Мир Мир Мир!• 17 марта 2023

Пенсия в россии

Девочки помогите советом! Бабушка получала пенсию в росиии но из-за войны перестала туда ездить, но недавно перенесла инсульт и уже не поедет почти непередвигается! Ее дочь может оформить генеральную доверенность и получить пенсию за нее? И да ей нотариус сказал что она не может поехать в россию если у нее нет какого-то разрешения? Что это и как быть?можно ли оформить через третьих лиц которые помогут ее там получить и передать в Украину?
darsi• 17 марта 2023
Ответ дляA no name
Розмір пенсії. Є чіткі правила. Людина отримує пенсію там, де живе. Якщо є договір між країнами ( у України і рф такий договір був) - вона її отримує в країні проживання, якщо немає - то взагалі нічого не отримує чи якусь соціальну пенсію у новій країні. Так було завжди. Тобто, бабуся з рос.грлмадянствлм, що проживає в Україні з видом на проживання, мала тут піти до ПФУ і оформити пенсію, її справу перевели б в Україну. Аналогічно українці, що переїхали в рф на постійно і мають вид на проживання, мали отримувати пенсію через рос.пенсійний.
Ваша бабуся вирішила обійти це правило, бо розмір рос. пенсії вищий. Це було проти правил.
Ну, не знаю. У нас була родичка, яка по півроку жила у своїх доньок у Білгороді та у Харкові. Донька, що жила у рашці якось передавала гроші в Україну. В Україні вона ніякої пенсї не оформлювала.