З царем в голові• 23 июня 2023

Заборгованість по зарплаті. Куди звертатись і з чого починати?

Працювала на підприємстві. Була велика заборгованість по зарплаті- декілька місяців. Працювала офіційно. Звільнилась, борг та розрахункові не виплатили. Я вже втратила надію . Але хочу отримати своє. Прошу Вашої поради - з чого починати та куди краще звертатись - у суд чи у відділ праці ? Які документи потрібні? Наперед вдячна за відповіді.
Просто каралева• 23 июня 2023
В суд лучше, так вам помимо положенного, выплатят ещё среднюю зарплату с момента увольнения до момента выплаты задолженности

Одна_на_всей_планете• 23 июня 2023
Візьміть, якщо є можливість, належним чином оформлені довідки про стан заборгованості та середню ЗП.
Через суд можна буде стягнути, окрім заборгованості, упущену вигоду, але не більш як за 6 міс.
Можу допомогти з позовною при потребі, я адвокат.
автор З царем в голові • 23 июня 2023
Ответ дляОдна_на_всей_планете
Дякую) А довідки про стан заборгованості та середню ЗП мають бути з печатками чи досить бухгалтерської оборотки з сумою нарахувань та виплати?
автор З царем в голові • 23 июня 2023
Ответ дляПросто каралева
Дякую)
автор З царем в голові • 23 июня 2023
Ответ дляОдна_на_всей_планете
Я маю бухгалтерську оборотку з сумою нарахувань помісячно, сумою виплат та сумою боргу. Маю довідку з Пенсійного фонду ОК-7, де вказана сума нарахованого доходу. Але всі документи без печатки, просто надруковані. Чи цього буде досить? Чи обов’язково має бути печатка підприємства- боржника?
Кавуся• 23 июня 2023
Ой автор, то у вас недолго, я свою с мая 2022 жду 🤪
автор З царем в голові • 24 июня 2023
Ответ дляКавуся
В суд звертались ?

Кавуся• 24 июня 2023
Ответ дляЗ царем в голові
В суд звертались ?
А смысл? На счетах денег нет, когда появятся и так выплатят. Я в принципе там ещё работаю.
Но я не одна жду, директор тоже ждет, мы с ним и с глав бухом 3 ждуна остались 🤭
автор З царем в голові • 24 июня 2023
Ответ дляКавуся
І я така - чекала до останнього, все сподівалась на краще. А воно все гірше і гірше)
Кавуся• 24 июня 2023
Ответ дляЗ царем в голові
Та у нас тоже. Просто я в судах не вижу смысла, все равно ведь не заплатят пока денег нет. Да и отношения с директором портить не хочу, это не его вина, с нами государство не рассчиталось и тянет.

Но вам желаю успеха, может у вас шансов больше и все получится 👍
Одна_на_всей_планете• 24 июня 2023
Ответ дляЗ царем в голові
А підписи чиї на бухгалтерському документі?
автор З царем в голові • 24 июня 2023
Ответ дляОдна_на_всей_планете
Підписів немає, просто надруковані.
Одна_на_всей_планете• 25 июня 2023
Ответ дляЗ царем в голові
Підписів немає, просто надруковані.
Тоді витребовувати належним чином оформлену довідку через суд, або адвокатським запитом