Хто був за кордоном і вирішив повернутися додому? Які Ваші емоції і чи не жалкуєте, що повернулись в Україну?
Galina_vinsport• 14 апреля 2023
Я в Польше, возвращаться не собираемся пока что. Детям нравится тут, старший работает и зарабатывает нормально, дома б он такую ЗП не получал бы. Я тоже работаю, младший ходит с школу, заявление написала, на исключение из укр школы, он с сентября ни на одном онлайн занятии не был. У него СДВГ, и он очень счастлив из-за толерантного отношения к себе, а не как в первом классе - ты, дебил🤮🤯
Vitalinka1987• 14 апреля 2023
Автор, я не поверталася поки що, лише 2 рази їздили додому. Вдома добре, але... залежить від того, що і хто вас там чекає. Ситуації у всіх різні. Інколи здається, що хочеться повернутися, а в інший день, що додому вже не хочеться зовсім і будемо залишатися за кордоном. ’Ковбасить’ дуже від того, що потрібно вкладатися в різні речі, якщо повертатися і якщо залишатися, а поки невідомо як воно буде. Треба слухати своє серце, де морально краще, і саме головне (особисто для мене) все ж стосунки та люди, які оточують. У кожного цей шлях дуже індивідуальний. Сама не знаю що робити. Чекаю червня
Vitalinka1987• 14 апреля 2023
Ответ дляGalina_vinsport
а ми теж в Польщі і мені тут школа не дуже подобається, до дітей вчитель дуже строга, так що як пощастить...
Vitaminka211• 14 апреля 2023
Ответ дляRozavetrova
Я боюсь что приеду домой и разойдусь с мужем. Слишком давно я его не видела. Кстати, я с Кривого Рога, но живу в Киеве. У меня родные все в Кривом Роге живут. Я постоянно была на чемоданах, плакала, хотела домой. Я вижу как в Португалии хорошо моей дочери и так не хочу ее в Украину опять тащить. переживаю перед поездкой домой и мысли дурные
Приїхала осінню, і до цих пір з чоловіком колотимся. Не такий він як був раніше (( Автор якщо є куди повернутися в Португалії, то перевідайте рідних, подивіться на відношення чоловіка, якщо все не те, повернетесь назад. У мене є куди повернутися, але у мене там свекруха (( А це вже інша історія...
Galina_vinsport• 14 апреля 2023
Ответ дляVitalinka1987
Змінити клас не думали?
Vitalinka1987• 14 апреля 2023
Ответ дляGalina_vinsport
Змінити клас не думали?
Ні. Загалом все плюс-мінус нормально, є друзі в класі, міняти не будемо. Але в Україні у нас була приватна школа... це трохи інша історія і інше ставлення. Тому я і думаю що можливо якщо будемо повертатися, то частково і через школу. В Україні я можу вибрати для дитини умови, тут - ні.
Ответ дляVitalinka1987
В Польщі немає приватних шкіл?
Vitalinka1987• 14 апреля 2023
Ответ дляЕжеви4ка
В Польщі немає приватних шкіл?
Є, але я не можу тут цього дозволити. У друзів діти в приватній школі, вартість 2700 зл на місяць. І рівень комфорту все одно інший, інша мова
Leeloo_aloha• 14 апреля 2023
Ответ дляRozavetrova
Яка проблема приїждати до чоловіка? Білети без багажа дешеві.
Моя родичка з сином в Европі, чоловік на Україні. Їздила вже 3 рази до чоловіка на пару тижнів.
Ответ дляLeeloo_aloha
Білети на літак дуже дорогі. Я на краю Європи
Leeloo_aloha• 14 апреля 2023
Ответ дляRozavetrova
Не правда. Лоу кости дивіться на сайті Раенейр чи візейр до Кракова чи Катовіце, звідти автобус.
20 евро в обидві сторони то дорого?
Ответ дляsave_yulia
Я в Чехии, подружилась с девочкой из Харькова. Вместе с ней ходили страдали все прошлое лето, мечтали как домой приедем. Осенью я поехала на две недели домой, а она насовсем. Часто созваниваемся. В итоге она разошлась с мужем. Сказала, что так не смогла к нему привыкнуть, что стал чужим для нее. Сказала, что тяжело в финансовом плане, что если б знала, что так сложиться, то ещё б сидела тут.
На счёт меня... Я с декабря на чемоданах. Все собираюсь... Собираюсь... Сомнения...стоит ли спешить. Природа, экология точно не Кривой Рог. Маленький городок в горах, где люди не закрывают не машины, не дома. Дети могут бегать на улице целый день и ты не переживаешь за их безопасность. Школа не онлайн. Постоянно какие то экскурсии с классом. Дети счастливы. Но у меня есть ощущение остановившегося времени. Такое чувство что это все не со мной. Что это не моя жизнь... А вся жизнь осталась дома. Приняли решение возвращаться в мае. Уже купила билеты.
Румыния?
Vitalinka1987• 14 апреля 2023
Ответ дляsave_yulia
Вы очень точно написали про остановившееся время. У меня постоянно такое ощущение. Хотя мы в Польше вполне, скажем так, социализированы и интегрированы, ребенок в школе, я работаю, появились новые знакомые, язык выучили, но у меня ощущения как будто мы где-то зависли, время остановилось, то ли я сплю... не знаю. Иногда как задумаюсь, и не верится что это уже больше года так
Vitalinka1987• 14 апреля 2023
А в Киеве кстати наоборот, видно что город живет и жизнь течет своим чередом. Вот там ощущение, что все живут свою жизнь и нет этого остановившегося времени. Но это не отменяет того, что в стране война, увы( так и живем, ни туда ни сюда
Vitalinka1987• 14 апреля 2023
Ответ дляkotovod
так є і по 1000-1500 зл/міс навіть ліцеї
школа ж не одна
Стосовно 1000 зл приватна школа, не може бути. Стільки коштувала наша школа в Києві і то це була ціна до війни і одна з найдешевших. В Польщі послуги дорожчі в рази. Але сперечатися не хочу, це не предмет цієї теми.
Ответ дляVitalinka1987
тю, ну от поруч ліцей -1350 зл
Ясно шо ще одна британська міжнародна - то вже 800 євро чи шось типу
Ціни різні, як у Києві, так і у Варшаві
Немає якоїсь однієї ціни.
І не сказала би, що прям всі послуги в рази дорожчі
Колись так думала...наприклад про тайський масаж.
А тепер - дуже співставні
Ціни різні, як у Києві, так і у Варшаві
Немає якоїсь однієї ціни.
А тепер - дуже співставні
Ответ дляGalina_vinsport
Кем работаете в Польше, если не секрет
Ответ дляLeeloo_aloha
Ох, если бы вы знали, как мужчины страдают и как их науськивают те же свекрови и друзья.
Быть вместе всегда и свиданки раз в полгода на пару недель - разные вещи, не так ли)
Надя-Надюша• 14 апреля 2023
Ответ дляRozavetrova
Наприклад я в Португалії. Робота в мене є але далеко не робота моєї мрії. Не дивлячись на це, мені тут дуже подобається. Тут дуже добрі люди, дуже красива природа і тут безпечно. Так склались обставини, що мені треба вертатись в Україну. Але, якщо чесно я не хочу.
Не розумію, навіщо ви тоді взагалі створюєте таку тему. Звичайно, хто хотів додому і вже повернувся, в них зовсім інші будуть відчуття, ніж у вас, тому що ви НЕ хочете повертатися. А без цього бажання, я впевнена у вас при поверненні емоції будуть не найкращі. Я так бачу, що ваш варіант шукати можливість залишитися там, де вам подобається.
Cocomamzel2• 14 апреля 2023
Автор.
Я вернулась в июле, из Испании.
Сначала все было хорошо, денег хватало, дочь была счастлива с отцом (мы в разводе)
Еле пережили график отключений у нас сутками не было света и отопления, а вокруг старый фонд сиял, еще тогда эта социальная несправедливость меня очень нервировала.
Дочь этот год учится дистанционно, только 4 родителя проголосовали за очное.
Денег перестало хватать, я все время на работе, ребенок один дома.
Сейчас я ЖАЛЕЮ, что не попробовала интегрироваться, возможности были.
Я вернулась в июле, из Испании.
kamanotiki• 14 апреля 2023
Ответ дляRozavetrova
Я повернулась з Португалії. Вдруге б туди вже не поїхала. Хоча люди приємні, була робота, житло. Півроку пролетіло, навіть не помітила коли після повернення)