Та прям багіня• 27 июня 2023

ви не стомилися від рос.мови?

я після річниці повномасштабної війни якось автоматично перейшла українську, і навіть фітнес-тренування якось не можу на рос.мові - вже краще на англ.
а як у Вас?
можна обрати декілька варіантів
Результат:
вже голосів: 1782
838 (47.03%) украинка, но говорю по-русски
284 (15.94%) я і до війни україномовна була
189 (10.61%) дратує вже усе кацапське
182 (10.21%) вже потихенько перехожу на укр
162 (9.09%) інша відповідь
74 (4.15%) вже >року як перейшла на укр.м
25 (1.4%) десь півроку як українізуюся
24 (1.35%) мне все равно на Украину..
4 (0.22%) я в росии,тут слежу за хохлами
Ирина-bbd0• 28 июня 2023
Ответ дляSpicy -02f0
Сейчас моя родственница учится, ничего не поменялось в эттм плане.
Причём тут Ваша родственница?))))

Spicy -02f0• 28 июня 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
Гугліть ’заборони української мови’, потім уявіть те саме щодо російської, або хоча б 10відсотків від того. А тоді вже будемо про надрукували чи ні, ок?
Почему в 2021 году нет перкводов проф литературы?
Ирина-bbd0• 28 июня 2023
Ответ дляSpicy -02f0
На это я тоже ответила
Вы ни слова не ответили .
Миленька Лебідко• 28 июня 2023
Ответ дляИрина-bbd0
Ну так и сравнивать не нужно. Вы же не возмущались когда Одесситы на отели ставили цены дороже чем в турции? А тут решили сравнитт
И Буковель всегда дорогим был.всегда!
Зачем Вы сюда это тулите.в языковую тему?
В Одесі зараз житло не дешвше, ніж на Західній частині України. Та і не було ніколи. Не розумію, звідки вони це взяли.
Ирина-bbd0• 28 июня 2023
Ответ дляSpicy -02f0
Я Вам книги на мове сбросила. Каких точно Вам не хватает.в которых слово нурофен даже есть .та ліки.нирки.мозок.серце)))
Spicy -02f0• 28 июня 2023
Ответ дляИрина-bbd0
По какой медицине конкретно? Вы гинеколог.нейрохирург.проктолог?
Я про современную литературу, которая выходит.
А не по паре общих книжек на предмет.
Вот найдите мне эту книгу на украинском, к примеру
https://booksit.com.ua/kalle-rozenbaum
JeansCity• 28 июня 2023
Ответ дляSpicy -02f0
Да, к примеру, практически нет проф литературы на украинском. Зато довольно много переводов на русский.
Сериалы часто озвучивают просто накладывая дорожку сверху, что не. Очень приятно слушать.
А чому? Задумуватись не пробували?
20 років тому українською навіть фільми на великих екранах не дублювали, у Львові в тому числі. Все було російською, в книгарнях 80% книг - російською, телебачення - все російською. І це на хвилиночку вже 10 років незалежності! . Але нічого..., подивіться на різницю зараз, наскільки піднялась Україна. Піднялась саме як окрема країна з окремим народом, але навіть не дивлячись на повномаштабну війну залишається частина населення, яка активно протестує проти повернення і відновлення історії свого коріння.
Mira29-c3c3• 28 июня 2023
Ответ дляSpicy -02f0
А через 30 лет почему их нет?
Оксана Хмельова ,кураторка програм із професійного розвитку ’Книжкового Арсеналу 2021’,співзасновниця та редакторка культурно-видавничого проєкту’Читомо’описує початок 90 для книговидання як тотальну руйнацію інфраструктури.Ліквідовано ,’Укркнигу’,низка книжкових магазинів закривається,назавжди втрачені крамниці ’Медкнига,’ ’Ноти’,’Військова книга’.Державні видавництва потерпають від недофінансування,на приміщення вчиняються рейдерські атаки.
Spicy -02f0• 28 июня 2023
Ответ дляMira29-c3c3
Я в этом виновата?
Если что налогия платила, нормальные.

Mira29-c3c3• 28 июня 2023
Ответ дляSpicy -02f0
Я в этом виновата?
Если что налогия платила, нормальные.
Ви ж питаєте чому?
Spicy -02f0• 28 июня 2023
Ответ дляMira29-c3c3
Ви ж питаєте чому?
Да, объясните мне почему ч если украинский язык так важен, не вкладывали деньги в качественные переводы? А только запрещали и квоты на ТВ вводили
Ирина-bbd0• 28 июня 2023
Ответ дляSpicy -02f0
А не по паре общих книжек на предмет.
https://booksit.com.ua/kalle-rozenbaum
Вы не в состоянии самостоятельно найти альтернативу или там есть термины.которые не встречаются в параллельных книгах?))) Закажите перевод.если эксклюзив.Вам переведут.
Так что с башкирией?
И почему при ссср не было книг для украинцев и казахов на их языках про профилю?
alina 94• 28 июня 2023
Авторе,я стомилася.Дуже дратує все кацапське,але насправді його значно поменшало,і з цього я радію.
Spicy -02f0• 28 июня 2023
Ответ дляИрина-bbd0
Так что с башкирией?
Мне проще прочитать перевод на русский, и говорить продолжать тоже на русском.
Ирина-bbd0• 28 июня 2023
Ответ дляSpicy -02f0
А не по паре общих книжек на предмет.
https://booksit.com.ua/kalle-rozenbaum
Может Вам срочно за сегодня труды илона маска на мову перевести иначе не годится никуда Украина?))))
Spicy -02f0• 28 июня 2023
Ответ дляИрина-bbd0
Так что с башкирией?
В смысле не было? У меня от родителей были книги по схемотехнике, математике на украинском
Миленька Лебідко• 28 июня 2023
Ответ дляSpicy -02f0
А не по паре общих книжек на предмет.
https://booksit.com.ua/kalle-rozenbaum
Є англійською https://prom.ua/ua/p1806114551-grokking-bitcoin-ka...
Чи це та мова міжнародного спілкування, якою ви не володієте?
Qorianka• 28 июня 2023
Ответ дляJeansCity
емм... Ви таки не прикидаєтесь)

Що ’наконец-то’? Я це від початку теми пишу! До чого тут ’на улице’? Говоріть в приватному середовищі, між собою, як завгодно, до чого тут це?

Я - українка в Україні заходжу в аптеку, яка знаходиться в Одесі, запитую в українки на українській мові чи є Нурофен, а вона починає кривитись і по-російськи відповідає, що ’нє понимаєт’. Це ок?

У Львові до україномовного волонтера підходить українець і вимагає, щоб українець-волонтер до нього українця говорив на російській, бо той ’нє понимаєт’! Це ок???

Ви що реально не розумієте проблеми???
Кожен українець знає українську і зобов’язаний знати українську! Але НЕ кожен українець знає російську, а тим більше не зобов’язаний її знати.
Немає мовного срачу там де українець - це українець, який поважає українське.
Бред и враньё. У нас в Одессе везде прекрасно понимают украинский язык и в аптеках, и в магазинах. Название аптеки будет? Если не будет, значит точно враньё
Spicy -02f0• 28 июня 2023
Ответ дляМиленька Лебідко
А ещё есть на русском, но не на украинском, что подтверждает мой тезис.

Spicy -02f0• 28 июня 2023
Ответ дляQorianka
Вы не поняли, про аптеку, то не важно.
brenda2305• 28 июня 2023
Люди, прекратите мовні срачі, заради Бога.
Из-за этих срачей мы рискуем потерять страну, в приницпе. Сейчас точно не время. Украинцы говорят на разных языках, надо искать что-то объединяющее, не сраться
У нас враг на нашей земле, а вы решили поругаться, кто и на каком языке почему говорит. Так говорите хоть на хинди в бытовой жизни, лишь бы считали себя украинцами и любили свою страну.
Такие срачи приведут к тому, что мы перегрызем друг друга, а не будем грызть русских.

Путин напал бы на нас даже, если бы мы говорили на иврите. Это война за ресурсы, в первую очередь.

Книги, пресса, телевидение, официальное общение и так далее должно быть исключительно на украинском. В между собой - кому как нравится
Ирина-bbd0• 28 июня 2023
Ответ дляSpicy -02f0
Ну так какое отношение Ваше личное проще имеет к Украине? Многим проще не работать и паразитировать .это так все должны?))))
Так что с совком и башкирией ?
Миленька Лебідко• 28 июня 2023
Ответ дляalina 94
Ми переїхали у Франик. І я чую російську тут бува. Це прям дуже дивує. Але місцеві кажуть, що раніше взагалі не чули майже.
Ирина-bbd0• 28 июня 2023
Ответ дляSpicy -02f0
Так Ваши родители на мове общались и читали? А как же молоко матери?)))
Spicy -02f0• 28 июня 2023
Ответ дляИрина-bbd0
Так что с совком и башкирией ?
Посмотрите в более лаг з ответах, ме надоело лдл и тоже писать.
Я же нашла альтернативу, и многие другие. вы не понимаете что это одна из причин почему многие не переходят на украинский?
Shoosha• 28 июня 2023
Ответ дляЛеска
Задолбали це не мнение
Как вам будет удобно..
Миленька Лебідко• 28 июня 2023
От тому я і кажу, що російськомовним треба максимально ускладнити життя, щоб не було ’прощє’
JeansCity• 28 июня 2023
Ответ дляQorianka
Я не сумніваюсь, що мене розуміли) Я вам говорю про проросійську бабку-фельдшера на яку я натрапила))) Назви аптеки не буде, події відбувались літом 2015року, зайшла по дорозі, коли побачила слово ’Аптека’.
І мені всерівно вірите чи ні, я не відгук про Одесу чи про окрему аптеку намагаюсь написати, я пишу про відверте нехтування і зневагу української мови в Україні!

До речі, в інтернеті повно подібних скандальних відео, подивіться собі, якщо цікаво.
Ирина-bbd0• 28 июня 2023
Ответ дляbrenda2305

Люди как раз ресурс и очень ценный. За него битва не утихает
Spicy -02f0• 28 июня 2023
Ответ дляИрина-bbd0
Они учились в укр школах и техникуме. В институте на русском. Говорили всегда на русском