ПироженкА• 09 мая 2023

Ситуація з подругою доньки.

Дівчата, допоможіть порадою. Можливо, хтось з вас проходив цей період.
Маю доньку ( 10 років), вона довгий час дружила з однією дівчинкою. Якщо з´являлися нові знайомі, то та її подруга ображалась на мою і донька швидко переставала з ними спілкуватися. Хоч були дуже хороші дівчатка. Тепер ця подруга дуже здружилась з іншою компанією дівчат, а моя страждає. Хоч і вигляду як такого не подає, але я бачу, що вона зовсім не така. Говорити не хоче. Взяла тихенько її телефон і переглянула переписки. Моя постійно їй щось пише, а та ігнорує і не відповідає. Або відповідь типу " що хоч? що нада?". Як тільки запитаю за цю подругу, то одразу починає нервувати і говорити, що яка мені різниця у них все добре. Запитую, чому вона не приходить до нас у відповідь " не виходить". Моя донька її вважає кращою подругою і змиритися не може, що та з нею не хоче дружити.
Може б я і не пхала свого носа в цю ситуацію, але я бачу стан своєї дитини. Вона пригнічена. Мене це болить. Які слова підібрати, щоб все це зупинити? Щоб вона прийняла цю ситуацію і перегорнула сторінку?
Я б такое не носила, но продаю• 09 мая 2023
Ответ дляЛама_мама
Я розумію, що Ви з добрих міркувань, але не читайте чужу переписку,навіть 10-літньої дитини.
Таке у дітей буває, проводьте з нею більше часу, організуйте їй дозвілля, може там познайомиться з кимось ще, ті ж гуртки наприклад.
По собі пам´ятаю я з дітьми сходилася не дуже, зате на гуртках купа друзів було.
а как бы мама узнала о проблеме, если бы не прочитала переписку? странный совет...

Доктор Хаос• 09 мая 2023
Ответ дляПироженкА
Вона не хоче мене чути. От стіна просто. Одразу переводить тему, або нервує... Щоб я їй не говорила, вона мені відповідає, що то її найкраща подруга і нічого не змінилося.
цілком може бути, що дитина пішла в заперечення ситуації (це така реакція, у дітей частенько трапляється).Їй самій важко визнати (а тим паче озвучити), що подруга зрадила. Не тисніть. Просто любіть, кудись витягуйте, проводьте більше часу. Вам тут гарно порадили про нові гуртки.
Ще можна спробувати бібілотерапію- підібрати книги чи фільми на тему того,як переживають зраду друзів герої її віку. В 10 має зайти вже.
Коротше, вона це переживе і стане більш мудрою у виборі подружок, ваша задача бути плечем і вислухати (без повчань і дорікань), коли вона буде готова. А вже, як відболить, можете обговорити і виказати свої ідеї-висновки-думки.
Файно Замало• 09 мая 2023
Автор, у моей дочки тоже такое было, примерно в этом возрасте. Да, это не легко для ребенка, но этот этап надо пройти, ничего тут не поделать. И я даже понимаю, почему так произошло. Дети растут, характеры , увлечения, меняются. моя дочка по-характеру спокойная, тихая, вдумчивая ,ее подружка была более шумная, активная, поверхностная. Пока они были маленькие, хорошо дружили, как бы дополняя друг-друга. С возрастом, разница в характере стала заметнее. Подружке хотелось больше движа, веселья, шума- драйва и у нее появилась соответствующая компания. Моей дочке там было не интересно, ей хотелось дружить как раньше ,вдвоем. Но, тут понятно, что та девочка уже так не хотела, ясно, что и не должна. Прошло совсем не много времени дочка все поняла , у нее нашлись подруги , близкие ей по духу . Самое главное, Вам, как маме , сильно не переживать. Знаю, что это трудно, ставишь себя на место своего ребенка и возникает чувство, что это все происходит с тобой, маленькой и от этого еще больнее, хочется себя защитить
автор ПироженкА • 09 мая 2023
Ответ дляДоктор Хаос
Дякую Вам. Дуже мудро!
автор ПироженкА • 09 мая 2023
Ответ дляФайно Замало
Ні, я себе не ставлю на її місце. Ми дуже різні по характеру. Мені б до лампочки було 100%. Я хвилююсь тільки за своїх дітей. Я бачу, відчуваю і розумію що зараз моя дитина в важкому психоемоційному стані і мені дуже хочеться це змінити.
Ростки жимолости• 09 мая 2023
У моєї доньки теж є така подруга в класі. Найгірше те, що ця подруга відмовляє інших дівчат дружити з моєю. Моя вже до школи не хоче ходити через неї.
вкрации• 10 мая 2023
Ответ дляПироженкА
Я далеко не зразкова мама, але на болючий мозоль намагаюсь не ставати. На рахунок мудрого рішення, я не бачу його. Вже 3 тижні все це тягнеться, а рішення немає ніякого (
Їй боляче і найгірше, що все це в ній вариться (
Я мала на увазі, що вам і не треба його бачити, бо це вже її особисте життя.

Максимум в цій ситуації можете сказати: я бачу, що щось сталося, але ти не хочеш говорити, добре, я тебе не буду розпитувати, але якщо захочеш розказати - я завжди готова вислухати.