скільки разів на мою українську Київщини (уточнюю, бо це ж важливо місцевим ватницям) мене обзивали бендєравской сук.ой просто в спину на просте прохання дати пакунок певного розміру на касі в супермаркеті, скільки разів знайомі чоловіка розказували мені про вєліч руського язика і як мені має бути соромно відкривати рот. При цьому в жодні конфлікти і дискусії я не вступала. Апофеозом був якийсь дід який біг за мною і кричав що таких як я фашистів він в Угорщині розстрілював, бо я з СВОЄЮ малесенькою донькою на майданчику тихенько говорила українською. Це ще до 2014 року було. А зараз там повна вакханалія і вата. Батьки чоловіка були в молодості українцями, рос та зробило свою справу. Свекор волає про бендерівців і про прокляте ЗСУ що збиває животворящі ракети руського міра.
А так да, какаяразніца. Тільки зросійшених коробить від українського слова
Я вам не вірю.Це байки з тієї ж опери,що у Львові не продали воду російскомовним.
Alina_G1986• 12 марта 2023
Автор, я теж з Дніпра. Все життя розмовляли російською, всі родичі і друзі теж. Старша дитина 11 років навчалася російською у молодшій школі, з 5 класу навчається ураїнською - пише майже без помилок, говорить майже вільно. Молодша дитина 5 років російськомовний, але за останній рік почав розуміти українську, пише і читає українською. Постійно перепитує як перекласти слово на українську мову.
Діти знаходяться у середовищі з двома мовами, розуміють і спілкуються двома.
А ще ви можете попросити рідних спілкуватися з дитиною українською, якщо це для вас принципово. З власного досвіду знаю що люди підлаштовуються під співбесідника. Вся сфера обслуговування на українській мові.
На дитячих майданчиках все частіше чутно українську від дітей і батьків, особливо серед молодих батьків.
Дніпро вже не той що був рік тому
Mira29-c3c3• 12 марта 2023
Ответ дляolga_lk
Так може писати Філатову, а не на порадниці?
А на порадниці заборонено законом писати?
Ответ дляЦвіту і пахну
Різниця між Германією і росією в тому, що перші не нищили нас за нац ознакою і не стверджували що нас не існує.
за якою ознакою вони розбивали голови дiтям об кути хати?
за якою ознакою гвалтували?
я в шоцi з вас!
почитайте хоть спомини людей тих рокiв!
Про эвреiв, циган, гомосексуалiстiв (любоi нацiональностi) я мовчу.
за якою ознакою гвалтували?
я в шоцi з вас!
почитайте хоть спомини людей тих рокiв!
Ответ для vihola
Яка страшна тема.
Автор всього лиш запитала як зберегти українську мову дитині в російськомовному середовищі.
І її змішали з лайном. Верещать щоб залишалась в іншому регіоні, не поверталась додому.
Хіба це не українофобія?
Українофобія, русофілія в Україні під час повномасштабного російського нападу.
В голові не вкладається.
Хіба це не українофобія?
В голові не вкладається.
Тому що автор не за те переймається і ніде зараз не має підготовки до школи російською мовою. Знайшла якихось ’недалеких’ не зрозуміло в якому центрі...
Liebelebenn• 12 марта 2023
Ответ дляТА7НЯ7
Где вы такое видели?
Зараз в Черкасах. Повно так званих рузькоязичних ’українців’ , читаю тихенько дит.чат доньки. Чую що розповідає.
Давайте українською, а? Какая ж разніца
KrupinkaSs• 12 марта 2023
Ответ дляПодрысь
Мене вже починаэ хвилювати те, що вибiлюють нiмецький фашизм, вже часто читаю, що нiмцi не були такими жорстокими, через певний час вони вже добрими будуть..
Ще трошки почекайте,ось помруть ті діти над якими в Освенцимі знущались,і пропадуть останні реальні свідки ,що бачили це на свої очі.І всі забудуть ,що няшні німці були причетні до такої трагедіі.
Ответ дляMira29-c3c3
Та коменти у тієї дописувачки просто дНо.
Цікаво ,чому вона ще не у бані?
Тут іноді слово криве напишеш -Бан .
А вона цілий вечір плюндрує все українське і норм.😂
Цікаво ,чому вона ще не у бані?
Тут іноді слово криве напишеш -Бан .
Триндець. Це сепаратищм, взагалі то.
І повна зневага україномовних украхнців.
І як ще гетто не пропонують, скажіть? Ну спрпвді, не в українському ж місті Дніпро чи там в Харкові жити україномовним. Нехай собі десь там подалі від ’бєлих людєй’ потіряються і не відсвічують.
Якщо клмусь треба ще якісь докази, що русяз треба просто_знищувати в країні, він може просто перечитати цю тему))
Цвіту і пахну• 12 марта 2023
Ответ дляKrupinkaSs
А сьогоднішня трагедія вас не чіпає?
Ответ дляРеверанс
Як немиту росію зрівнювати з Німеччиною?
Ви смієтесь?
Давайте я вам розкажу про табори де росіянці заживо розпилювали черепи людям і проводили досліди.Свої концтабори вони саме в росії навчились будувати
Ви смієтесь?
так чому тодi iх не зрiвнювати?
фашизм не маэ нацiональностi.
що тi були мерзотою, що цi зараз.
фашизм не маэ нацiональностi.
що тi були мерзотою, що цi зараз.
Liebelebenn• 12 марта 2023
Ответ дляKrupinkaSs
Вірте не вірте, але це моє життя. 2010-2012 . Не була на чоловіковій батьківщині більше 9 років. І сподіваюся не буду
маринабаранова• 12 марта 2023
Ответ дляLiebelebenn
Яке страхіття ви розказуєте: ’я з СВОЄЮ малесенькою донькою на майданчику тихенько говорила українською’...Вас не побили, не покалічили, часом?)))))
Mira29-c3c3• 12 марта 2023
Ответ дляolga_lk
Ну вибачте,не будете ви розповідати про що авторці перейматися.
Дивна реакція у форумчанок на звичайнісіньку тему.
Таке враження що в рашку потрапила 👍
KrupinkaSs• 12 марта 2023
Ответ дляЦвіту і пахну
А сьогоднішня трагедія вас не чіпає?
А до чого сьогоднішня трагедія ,до тої що була 80 років тому?
Як можна казати що цей вбивця краще за того?Нащо ви вибілюєте злочин фашизму і націю яка була до цього причетна?
KrupinkaSs• 12 марта 2023
Ответ длямаринабаранова
Та подивіться на дату реєстрації, то мовний троль тут розганяє
Ответ дляKrupinkaSs
Вот именно. Такое двуличие. Германия нас уничтожала в войне, но миллионы наших беженцев живут там, радуются выплатам и как-то не вспоминают про своих убитых или раненых дедов/ прадедов. Как так, я не пойму?
Цвіту і пахну• 12 марта 2023
Ответ дляKrupinkaSs
До того, що ви зміщуєте акценти з параши на Германією , ми зараз з ким воюєм?
Mira29-c3c3• 12 марта 2023
Ответ дляgizma2019
Ну не я вам всю тему пишу)
Та не сама з собою я спілкуюся)
KrupinkaSs• 12 марта 2023
Ответ дляЦвіту і пахну
Я змішую? Навіщо дами тут розповідають,що фашисти хороші були?