Анонім Перший• 06 апреля 2023
Оповідання в підручнику 5 класу, де мати б´є сина по голові, а батько вбиває
Володимир Винниченко "Федько-халамидник". І батько потім вбиває дитину, її хоронять. Взагалі дуже, дуже жорстоке оповідання. Не розумію, невже немає нормальних авторів та творів для дітей 10-11 років, щоб включати їх творчість в цю нову програму? Сьогодні син підійшов до мене з питаннями, я прочитала та реально заплакала. Мої сусіди через стінку теж бьють доньку 6 років, як вона плаче та кричить, аж серце щимить, я стараюся кудись відправити сина, щоб він не чув цього жаху. А тут шкільна програма.
Ось уривки:
І вона з усієї сили вдарила Федька по голові. Федько аж упав
на одне коліно й закрив руками голову. Мати знову хотіла вдарити його.
— Говори ж, падлюко! — торсонула його мати.
Федькові знов упала з голови шапка, як ударив його Толин
батько.
Потім Федька поклали на стілець і били вже як слід. Але
Федько й на цей раз навіть не скрикнув. Тільки, як батько
пустив руку, якою держав його, Федько впав додолу й не
ворушився.
— Уставаай!!! — ревнув батько й шарпнув сина за руку.
А через три дні він лежав мертвий.
Для мене неприпустимо публікувати таке 10-11 річним дітям(((
Ось уривки:
батько.
ворушився.
А через три дні він лежав мертвий.
Кокосиха• 07 апреля 2023
Ответ дляБезПаспортаНеПродаю
Пам’ятаєте, років 7-8 тому була трагічна історія, коли горе-матір залишила дітей вдома, в зачиненій квартирі майже на тиждень. І сусіди чули крики тих бідних дітей, і ніхто не прийшлої їм на поміч.
Можна довго заламувати руки і заночувати очі, але Федько-Халамидник просто необхідний в шкільній програмі, обов’язковий до прочитання й батькам, тому що ніколи не втратить своєї актуальності. На мій привеликий жаль.
Я эту историю отлично помню. И помню еще одну, когда две малышки умерли от голода в закрытой квартире, их мать была проституткой, ее сбила насмерть машина. Обе истории произошли в многоквартирных домах, где соседи тоже ’не хотели скандалов’.
woman Warrior• 07 апреля 2023
Ответ дляБезпорадна Кроко
Зато русская прекрасна, скрепненькая, да? Достоевщину не проходили в школе? Пушкина с ’Капитанской дочкой’, не проходили? Хотя бы сцены описания того, как пугачевцы зарубали Василису Егоровну, жену начальника крепости. А потом, когда Пугачева поймали, и сцену казни посмакуйте,как ему отрубили голову и потом собравшемуся народу показывали. Салавата Юлаева почитайте, а еще про то, как Петр І головы стрельцам рубил и вешал на заборе каждую, и его друг Меньшиков помогал ему в этом.
а при чем тут русская в теме про обсуждение украинской?
разогнать тут волну не выйдет
Сплюшка• 07 апреля 2023
у нас этот бред в 6-м класе. Киев. Учебник украинской литературы автор Авраменко
Любви вам!• 07 апреля 2023
Ответ дляА я нівроку
Моя дочь в Пласте с 6 лет, патриот и единственная подчеркнуто украиномовная в семье считает,что программу по укр литературе составили враги с целью дискредитации укр литературьі и чтоб отбить интерес к чтению в дальнейшем укр авторов
вся укр літ - це наше надбання і частина культури. мскалі гордяться Достоєвським , Лєрмонтовим,Толстим та іншими писаками , а ми їх рукожопні твори мусіли обов’язково читати, а нічого мудрого там нема. За вашу доньку - приємно. Вона виросте і все буде ок і з літературою теж.
Безпорадна Кроко• 07 апреля 2023
Ответ дляМЕСТО_Встречи
Та не читали вони такого! Ви про що! Це ж лише в українській літературі все жахливо-чорне-препогане!
Як можна не розуміти, що твір - це відображення історії, це час, в якому жив автор! Це те, що торкнулось його/його народу особисто! Куди дивляться ’читачі’?
Коли вчилас в школі, то нам твори Шевченка привносили, к мета того, що Шевченко дуже мрів про ’ Советский союз’ і дуже жаль , що він так рано помер.
В мене на сьогодні одна лише мрія- щоб всі побачили, яке лайно русня і все, що з ними пов´язане. І що всі твори того періоду, поки українці були в складі імперії, про нещасливі долі , та про знущання це тільки наслідок того,що кацапня завжди знущалась з українців.
А взагалі тема про те, чи потрібно включати вищезазначене оповідання в програму. Включати можна, але як розтлумачувати вразливим діткам, я,наприклад, не знаю.
Хоча через пару років будуть вестися баталії, чи варто розповідати про Маріуполь, або не травмувати дитячу психіку. Але це інша історія )
Безпорадна Кроко• 07 апреля 2023
Ответ дляwoman Warrior
разогнать тут волну не выйдет
Удалено администрацией...
Тріль!• 07 апреля 2023
Ответ дляБезпорадна Кроко
Шевченко жадав класової боротьби.
Любви вам!• 07 апреля 2023
Ответ длядолой_лама
Це ви точно мені адресували свій комент?))
1. Я не стані глибоко обурення,це лише моє припущення,що в 4 класі вивчати і конспектувати біографії самогубців ( декількох підря) якось недоречно) чи ви іншої думки? Чи в українській літературі нема письменників не самогубців,які підійшли б для молодшої школи?)
І до сого тут секс,якщо мова про письменників-самогубців для 4класників?)
почитати зарубіжну - то всі автори вживали морфій і алкоголь в різних кількостях і пропорціях. Художники і решта творчі люди ку-ку, але світ їх цитує, захоплюється. Недоречно вивчати дітям, бо клінікою повинні займатись фахівці. Але що робити, якщо митці створили шедеври, а потім самознищились? Зтерти їх з усіх аналлів історії? Я не знаю. Переконана, що програму складають і психологи теж. Секс ні до чого, я говорила про вікові аспекти готовності до дорослого життя. Це ж діти самостійно вирішують, коли це зробити.
Десь так, але...• 07 апреля 2023
Ответ дляTammy21
Вы переоцениваете одно предложение, которое я написала и приписываете мне смыслы, которые я не вкладывала. Вы сами обесценивающе высказались о комиксах, поэтому я и уточнила, что ж из них вы читаете. Вы не читаете их и ок.
Вы сами поняли, что написали? Я ответила на ваш вопрос. Я читаю все и комиксы в том числе.
woman Warrior• 07 апреля 2023
Ответ дляБезпорадна Кроко
Удалено администрацией...
не выйдет у вас разогнать провокацию
Вы флудите.Тема не об этом.
Безпорадна Кроко• 07 апреля 2023
Ответ дляТріль!
Шевченко жадав класової боротьби.
Шевченко боровся проти кріпацтва, насамперед.
Тому що ні в одній цивілізованій країні такого жаху, як в царській расєє, не було.
Людей, як скотину, продавали, та робили, що забажали- хотіли, гвалтували, хотіли, гнобили, хотіли забивали.
З огляду на сьогодення скажу своє бачення - з кацапами нам не по дорозі, ні один рік союзу з ними не був для українці щасливим.
І поет був правий. Він бажав ’сім´ю вольну, нову’...Але як він її бачив- це питання риторичне, но явно не советскій союз з його гулагами та репресіями, а також не голодомор 33 року .
п.с. Тема не про це, але..
Десь так, але...• 07 апреля 2023
Ответ дляА я нівроку
То что ваша дочь в Пласте и украиномовная ни каком образом не говорит, что она разбирается в литературе. И кто ей мешает читать на досуге то, что лично ей нравится? А на уроках изучать украинских классиков и учиться разбираться в серьезной глубокой литературе.
Безпорадна Кроко• 07 апреля 2023
Ответ дляwoman Warrior
не выйдет у вас разогнать провокацию
Вы флудите.Тема не об этом.
Удалено администрацией...
woman Warrior• 07 апреля 2023
Ответ дляБезпорадна Кроко
конечно, другая.
А также стоит ли писать про гастроли Мариупольского драмтеатра сейча в россии.
Ирина-bbd0• 07 апреля 2023
Ответ дляМочалкин блюз
будет бояться что его могут избить родители до смерти
будет считать что избивать детей норма
просто ужасы бытия и нищеты
которые вообще не надо знать ребенку, лучше про природу почитать или приключение тома сойера
будет считать что избивать детей норма
просто ужасы бытия и нищеты
Лучше пусть ходит по кладбищам черных кошек закапывать?)))))
Вы сами то читали ?)))))
Мочалкин блюз• 07 апреля 2023
Ответ дляИрина-bbd0
Вы сами то читали ?)))))
да, это ж приключения, это как нормально как и плакать когда животное умерло
КрестьянинДиор• 07 апреля 2023
Ответ дляБасноплетка
Ну так если бы родители заметили дар, то спасли ты ребёнка
Я выше написала почти цитату из произведения. Зачем выдумывать, если автор прямым текстом написал, что и как. Я не защищаю и не оправдываю родителей, но зачем фантазировать там, где все четко описано.
Десь так, але...• 07 апреля 2023
Ответ дляTammy21
Да, я поняла. А вы?
Мне повторить вопрос? Ок. Какие именно комиксы вы прочли за последние пару лет.
Я вам написала. Я читаю за год 60-80 книг. Названия специально не запоминаю. Если вам это так важно, могу заглянуть в свои заметки, где записаны названия) В чем вы меня хотите подловить?
Ирина-bbd0• 07 апреля 2023
Ответ дляМочалкин блюз
вас сильно волнуют мотивы маньяка? так и тут
нет оправдания никаких мотивов избиению детей до полусмерти
Нет.так нужно на примере учить правам детей и человека. Сейчас если избить ребенка и не ухаживать за больным.то может прилететь
Ну и остальное.дружба.взаимоотношения.ложь.помощь и прочее
Целое поле для обсуждения
Мочалкин блюз• 07 апреля 2023
Ответ дляДесь так, але...
вы сильно разбирались в серьезной литературе в 10 лет? Оно вам реально было интересно?
Мочалкин блюз• 07 апреля 2023
Ответ дляИрина-bbd0
Целое поле для обсуждения
там нету ничего про права детей. Учительницы не рассказывают об этом тоже, тк это не тема книги, они обсуждают мотиивы и о чем книга, а не дает телефончики ювенальной полици
БезПаспортаНеПродаю• 07 апреля 2023
Ответ дляwoman Warrior
не выйдет у вас разогнать провокацию
Вы флудите.Тема не об этом.
Удалено администрацией...
Ответ дляДесь так, але...
Я вас не подлавливаю, а пытаюсь уловить логику.
’А что должны учить? Комиксы?’ Это ваш коммент. И он обесценивает жанр. При этом вы пишете, что читаете...
Я правда не понимаю, если вы таки читаете, зачем тот первый коммент, а если не читаете, к чему ’названия не помню’.
Ирина-bbd0• 07 апреля 2023
Ответ дляМочалкин блюз
Так Вы с ребенком обсуждайте . В чем проблема ? Вы говорите на такие темы?
Зілля до весілля• 07 апреля 2023
ну автор.. вы просто не понимаете реалии жизни.... вспомните сказки с Гензель и Гретель, Морозко... что там с детьми делают? раньше вообще к детям другое отношение было. их плодили как котят - контрацептивов то не было. одним-тремя больше или меньше не считали... в семье первым кормили отца - т.к. добытчик и содержит семью, а детям что осталось или не осталось - а не так как сейчас - ребенку лучший кусочек. Почитайте историю....Семья где умерло несколько детей - вполне обычная и нормальная семья. И жестоки да были - люди ведь тоже разные и жизненные условия у них разные...
Мочалкин блюз• 07 апреля 2023
Ответ дляИрина-bbd0
это не вывод этого произведения
те автор не подводит нас к выводу - если вас бьют родители сообщите в полицию.
Безпорадна Кроко• 07 апреля 2023
Ответ дляwoman Warrior
конечно, другая.
Вибачте.Давайте і правда не будемо флудити в темі. Це біль всього народу. Але навіть, якщо через декілька років це будуть описувати- то зазначуть- сєпари Укронацисти з Азова розмбмбили місто і добриє рускіє їх асвабадили.
Наші то вже як наші.
Твори будуть. Але трактувати їх можна по різному.!!!!
Той же Федько- халамидник.. В оповіданні цивільна та життєва історія нещасної дитини, яка щастя не бачила і так і померла в ненависті до себе.
А пропагандисти ще тоді
- ось до чого довела царська росія;
-украінці всі жорстокі, власну дитину пожалійте..
Ось такі думки, ось така вона реальність
Тут ми робимо з мухи слона, по суті..але хто як сприймає та як розтлумачить, вже питання інше.
І не ’в волнє ’ справа.
Наші то вже як наші.
А пропагандисти ще тоді
- ось до чого довела царська росія;
І не ’в волнє ’ справа.
Ирина-bbd0• 07 апреля 2023
Ответ дляМочалкин блюз
Так если нормально .то почему ужас и уныние от других книг и трагедий?
Десь так, але...• 07 апреля 2023
Ответ дляTammy21
Читала, когда сын был в младших классах. По этому жанру сложно учить литературу. Комиксы немного о другом. Если вы разберетесь с целями литературы, как предмета, то прекрасно поймите, что комиксы не справятся с этой задачей.