КинДза• 28 марта 2023
Великдень 9 квітня чи 16 квітня
Дівчата, хто коли буде святкувати Великдень в цьому році? Щодо Різдва мені подобається 25 грудня, це більш логічна для мене дата і в цьому році так і святкували. А от з прийдешніми Великодніми святами я якось задумалась. Мало хто буде святкувати 09 квітня, дивлюся по знайомим планують 16 квітня. А Ваша сім‘я якого числа буде святкувати?
Результат:
вже голосів:
212 (82.17%)
16 квітня
27 (10.47%)
і 9 квітня і 16 квітня
19 (7.36%)
9 квітня
Ответ дляRomashechk@
Цього року Великдень в мене 16 квітня, але і на 9 те припадає в нас свято - це добре. З 1 вересня переходжу на католицький церковний календар. Різдво вже буде 24- 25 грудня , а на 6 і 7 січня припадає другий Святий вечір і Йордана . Ці дні будуть для християн далі святковими і це добре , бо дехто ніяк не зможе відвикнути від православного Різдва.
Чому переходите на католицький?
Ответ дляElen_17
От даты Рождества зависит, почему - то ж в разные дни празднуют православные и другие конфессии
’Визначають, коли Великдень 2023, наступним чином: дивляться, коли настане перший повний місяць після дня весняного рівнодення (21 березня). Найближча до цієї повні неділя і є днем Великодня. Якщо ця дата випадає на єврейське свято Песах, то Великдень переноситься на тиждень вперед.’
Рахуйте, перший повний місяць після рівнодення - 6 квітня. Найближча неділя - 9 квітня. На цей день випадає Песах, тому дата переноситься на тиждень вперед - 16 квітня. І Різдво тут ні до чого.
Romashechk@• 28 марта 2023
Ответ дляanabelia
Чому переходите на католицький?
Новий відлік буде у вересні від Різдва Богородиці , яке минулого року ще було 21 вересня. І всі свята змістяться , що логічно. Це ж не тільки справа в тому, щоб перенести Різдво і Великдень .
Ответ дляRomashechk@
От я ніяк не можу зрозуміти звідки відлік, хто куди переходить і як святкує.
Ответ дляirkin
Дякую, добра людина. А чому ми з католиками не співпадаємо? Вони по-іншому рахують?
Romashechk@• 28 марта 2023
Ответ дляanabelia
Початок нового церковного року вважається на Марії тої , що святкують у вересні ( Різдво Богородиці) . Тому саме з цієї дати вирішили перейти на новий церковний календар. Для розрахунку Великодня - там спецільні розрахунки , не скажу від чого рахують , моя покійна баба без календаря звичайного знала як заходить передвеликодній піст і коли буде Великдень. А далі від Великодня рахуються ше й інші рухомі свята - Вознесіння , Трійці .
Ответ дляRomashechk@
Вже зрозуміла, дякую.
Odna Takaya• 28 марта 2023
Ответ дляElen_17
Ви серйозно?
А нічого, що Пасха кожного року,в різні дати?
постою_послушаю• 28 марта 2023
Ответ дляСhanelKa
Була, з 9 років, так вийшло, що в той період життя, прийняла причастя в 12
Зараз, я в дорослому віці, протестантка
Зрозуміло, дякую за відповідь. Але питання автора все ж для православних, для тих хто перейшов на святкування Різдва 25 грудня.
постою_послушаю• 29 марта 2023
Ответ дляОлимпиада80
Православна Церква змінила календар? Ви православна? Церква поки нічого не змінювала, то до чого безглузді питання, це не світське свято.
А як не віруєте толком, то яка вам різниця, коли кекс їсти...
Чи тріль?
Навіть якщо Православна Церква України змінить календар, то зміниться дата святкування Різдва і багатьох інших свят, але Великдень залишиться як і був
постою_послушаю• 29 марта 2023
Ответ дляlilyD
Тому що вихідні і канікули саме на ці дати
Добре, що маєте можливість обирати
ні, не маю можливості обирать. Але і святкувати, як би Ви не розуміли це слово, в той час, коли починається страстний тиждень, це дикість якась
постою_послушаю• 29 марта 2023
Ответ дляElen_17
Нет, не зависит дата Пасхи от даты Рождества. А про своё ’почему-то’ Вы можете поинтересоваться у банального Гугла.
постою_послушаю• 29 марта 2023
Ответ дляTeonaa
Почекайте, стоп
Не усі ж «православньіе»? Чи всі?
Чому 7го січня не справляємо - бо кацапи/ссср придумали, зо 7го
Цивілізований світ святкує 25го, і ми тепер типу теж, хто проти ссср , кацапні ітд
А що з Великоднем? Якщо там дата різна завжди
Не усі ж «православньіе»? Чи всі?
Рождество часть православных Церквей празднуют по новоюлианскому, часть по григорианскому календарю. Пасху же все православные поместные Церкви празднуют в один день.
Эта информация в открытом доступе как минимум на Гугле, она очень простая, она не требует каких-либо даже минимальных умственных усилий для осмысления, как, например, то же различие в праздновании Рождества.
Почему возник этот вопрос у автора? Почему некоторые в теме вторят ей?
Опросить знакомых время нашлось, а элементарно погуглить нет?
постою_послушаю• 29 марта 2023
Ответ дляanabelia
ПЦУ поки що нікуди не переходить. Якщо ви не в Україні, то дивлячись до якої Церкви ви ходите. Ми ходимо до Антиохійської Православної Церкви, у них Різдво 25 грудня.
постою_послушаю• 29 марта 2023
Ответ дляanabelia
Я в Україні.
Тож святкуйте зі своєю Церквою. Бо це церковні свята, і переносити їх як собі заманеться то не є правильним. Святкування церковних свят це перш за все участь у богослужінні, і допоки Церква не перейшла на інший календар, всі святкові богослужіння залишаються незміними. Лише на Різдво в поодиноких храмах провели дві Різдвяні служби, всі інші свята по старому. А Великдень взагалі від календаря не залежить, і не зміниться, коли на новий календар Церква перейде
Ответ дляпостою_послушаю
Якщо ви святкуєте з алкоголем, піснями і танцями - то так, дикість, незалежно від дати…
Наше святкування заключатиметься в тому, щоб на кілька днів зустрітися з дітьми, поки канікули і піти до церкви, не православної. Впевнена, Бог нас зрозуміє, на відміну від вас…
постою_послушаю• 29 марта 2023
Ответ дляlilyD
Чому б не зустрітися з дітьми і провести разом час, а на наступному тижні піти до церкви, православної, і прийняти участь у богослужінні саме із своєю Церквою?
Ответ дляпостою_послушаю
Чому б вам не зайнятися власним духовним зростанням, замість роздавати непрошені поради щодо церков і коли їх відвідувати?
Дякую, якщо втримаєтеся і лишите мій пост без своєї відповіді
постою_послушаю• 29 марта 2023
Ответ дляlilyD
Якби Ви не писали такої нісенітниці, як у 13 пості, впевнено розписуючись за всіх вірян, то ніхто б Вас і не чіпав. А так.. не дуже хочеться, чоб українців сприймали такими неосвіченими щодо своєї віри,і такими, яким тільки виївав за кордон і стало ’какаяразніца’
постою_послушаю• 29 марта 2023
Ответ дляElen_17
От какой даты отсчитывается весеннее полнолуние? От Рождества. Если Рождество в разные дни, понятно,что и Пасха может не совпадать
Рождество всегда в один день. Пасха каждый год в разные.
Ответ дляпостою_послушаю
По перше, дехто за кордон не виїжджав взагалі, це я про себе. Живу в Україні.
По друге, чи не ви з сім’єю жили в раші певний час і вам не муляло! Це, як на мене, просто дно, поїхати жити до своїх ворогів🤮
Чому ж не Канада відразу? У вас хоч якісь принципи, цінності і самоповага є? Бо ж какаяразніца, хіба ні? Так само, як і з мовою, у вашому випадку…
І хто ви взагалі така, щоб визначати рівень моєї освіти і віри? Можете показати нашу переписку своєму духовнику, нехай розсудить, чи в праві ви лізти з такими порадами до людей, яких ви взагалі не знаєте…
І робити висновки про какаяразніца?
постою_послушаю• 29 марта 2023
Стільки питань... І, головне, заблокували мене одразу, щоб я відповісти не змогла