Сама не знаю• 24 мая 2023

Допоможіть розібратися з податком на нерух майно- великі суми

Є будинок і квартира в Києві
Не розумію як вони рахують
Там же є якась мін площа за яку не треба поатити
Кокосиха• 24 мая 2023
Там же внизу есть формула

автор Сама не знаю • 24 мая 2023
Ответ дляКокосиха
Там же внизу есть формула
Формулу бачу але не розумію
Мамзелькіна• 24 мая 2023
Если дом/ дома и квартира/квартиры, то не платится налог со 180 кв.м. Все, что выше облагается налогом.
автор Сама не знаю • 24 мая 2023
Ответ дляМамзелькіна
В мене будинок 292.80 м кв
Квартира 69.5 м кв
Мамзелькіна• 24 мая 2023
Ответ дляСама не знаю
В мене будинок 292.80 м кв
Квартира 69.5 м кв
(292,8+69,5) - 180. За эту площадь платится налог.
автор Сама не знаю • 24 мая 2023
Ответ дляМамзелькіна
Це зрозуміло
А який тариф
Як їх перевірити?
Где тут 0?• 24 мая 2023
Ответ дляСама не знаю
В мене будинок 292.80 м кв
Квартира 69.5 м кв
Автор, у вас правильно нараховано. У мене 170+113, то приблизно такі ж суми. Чоловік - податковий консультант все перерахував.

Мамзелькіна• 24 мая 2023
Ответ дляСама не знаю
Це зрозуміло
А який тариф
Як їх перевірити?
Тариф погуглите для вашего города. Но, если вы квартиру/дом сдаёте в аренду, то налоговая льгота не применяется, то есть за всю площадь сдаваемой недвижимости вы платите налог.
автор Сама не знаю • 24 мая 2023
Ответ дляМамзелькіна
Та нє
В оренду не здаю, я в ній живу
Где тут 0?• 24 мая 2023
Ответ дляСама не знаю
Це зрозуміло
А який тариф
Як їх перевірити?
В Києві тариф 90 грн за метр
Обнемашечка• 24 мая 2023
Там написано, как я понимаю, 1,5% от мин.зарплаты за кв.м свыше 180 кв.м. Т.е. 97,5 грн. за кв. м.
Мамзелькіна• 24 мая 2023
Ответ дляГде тут 0?
В Києві тариф 90 грн за метр
У автора написано, что ставка 1,5% от минимальной зп (6500), это 97,5 грн.
Кружите меня,кружите• 24 мая 2023
Існує пільга в таких випадках:
* для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;
* для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;
* для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.
!!!!! ПІльги надаються тільки якщо житло для особистого користування.
!!!! Якщо хоч одна із площ здаєтьс в оренду, то всі пільги скасовуються.

Якщо загальна сукупна площа перевищує 300 м2 - то додатково до всієї суми податку ще додається 25000.
Мамзелькіна• 24 мая 2023
Автор, там у вас всё написано. И налоговая льгота (180 кв.м), и ставка 1,5% (97,5 грн.). Всё правильно посчитано.
Мамзелькіна• 24 мая 2023
Автор, вам нужно радоваться, что чуть-чуть, но все же не дотянуть до 300 кв.м))) тогда было бы дороже) ищите позитив во всём)))
хотя, нет, по домам 25 тыс. - это дома больше 500 кв.м. Это квартиры больше 300 кв.м. Нужно уточнить в кодексе.
Мамзелькіна• 24 мая 2023
Ответ дляКружите меня,кружите
Існує пільга в таких випадках:

последний абзац не соответствует действительности.
Кружите меня,кружите• 24 мая 2023
Ответ дляМамзелькіна
так, добавлю уточнення, якщо площа квартир перевищує 300 м2
Мамзелькіна• 24 мая 2023
Ответ дляКружите меня,кружите
Если площадь квартир больше 300 или домов больше 500.
Кружите меня,кружите• 24 мая 2023
Ответ дляМамзелькіна
будинків, більше 600 м2

Мамзелькіна• 24 мая 2023
Ответ дляКружите меня,кружите
будинків, більше 600 м2
Кружите меня,кружите• 24 мая 2023
Ответ дляМамзелькіна
дякую за уточнення, справді 500
Единорог помог• 24 мая 2023
Підкажіть, будь ласка, 180 кв.м. на сімʼю чи на одну людину?
Единорог помог• 24 мая 2023
І де можна дізнатися, чи потрібно щось платити?
автор Сама не знаю • 24 мая 2023
Ответ дляЕдинорог помог
На 1 людину
Единорог помог• 24 мая 2023
Ответ дляСама не знаю
На 1 людину
Дякую. А якщо сімʼя?
ярослав-a99f• 26 мая 2023
Допоможіть мені розібратись , в мене будинок біля 100 кв, м,і квартира 73 м. Мені потрібно платити податок?
Акуна_Матата• 26 мая 2023
Ответ дляМамзелькіна
Гораздо меньше. Квартира до 60 м не облагается налогом.
Мамзелькіна• 26 мая 2023
Ответ дляАкуна_Матата
Вы путаете немного))) я пишу в данном соцчае о налоге 25 тыс.грн.
Мамзелькіна• 26 мая 2023
Ответ дляярослав-a99f
Ні, якщо разом площа будинку та квартиры менше 180 кв.м.
Мамзелькіна• 26 мая 2023
Ответ дляЕдинорог помог
Дякую. А якщо сімʼя?
Податок на нерухомість платить власник нерухомості.