Неновая почта• 11 июля 2023

Реально дорослі діти не мають претендувати на майно батьків?

Сім‘я не моя, але небайдужа мені, тому хочу почути ваші думки.
Чоловік, дружина і двоє доньок. Дружина домогосподарка, чоловік приватний підприємець.
Перша донька вийшла заміж і живе з чоловіком. Молодша не заміжня.
Чоловік, батько дітей помирає, і мати виганяє молодшу доньку з хати на заробітки закордон.
Хоча у дворі є дві хати, нова на 2 поверхи, стара одноповерхова і частка землі на іншій вулиці під продаж.
Виганяє зі словами «коли ти вже даш мені пожити. Збирай речі»
Та скитається по закордонах прибиральницею.
Дома в неї немає..
Просто послухаю вас. Бо я в цьому не розуміюся
Батько дівчат б цього не допустив, але його нема і мати творить таке
Болтушка Му• 11 июля 2023
Ответ дляКапризуля
На всех же делится что было от отца, на мать и двое дочерей. Ей полагается часть. Мой муж отказывался от своей доли, и писал отказную, когда его отец умер в пользу матери и сестры
Да на всех жену , детей .
Без QR коду• 11 июля 2023
Ответ дляОтчебучкина
Обов´язково писати відмову. Ми з сестрою відмовлялись, писали заяви у нотаріуса на користь мами, коли тато помер. Тому я писала вище, що можливо там не було спадку, а мама власниця по документах?
вот это мне и непонятно - как может быть по документам оформлено на одного супруга, если имущество куплено в браке? тогда автоматически нет доли умершего и не надо вступать в наследство (или отказываться от него)?
Svitlo_• 11 июля 2023
Ответ дляОтчебучкина
Я вступала в спадок після мами. Батько і брат, що був прописаний, але не проживав - писали відмову. Дві сестри, що не прописані, не писали. Але нотаріус питав мене, чи я впевнена на 100%, що вони не подадуть в суд, бо якщо ні - то краще нехай пишуть.
Без QR коду• 11 июля 2023
Ответ дляSvitlo_
Так, відмова потрібна, якщо не було заповіту і всі були прописані і проживали постійно разом.
я например - это было очень давно - не была прописана у родителей. но получала (хоть и было уже 18) пенсию по утрате кормильца. но никаких отказов от наследства не писала.
не пойму, как это работает.
Отчебучкина• 11 июля 2023
Ответ дляБез QR коду
Так, тоді не має що успадковувати. Те що набуте в шлюбі, важливо при розлучені.
Каяспер• 11 июля 2023
’Скитається по світу ’- Половина молодих людей по всьому світу живе в орендованому житлі і ніхто не вважає,що скитається. Бо таке життя, уявіть собі,що гроші з неба не падають, працювати треба, уявляєте?
Без QR коду• 11 июля 2023
Ответ дляОтчебучкина
як нема? дети разве не наследники, если один из родителей умирает, а все их имущество нажито в браке?
Отчебучкина• 11 июля 2023
Ответ дляБез QR коду
Моя подруга залишилась вдовою минулого року. Чоловік загинув в ДТП. Машина хлам, на майданчику в поліції стоїть досі, будинок побудований в шлюбі, оформлений на неї. Більше не було що успадковувати, то вона навіть не вступала в спадщину. Діти неповнолітні.
Без QR коду• 11 июля 2023
Ответ дляОтчебучкина
по идее на долю мужа могли претендовать родители мужа. и дети, если бы были совершеннолетними.
кто-то должен был бы вступать или писать отказ. или не так?
Отчебучкина• 11 июля 2023
Ответ дляБез QR коду
Власниця будинку жінка, вона жива. На що претендувати? Якщо б вони були власниками в рівних долях, тоді його половина ділилася б на всіх. А так нічого не ділиться. Якщо б чоловік був живий і вони розлучились, то тоді б ділили спільно нажите майно. А так, нема чого ділити
Svitlo_• 11 июля 2023
Ответ дляБез QR коду
не пойму, как это работает.
Так вам було 18 років і ви не були прописані. А пенсію отримували бо або навчались, або інвалід-дитинства. Спадок і пенсія - це різні речі.
Svitlo_• 11 июля 2023
Ответ дляОтчебучкина
Вона вступила автоматично.
Отчебучкина• 11 июля 2023
Ответ дляSvitlo_
Вона вступила автоматично.
Як автоматично? Вона навіть справи спадкової у нотаріуса не відкривала. Бо все, що вона б успадкувала, це гроші з картки банківської. А їх там було кілька тисяч. Вирішила, що нотаріус дорожче обійдеться.
Оксана_12• 11 июля 2023
Ответ дляНеновая почта
А як це вона мала зробити? Батько помер раптово. Серце і все..
після смерті його мала подаввти документи на спадок?
Звісно. Якщо повнолітня була. Неповнолітню взагалі обійти неможливо. Нотаріус повинен виділити частку ’за законом’ їй
Я погнала• 11 июля 2023
Ответ дляБез QR коду
ну я далека от сферы нотариусов и недвижимости, но теми же прописками раньше занимались сельсоветы и не надо было ездить в райцентр. все ж меняется.

интересно было бы послушать чей-нибудь комментарий насчет необходимости отказа совершеннолетних от наследства первой линии - он действительно необходим? как тогда нотариус оформлял в примере автора?
Скорее всего никак не оформляли все это время.
Бабуся мороз• 11 июля 2023
Ответ дляНеновая почта
Звісно, обидві доньки і дружина.
Сухогруз• 11 июля 2023
Ответ дляНеновая почта
конечно. дети и жена - это наследники первой очереди
Сухогруз• 11 июля 2023
Автор - вы Бог излагать мысли и суть. Прошло 8 лет - дети были взрослые - никто не виноват - что они не очень умные и не подали на наследство...
спальное место• 11 июля 2023
Ответ дляНеновая почта
скільки вам років? вибачте за питання
Анютка9• 11 июля 2023
Ответ дляЯ погнала
Тогда почему вы этот косметический ремонт во множественном числе употребили?
в Україні так люди кажуть ’поробили ремонти’, навіть у містах. Дивно що вас це здивувало
Адвокат Пономаренко• 11 июля 2023
Ответ дляНеновая почта
Капець.. я не знала про це.
Зі смерті пройшло 8 років
Вже все? Потяг пішов?
Вона проживала з батьком на час смерті? Скільки було років?
автор Неновая почта • 11 июля 2023
Ответ дляАдвокат Пономаренко
Проживала закордоном, але ж прописана буда з батьком. Їй було 28
Вона їздила закордон на кілька місяців, а потім кілька місяців вдома
Адвокат Пономаренко• 11 июля 2023
Ответ дляОтчебучкина
ви помиляетесь. В будинку половина чоловіка, хочь і записана на жінку. І цю половину можна поділити спадкоємцям
Мафиозная• 11 июля 2023
Ответ дляНеновая почта
У мене ВО але мене цього не вчили у ВНЗ)
Вона без ВО ви праві, але не треба так зневажливо. Людина вона добра, працьовита.
Працює бо життя змусило
хай з матір´ю тепер хоч не лоханеться, і коли та склеїть ласти, одразу йде подає на прийняття спадщини.
Адвокат Пономаренко• 11 июля 2023
Ответ дляНеновая почта
Якщо була прописана - вважається автоматично прийнявшею спадщину. Нехай бере документи і іде до нотаріуса та оформлює спадщину.
Ну ниче се• 11 июля 2023
Ответ дляНеновая почта
Підприємець - не мільонер.
Я також підприжмець, заробляю чистими 17-20 тисяч
Могла б на дядю робити за такі ж гроші.
Але це може хоббі і гнучкий графік.

Тато ремонт там не робив бо хата непотрібна була, доня жила з ними в двоповерховому будинку. На кілька місяців їздила на заробітки. Можливо тоді ще віза була. Я не знаю.
Прибирати вона любить, вміє будь де створити затишок і красу. Має смак на це
Пішла куди брали.
У мене подруга з двома ВО їздила на 3 місяці посуд мити закордон щоб на кухню нову заробити, бо тут не могла скласти копійку до копійки.
Що дивного?
Для меня удивительно ехать мыть посуду ради кухни.
автор Неновая почта • 11 июля 2023
Ответ дляАдвокат Пономаренко
Дякую!
Адвокат Пономаренко• 11 июля 2023
Ответ дляОтчебучкина
неповнолітні та ті, що проживали разом з померлим вважаються такими, що прийняли спадщину. На них строки не розповсюджуються
Парасюха• 11 июля 2023
Ответ дляБолтушка Му
Да после смерти отца , дочке полагается такой же % недвижимости что и матери .
Ні
Болтушка Му• 11 июля 2023
Ответ дляПарасюха
Ні
До ні ? Я в наследство вступала так же как и моя мать на равных долях .