Та прям багіня• 27 июня 2023
ви не стомилися від рос.мови?
я після річниці повномасштабної війни якось автоматично перейшла українську, і навіть фітнес-тренування якось не можу на рос.мові - вже краще на англ.
а як у Вас?
можна обрати декілька варіантів
а як у Вас?
можна обрати декілька варіантів
Результат:
вже голосів:
838 (47.03%)
украинка, но говорю по-русски
284 (15.94%)
я і до війни україномовна була
189 (10.61%)
дратує вже усе кацапське
182 (10.21%)
вже потихенько перехожу на укр
162 (9.09%)
інша відповідь
74 (4.15%)
вже >року як перейшла на укр.м
25 (1.4%)
десь півроку як українізуюся
24 (1.35%)
мне все равно на Украину..
4 (0.22%)
я в росии,тут слежу за хохлами
Ирина-bbd0• 28 июня 2023
Ответ дляSpicy -02f0
Сейчас моя родственница учится, ничего не поменялось в эттм плане.
Причём тут Ваша родственница?))))
Spicy -02f0• 28 июня 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
Гугліть ’заборони української мови’, потім уявіть те саме щодо російської, або хоча б 10відсотків від того. А тоді вже будемо про надрукували чи ні, ок?
Почему в 2021 году нет перкводов проф литературы?
Миленька Лебідко• 28 июня 2023
Ответ дляИрина-bbd0
Ну так и сравнивать не нужно. Вы же не возмущались когда Одесситы на отели ставили цены дороже чем в турции? А тут решили сравнитт
И Буковель всегда дорогим был.всегда!
Зачем Вы сюда это тулите.в языковую тему?
И Буковель всегда дорогим был.всегда!
В Одесі зараз житло не дешвше, ніж на Західній частині України. Та і не було ніколи. Не розумію, звідки вони це взяли.
Ирина-bbd0• 28 июня 2023
Ответ дляSpicy -02f0
Я Вам книги на мове сбросила. Каких точно Вам не хватает.в которых слово нурофен даже есть .та ліки.нирки.мозок.серце)))
Spicy -02f0• 28 июня 2023
Ответ дляИрина-bbd0
По какой медицине конкретно? Вы гинеколог.нейрохирург.проктолог?
Я про современную литературу, которая выходит.
А не по паре общих книжек на предмет.
Вот найдите мне эту книгу на украинском, к примеру
А не по паре общих книжек на предмет.
Ответ дляSpicy -02f0
Да, к примеру, практически нет проф литературы на украинском. Зато довольно много переводов на русский.
Сериалы часто озвучивают просто накладывая дорожку сверху, что не. Очень приятно слушать.
А чому? Задумуватись не пробували?
20 років тому українською навіть фільми на великих екранах не дублювали, у Львові в тому числі. Все було російською, в книгарнях 80% книг - російською, телебачення - все російською. І це на хвилиночку вже 10 років незалежності! . Але нічого..., подивіться на різницю зараз, наскільки піднялась Україна. Піднялась саме як окрема країна з окремим народом, але навіть не дивлячись на повномаштабну війну залишається частина населення, яка активно протестує проти повернення і відновлення історії свого коріння.
Mira29-c3c3• 28 июня 2023
Ответ дляSpicy -02f0
А через 30 лет почему их нет?
Оксана Хмельова ,кураторка програм із професійного розвитку ’Книжкового Арсеналу 2021’,співзасновниця та редакторка культурно-видавничого проєкту’Читомо’описує початок 90 для книговидання як тотальну руйнацію інфраструктури.Ліквідовано ,’Укркнигу’,низка книжкових магазинів закривається,назавжди втрачені крамниці ’Медкнига,’ ’Ноти’,’Військова книга’.Державні видавництва потерпають від недофінансування,на приміщення вчиняються рейдерські атаки.
Spicy -02f0• 28 июня 2023
Ответ дляMira29-c3c3
Я в этом виновата?
Если что налогия платила, нормальные.
Mira29-c3c3• 28 июня 2023
Ответ дляSpicy -02f0
Я в этом виновата?
Если что налогия платила, нормальные.
Ви ж питаєте чому?
Spicy -02f0• 28 июня 2023
Ответ дляMira29-c3c3
Ви ж питаєте чому?
Да, объясните мне почему ч если украинский язык так важен, не вкладывали деньги в качественные переводы? А только запрещали и квоты на ТВ вводили
Ирина-bbd0• 28 июня 2023
Ответ дляSpicy -02f0
А не по паре общих книжек на предмет.
Вы не в состоянии самостоятельно найти альтернативу или там есть термины.которые не встречаются в параллельных книгах?))) Закажите перевод.если эксклюзив.Вам переведут.
Так что с башкирией?
И почему при ссср не было книг для украинцев и казахов на их языках про профилю?
Так что с башкирией?
Spicy -02f0• 28 июня 2023
Ответ дляИрина-bbd0
Так что с башкирией?
Мне проще прочитать перевод на русский, и говорить продолжать тоже на русском.
Ирина-bbd0• 28 июня 2023
Ответ дляSpicy -02f0
А не по паре общих книжек на предмет.
Может Вам срочно за сегодня труды илона маска на мову перевести иначе не годится никуда Украина?))))
Spicy -02f0• 28 июня 2023
Ответ дляИрина-bbd0
Так что с башкирией?
В смысле не было? У меня от родителей были книги по схемотехнике, математике на украинском
Миленька Лебідко• 28 июня 2023
Ответ дляSpicy -02f0
А не по паре общих книжек на предмет.
Є англійською
Чи це та мова міжнародного спілкування, якою ви не володієте?
Ответ дляJeansCity
емм... Ви таки не прикидаєтесь)
Що ’наконец-то’? Я це від початку теми пишу! До чого тут ’на улице’? Говоріть в приватному середовищі, між собою, як завгодно, до чого тут це?
Я - українка в Україні заходжу в аптеку, яка знаходиться в Одесі, запитую в українки на українській мові чи є Нурофен, а вона починає кривитись і по-російськи відповідає, що ’нє понимаєт’. Це ок?
У Львові до україномовного волонтера підходить українець і вимагає, щоб українець-волонтер до нього українця говорив на російській, бо той ’нє понимаєт’! Це ок???
Ви що реально не розумієте проблеми???
Кожен українець знає українську і зобов’язаний знати українську! Але НЕ кожен українець знає російську, а тим більше не зобов’язаний її знати.
Немає мовного срачу там де українець - це українець, який поважає українське.
Ви що реально не розумієте проблеми???
Бред и враньё. У нас в Одессе везде прекрасно понимают украинский язык и в аптеках, и в магазинах. Название аптеки будет? Если не будет, значит точно враньё
Spicy -02f0• 28 июня 2023
Ответ дляМиленька Лебідко
Є англійською
А ещё есть на русском, но не на украинском, что подтверждает мой тезис.
Spicy -02f0• 28 июня 2023
Ответ дляQorianka
Вы не поняли, про аптеку, то не важно.
brenda2305• 28 июня 2023
Люди, прекратите мовні срачі, заради Бога.
Из-за этих срачей мы рискуем потерять страну, в приницпе. Сейчас точно не время. Украинцы говорят на разных языках, надо искать что-то объединяющее, не сраться
У нас враг на нашей земле, а вы решили поругаться, кто и на каком языке почему говорит. Так говорите хоть на хинди в бытовой жизни, лишь бы считали себя украинцами и любили свою страну.
Такие срачи приведут к тому, что мы перегрызем друг друга, а не будем грызть русских.
Путин напал бы на нас даже, если бы мы говорили на иврите. Это война за ресурсы, в первую очередь.
Книги, пресса, телевидение, официальное общение и так далее должно быть исключительно на украинском. В между собой - кому как нравится
Ирина-bbd0• 28 июня 2023
Ответ дляSpicy -02f0
Ну так какое отношение Ваше личное проще имеет к Украине? Многим проще не работать и паразитировать .это так все должны?))))
Так что с совком и башкирией ?
Миленька Лебідко• 28 июня 2023
Ответ дляalina 94
Авторе,я стомилася.Дуже дратує все кацапське,але насправді його значно поменшало,і з цього я радію.
Ми переїхали у Франик. І я чую російську тут бува. Це прям дуже дивує. Але місцеві кажуть, що раніше взагалі не чули майже.
Ирина-bbd0• 28 июня 2023
Ответ дляSpicy -02f0
Так Ваши родители на мове общались и читали? А как же молоко матери?)))
Spicy -02f0• 28 июня 2023
Ответ дляИрина-bbd0
Так что с совком и башкирией ?
Посмотрите в более лаг з ответах, ме надоело лдл и тоже писать.
Я же нашла альтернативу, и многие другие. вы не понимаете что это одна из причин почему многие не переходят на украинский?
Миленька Лебідко• 28 июня 2023
От тому я і кажу, що російськомовним треба максимально ускладнити життя, щоб не було ’прощє’
Ответ дляQorianka
Я не сумніваюсь, що мене розуміли) Я вам говорю про проросійську бабку-фельдшера на яку я натрапила))) Назви аптеки не буде, події відбувались літом 2015року, зайшла по дорозі, коли побачила слово ’Аптека’.
І мені всерівно вірите чи ні, я не відгук про Одесу чи про окрему аптеку намагаюсь написати, я пишу про відверте нехтування і зневагу української мови в Україні!
До речі, в інтернеті повно подібних скандальних відео, подивіться собі, якщо цікаво.
Ирина-bbd0• 28 июня 2023
Ответ дляbrenda2305
Люди как раз ресурс и очень ценный. За него битва не утихает
Spicy -02f0• 28 июня 2023
Ответ дляИрина-bbd0
Они учились в укр школах и техникуме. В институте на русском. Говорили всегда на русском