Доброго дня. Хто орендував квартиру , який в вас був договір? Як не потрапити на шахраїв? Що обов’язково потрібно прописувати в договорі?
І що таке страховка будинку? Вказується , що потрібно купувати страховку на будинок у розмірі 50 тис злотих, і оплачувати помісячно цю страховку.
Ответ дляEspresso_caffe
зверніться до агентств
просто, швидко і без проблем
Агенства беруть 100% комісію від суми квартири
Ответ дляTaFo
как и у нас.
и страховка денег стоит.
Поясните що таке та страховка і скільки потрібно платити?
Ответ дляMiroslava5757
страхование имущества. она бывает двух типов. олну платит обычно хозяин. пожар и тп.
вторую арендатор. от нанесения вреда соседям ( залтете и тп) и от кражи. 50 тыс это у вас сумма покрытия. то есть, вам страхоыая вернет не более этой суммы.
обычно платится раз на год.
спасибо, что напомнили, моя как раз закончилась.
цена зависит от самого жилья и обьема позиций, которые вы страхуете.
обычно платится раз на год.
Ответ дляMiroslava5757
Це так. І дуже складно знайти власника квартири та оформити договір з ним без посередників. Особливо після початку війни.
Шукайте когось, хто знає польську і зможе вам допомогти з документами та перекладом.
При підписанні подивитись у власника паспорт та книгу вечисту (право власності на квартиру), перевірити кількість власників (якщо їх декілька з усіма підписується договір). Гроші ніколи не даються наперед! Ніякіх авансів. Усе тільки після підписання договору. Все що написано у договорі має силу, а все що вам розповіли та пообіцяли - ні. Обов´язково підписується окремо з усіма власниками акт передачі квартири - де зазначено в якому стані вона, які меблі і т.д. Усе що ви побачили (подряпини на меблях та підлозі, сколи на кафелю або меблях, непофарбовані стіни, щось зламане чи зіпсуте або чогось невистачає, чи квартира прибрана) має бути записано в акті.
Ну і зараз беруть кауцію за 2-3місяці від оренди наперед. Але все це повинно буди написано у договорі найму та строк коли буде поверненна ця кауція і яким чином після вашого виїзду та повернення ключів від квартири. Краще перераховувати за житло на банківський рахунок власнику (вказується у договорі). Також треба зазначити, що у разі дострокового розірвання немає штрафів. І термін попередження розірвання договору 30днів (не місяц! Бо якщо напишуть місяць, то він рахується з наступного 1числа нового місяця після повідомлення). Попередження про розірвання договору та уся переписка стосовно квартири ведеться через електронну пошту, яка зазначається у договорі. В договорі також вписуються показники лічильників на газ, світло, горячу та холодну воду, опалення.