sammara• 06 июля 2023

Чи це правда, що пару днів назад прийняли закон про моніторинг?

Чи це правда, що пару днів назад прийняли закон, що будуть моніторити всі приватні картки, навіть у пенсіонерів? Саме пенсіонер відмовив мені перерахувати кошти, а йому б віддали готівку, мовляв, що в нього можуть бути проблеми.
Хто що знає з цього приводу, може є ссилка на закон?
А я думаю, а як же волонтери збирають кошти на свої приватні картки....
Мимо_шла• 06 июля 2023
Бред, у нас не хватит проверяющих для мониторинга всех карт

elegante• 06 июля 2023
Ну типа будут мониторить банки и проверять их оборот .. карты людей от 400 тыс оборота , а как оно так в реале хз
Елена 2016• 06 июля 2023
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/361-20#Text
с 30 июня редакция свежая...но он и раньше был. Меня проверяли в 2020 году, мне отец большую сумму перевел с другой страны один платежом.
автор sammara • 06 июля 2023
Ответ дляМимо_шла
Ваша правда. А взагалі щось подібне приймали наразі, не чули?
rybka21• 06 июля 2023
Ні, неправда
Mrs White• 06 июля 2023
Ответ дляМимо_шла
Думаю, все процессы автоматизированы. Проверяющие нужны на этапе выявления чего-то подозрителтного.
автор sammara • 06 июля 2023
Ответ дляMrs White
Великі суми наприклад, а якщо це до 20 000, то мабуть точно ніхто уваги не зверне. Колись було 50 000 під мониторингом
автор sammara • 06 июля 2023
Ответ дляmar minor
400000 оборот за який період?
Мимо_шла• 06 июля 2023
Ответ дляMrs White
Все автоматизированные процессы выпадают на ручную обработку.
Например - пенсионер перевел 100 грн на карту левого человека, у него надо спросить за что и зачем.
Ну это если верить в то,что за любую сумму будут спрашивать.

Мимо_шла• 06 июля 2023
Ответ дляsammara
До 15 можно кидать даже без идентификации
автор sammara • 06 июля 2023
Ответ дляМимо_шла
Тобто в банкоматі не потрібно вказувати платника? А наче картка потрібна в Приваті, тільки тоді можеш відправити кошти, ні?
Оксана_12• 06 июля 2023
Ответ дляМимо_шла
А навіщо перевіряючих? Це легко автоматизувати і перевіряти вручну вже лише підозрілі.
Мимо_шла• 06 июля 2023
Ответ дляsammara
В терминале вы можете пополнить сумму без идентификации.
Я деньги кидаю с платежной системы, то до 15 тысяч без проблем, а ровно 15 уже отклоняется
Мимо_шла• 06 июля 2023
Ответ дляОксана_12
Если мониторить любые платежи ( то чего испугался пенсионер),то все будет ручной проверкой.
Если все будет как и было,то только серьезные обороты будут выпадать
автор sammara • 06 июля 2023
Ответ дляМимо_шла
Це ви про термінал Привата, чи любого банку?
Оксана_12• 06 июля 2023
Ответ дляМимо_шла
Так це не байка. Якщо у пенсіонера пільги - йому небезпечно отримувати перекази на своє ім´я. Є прецеденти.
автор sammara • 06 июля 2023
Ответ дляМимо_шла
А як знати, що в реальності буде, невідомо.
Мимо_шла• 06 июля 2023
Ответ дляsammara
Нужно подождать и посмотреть
Mrs White• 06 июля 2023
Ответ дляМимо_шла
Скорее всего за 1 платеж ничего не будет. Вот если у него 10 платежей в день без назначения платежа на физ лицо, то конечно вызовет подозрение и будут проверять.

автор sammara • 06 июля 2023
Ответ дляМимо_шла
Нужно подождать и посмотреть
Тобто ви чули, що щось прийняли? От би знайти достовірну інформацію!
Мимо_шла• 06 июля 2023
Ответ дляsammara
Нет, я ничего не слышала ещё.
Но завтра мне нужно отправить несколько платежей через систему, как раз смогу проверить есть ли новые ограничения
автор sammara • 06 июля 2023
Ответ дляMrs White
Це 1 платіж. Але для себе хочу зрозуміти, так як інколи теж збираю кошти на поміч ЗСУ. І як з цим бути?
inna5577• 06 июля 2023
Ответ дляsammara
400000 оборот за який період?
Месяц
автор sammara • 06 июля 2023
Ответ дляМимо_шла
Нет, я ничего не слышала ещё.
О, напишіть, будь ласка мені
автор sammara • 06 июля 2023
Ответ дляinna5577
Месяц
Дякую, може знаєте де про це почитати можна?
Птеродактиль• 06 июля 2023
Неправда, сначала телеграм канала хайповали, потом писали опровержение
Мимо_шла• 06 июля 2023
Ответ дляsammara
О, напишіть, будь ласка мені
Да конечно, если забуду,то напишите тут после 18 завтра
inna5577• 06 июля 2023
Ответ дляsammara
У каждого банка свои критерии ф нмониторинга, про 400 т,ыс - это нацбанк
автор sammara • 06 июля 2023
Ответ дляПтеродактиль
Це було десь місяць назад, так?
Mrs White• 06 июля 2023
Ответ дляsammara
Краще зверніться в свій банк, вони все розкажуть.
Але мені здається, що збирати кошти фіз особою не зовсім закона справа. Цим мають займатись спеціальні фонди. Має бути дозвіл, звітність.