Сундучок с каникулами• 21 апреля 2023
Для чего вешать рушник на дверях парадной?
Логичнее же на своей двери, если кто-то умер. А причем здесь дверь в подъезд? Для чего это, кто знает?
90x60x90• 21 апреля 2023
Ответ дляГореотума
Ці слова відповідають на питання іменника: хто, що? Ну похідні вони, і що з того? Частина мови все одно іменник.
Жоден іменник не відповідає на питання яка?
я вже давно вчилась в школі. так, на питання яка відповідає прикметник. іменник повинен відповідати на питання хто або що, то що це вам дасть в цій суперечці?
90x60x90• 21 апреля 2023
Ответ дляГореотума
как же в тему ваш ник
русское литературное произведение, кстати
Гореотума• 21 апреля 2023
Ответ для90x60x90
Іменник називає предмет, вказує що саме це за предмет. І може відповідати лише на питання хто або що. Прикметник дає характеристику предмету, він не називає, що це, а лише описує який саме є цей предмет, (тобто які характеристики має конкретний іменник).
Не грамотно говорити ’зайти в парадну’, бо це те саме, що увійти в синю або довгу.
Ви, звичайно, можете говорити як завгодно, ніхто не заборонить. Я вже вище писала, просто запитала, чи розуміють люди значення слова. Ну висновки робіть самі.
Надобраніч.
90x60x90• 21 апреля 2023
Ответ дляГореотума
Надобраніч.
якщо ви не розумієте, що парадна то іменник, а не прикметник, то це вже ваші проблеми
колискова, набережна, операційна, пальне та інше - це прикметники, що перейшли в іменники
Гореотума• 21 апреля 2023
Ответ для90x60x90
Ви вже мені це показували. І говорили, що парадна, це такий хитрий іменник, який відповідає на питання яка?
Пошукайте в тлумачному словнику це слово. Будете здивовані.
Виннипуховна• 21 апреля 2023
Впервые такое вижу, если честно. У нас никогда не вешали ничего ни на двери подъезда, ни на входные двери в квартиру.
Но, помню из детства...бывало такое, что крышку гроба выставляли в подъезде..До сих пор помню, как шла домой, в доме свет пропал...было темно. Я иду - и тут крышка гроба чёрная стоит в подъезде. Сказать, что я обосралась - это ничего не сказать. До сих пор помню тот свой страх.
Виннипуховна• 21 апреля 2023
Ответ дляГореотума
Завжди дивуюся слову ’парадна’. Що це за звір, ще й жіночого роду?
А чого дивуватись? Чи для вас новина, що люди по різному говорять? Чи ви не знаєте, що в нас купа мала діалектів, говірок і т.п.?
Я з Києва, в нас кажуть під´їзд і парадне (парадноє, якщо російською, але часто чула парадна - бо ’парадная дверь’, з російської). В моєму будинку входи в під´їзд з двох сторін будинку. І раніше з нижньої частини будинку завжди казали парадне (походило від ’парадний вхід’)...тобто основний. З тої сторони починалась нумерація квартир, там навіть двері стояли гарніші, ніж з іншої сторони.
Пес Патрон• 21 апреля 2023
Ответ дляКумедна
На ваших скринах «парадное», так изредка говорят, но именно «парадная» слышала только на расие, еще в детстве
В Киеве говорят «парадное» на подъезд. «Парадная» - это о двери, наверное.
Очень интересно) Я родилась в Житомире, там такого нет, есть подъезды и дверь в подъезд.
Кумедна• 21 апреля 2023
Ответ дляПес Патрон
Вот Вы поняли меня.
Почемучка• 21 апреля 2023
Ответ дляКумедна
Не говорят в Киеве «парадная»!
Говорят! Знакомые и друзья на Соломенке, Позняках, Берестейке живут - так говорят!
Кумедна• 21 апреля 2023
Ответ дляПочемучка
Они из Одессы приехали?🫢
размахер• 21 апреля 2023
Ответ дляВерочка 100%
Донецкая область
А,ну понятно))) там и не такое можно усидеть
там свои понятия
Библиотекарь• 21 апреля 2023
Ответ дляПросто каралева
Вперше чую про такий звичай, в нас не вивішують рушники (ЗУ).
А знайомий розповідав, що в Вірменії вінки виставляють біля дверей під´їзду.
Днепр.обл., тожк венки выставляют. Еще, помню, крышку гроба выставляли у входа в подъезд.
Нульовий сантиметр• 21 апреля 2023
Ответ дляCarin
Удалено администрацией...
Але вони кончені, нащо ви під них косите
Снегопадка• 21 апреля 2023
Що таке ´парадной´? Чому двері під´їзду називають ´парадна´? А сам під´їзд ´парадноє´?
Ну, крім пітерських звичок є пояснення? Якщо є ´парадноє´, то має бути ´непарадноє´... Якого зазвичай немає
Снегопадка• 21 апреля 2023
Ответ дляГореотума
Ну по-перше парадний (що?) вхід. Чоловічий рід. А у автора парадна. Може хтось відповісти що саме парадне?
По-друге якщо є головний вхід (у будівлю класичної архітектури), то є і інші. Багато таких будинків з декількома входами в один під´їзд?
О, вже писали) не почитала. Ох і огидне те парадне
Снегопадка• 21 апреля 2023
Ответ дляКонхфЭдкаТузик
Ну может в вашей Софиевской Борщаговке и не говорят
Говорят. В основном ´понаехавшие´ из сел, еще в совке
Ответ дляСнегопадка
У нас в місті були будинки на дві двері, головний вхід, і з іншого боку типу чорного, ми бігали черед підїзди, щоб не оббігати весь будинок.
Кудрі кручу сама• 21 апреля 2023
Ответ дляНе гавкаю- но охраняю
Звідки у людей парадні? Всі в маєтках старовинних живуть
чи що?
У меня бабушка двоюродная жила в Киеве, когда я к ней приезжала, лет 30 назад, ребенком, четко помню, что она говорила « парадное». Жила на Подоле, в старом доме, 5 этажей, кажись. Видимо, это связано с тем, что в доме есть два входа: центральный и чёрный
Телепузик• 21 апреля 2023
Ответ дляВерочка 100%
Донецкая область
Це де? У Слов´янську живу, перший раз таке бачу
Мрії у вирії• 21 апреля 2023
Автор, у людей сталося горе... Вони повинні спитали у всіх сусідів , як у кого прийнято і куди їм повишати рушник? Він же не буде висіти там рік, чи навіть тиждень? Людину поховають і все... Чи вам гидко до ручки торкатись, щоб двері відчинити? Ще і сфоткала.... Пишете, що теж маєте літніх батьків, які живуть в цьому домі....Нехай вас таке горе не постигне...
В середу поховали кума, загинув в Бахмуті, то все було - і вінки, і рушник на воротах, і хлібина. І додому з морга привезли, щоб переночував. Бо так прийнято у тих, хто ховає рідну людину..
КонхфЭдкаТузик• 21 апреля 2023
Ответ дляСнегопадка
Господи, как все плохо-то
Вот мой дом. У него есть парадная дверь, парадный вход. И есть еще вход с обратной стороны дома. Там - подъезд. Технические двери на лестницу ...
Как вы прикажете это называть? Если реально есть парадная дверь и подъезд?
Не гавкаю- но охраняю• 21 апреля 2023
Ответ дляЧаюри
Так ніхто і не сперечається, що у цьому випадку це парадний (-е, -а). Але у більшості випадків такого немає, а вхід /двері/сходи (чи що ще) все одно парадні
КонхфЭдкаТузик• 21 апреля 2023
Ответ дляКудрі кручу сама
Так это во всех нормальных домах такое, в новых тоже. Вот новостройки, тоже четко парадная лестница, с консьержкой (парадный вход, парадный марш) и черный ход, подъездной
Ніколи не збрешу• 21 апреля 2023
Ответ дляМрії у вирії
А де ви живете? На Харківщині в останні роки вже додому не привозять, і кришки-вінки не ставлять під під´їздом. Хоча раніше теж було
Пожмаковна• 21 апреля 2023
Ответ дляСундучок с каникулами
Ну логичнее же наверное на дверь где покойный жил, а парадная общая. Не могу понять логику. У нас уже даже к дому не подвозят как раньше
Логичнее не называть парадной убогий подъезд