Тут надолго• 12 марта 2023
Повертаємось додому в російськомовне місто.
Рік прожили на Прикарпатті і хочемо повертатися додому в Дніпро. Дитині 3 роки, тобто можна вважати, що заговорила вона у Франківську, ходить у садочок звичайно україномовний. Хочемо повертатися додому, всі наші друзі, а також бабусі дитини - російськомовні, мене від цього аж вивертає, не від того, що розмовляють, це їх вибір, а від усвідомлення, що дитина почне розмовляти рос мовою або ж суржиком. Попитала сусідів в Дніпрі, хто з дітьми, то 90% на майданчиках російськомовні. Садочки державні зачинені, а приватні деякі пишуть, що україномовні, а по факту діти розмовляють російською, вихователі 50 на 50. Як зберігти дитині українську мову? При умові, що ми з нею спілкуємось українською, цього ж не вистачить? Зрозуміло, що будемо говорит і пояснювати, але їй тільки виповнилось 3 роки
Blacky_Mik• 15 марта 2023
Ответ длямаринабаранова
В данному випадку - це упоротість, тупість і дурість: за кордоном вимагати до себе уваги тільки мовою!!!
А якби в їншій країні стався сердцевий напад - і лік життя йшов на хвилини, а тут приїхали лікарі - без знання мови - то ви б их виставили за поріг - бо таке не треба, краще вмерти? А якби пожежники рятували - та не на тій мові звернулися. То що - краще смерть?
Думайте - що пишете, или промолчите - за умную сойдёте)))
Ви теж без принципів?
маринабаранова• 15 марта 2023
Ответ дляBlacky_Mik
Ви теж без принципів?
Принципи - це не приниження людей, тим паче - за кордоном та ще й тих - хто безкоштовно, у свій вільний час прийшов допомогти! Я двомовна - від народження, постійно цим користуюсь: з людьми спілкуюсь на тій мові - якою володіє співрозмовник. Мені так комфортно, оточуючим теж - ніхто нікого не гнобить.
А принципи в мене - значно дальші і глибші, ніж так зване ’мовне питання’ - яке штучно створили, щоб розпалити ворожнечу в суспільстві - в такий страшний час.
Blacky_Mik• 15 марта 2023
Ответ длямаринабаранова
Я повторю ще раз: мільйони людей травмовані всім російським і НЕ ХОЧУТЬ чути цю мову. Мають на це право. І волонтери це розуміють - вони якраз в перші місяці не розуміли, чому так багато українців не говорять українською.
Але у вашій оптиці вам волонтера більш шкода, ніж людину, що постраждала від війни і НЕ ХОЧЕ (справедливо) чути російської.
маринабаранова• 15 марта 2023
Ответ дляBlacky_Mik
Якщо вони ’травмовані’ спокійним життям на ЗУ - хай до лікаря звертаються, а не роти всім затикають!!!
Хто дійсно постраждав - ті про інше думають, на людей не кидаються - а просто вдячні Богу - що живі...