Анонім Перший• 06 апреля 2023

Оповідання в підручнику 5 класу, де мати б´є сина по голові, а батько вбиває

Володимир Винниченко "Федько-халамидник". І батько потім вбиває дитину, її хоронять. Взагалі дуже, дуже жорстоке оповідання. Не розумію, невже немає нормальних авторів та творів для дітей 10-11 років, щоб включати їх творчість в цю нову програму? Сьогодні син підійшов до мене з питаннями, я прочитала та реально заплакала. Мої сусіди через стінку теж бьють доньку 6 років, як вона плаче та кричить, аж серце щимить, я стараюся кудись відправити сина, щоб він не чув цього жаху. А тут шкільна програма.
Ось уривки:
І вона з усієї сили вдарила Федька по голові. Федько аж упав
на одне коліно й закрив руками голову. Мати знову хотіла вдарити його.
— Говори ж, падлюко! — торсонула його мати.
Федькові знов упала з голови шапка, як ударив його Толин
батько.
Потім Федька поклали на стілець і били вже як слід. Але
Федько й на цей раз навіть не скрикнув. Тільки, як батько
пустив руку, якою держав його, Федько впав додолу й не
ворушився.
— Уставаай!!! — ревнув батько й шарпнув сина за руку.
А через три дні він лежав мертвий.

Для мене неприпустимо публікувати таке 10-11 річним дітям(((
Sanechko• 08 апреля 2023
Ответ дляwoman Warrior
Откуда вы это черпаете, вы как будто зону для малолеток описываете, уж простите.
Це мої шкільні роки.
Alve• 08 апреля 2023
Ответ дляБойовий горобець
ви з болот?
На болотах не вивчають твори українських авторів
woman Warrior• 08 апреля 2023
Ответ дляAlve
та ну, скажете тоже)) тут же кидаются, не разобравшись и даже не прочитав старт пост
маринабаранова• 09 апреля 2023
Бедные дети! В мои школьные годы - таких ужасов не изучали, к счастью)
маринабаранова• 09 апреля 2023
Ответ дляПЛЮС-МИНУС
моя в 5-м. не припомню такого.
зачем такое детям?
то Достоевского за мрачность ругали и такое в программу всунули?
Достоевского изучали в старших классах. Но даже у него - таких ужасов не было: родители убили своего ребёнка...И с такими подробностями)))
маринабаранова• 09 апреля 2023
Ответ дляЯк міряти?
Владимир Винниченко. Две повести учат, и обе человеконенавистнические, с издевательствами над детьми. У автора явно не все дома были
Считается великим гуманистом