Мама Чели• 20 июля 2023
Так розчарувалася відпочинком в Східниці
Спонтанно трапилася відпустка і вирішили дві неділі провести в Східниці. Така я щаслива, і воду пʼємо і на масаж і на процедури, і погода гарна, аж жарко, що ввечері вікна-двері відчинені, щоб свіже повітря заходило. І - коли вже вечором в номері відчиняєш вікна, смердить каналізація. Думала, що це одноразова акція, але помилилася. Багато нових готелів, без подвірʼя, один побіля одного. Виявляється немає центральної каналізації, і більшість готелів і навіть місцевих будинків просто всю каналізацію зливають у канали/річечки які течуть через Східницю. Всі це знають, але мовчать. Тому що власники готелів це заможні люді, навіть не місцеві. А місцеві працюють в цих готелях, з роботою «туго». Тому місцеві взагалі не пʼють воду з джерел і не купаються в річках. Багато навіть не місцевих працюють в готелях, а з сусідніх сел. І вся ця каналізація тече їм у місцеву річку. Тому не купаються. А ще кажуть, багато приїжджих з маленькими дітьми бродять у цих струмочках у Східниці, бо зараз дуже жарко, вони їм кажуть, що не пускайте дітей, а толком правдиво пояснити не можуть. Я так розчарована…
Мама Карло• 20 июля 2023
Ответ дляМизимец
Такая топорная антиреклама Сходницы
Мне даже интересно, где там автор купаться собиралась
Ага, теж цікаво) Там є річушка, але мілка і пляжів взагалі нема.
Трошки далі, в с.Ластівка річка ширша, там є місце для заходу в ріку, але ж вона тільки ноги помочити і те по коліно максимум)
Огірок та Помідорчик• 20 июля 2023
Я думаю все ж у більшості стоять септики або колодці дренажні, може бізнес одиниці і займаються таким як ви написали, але не люди місцеві яким там жити
В нас в районі Рокитно в р.Рось теж виведена труба з підприємства і зливають якісь нечистоти туди, і знають хто і знають де, а заборонить нема кому...закони для таких неписані
Ответ дляСірничок
Так, Одеса не відстає))
Не обов’язково бути одеситом, щоб знати, що одна з головних комунальних проблем приморського міста – це викиди каналізаційних вод, які наразі просто нікуди подіти, тож спускають їх прямо у море.
В Италии так же , когда узнала была в шоке просто .
Помню идёшь утром купаться вода кристальная , после 12 воняет жуть и вода мутная и как масляная ,прям такими полосами ,фу.
Местные сказали , что спускают в море , но далеко и вот оно прибивается к берегу через время
Слухи-руки не распускаю• 20 июля 2023
Ответ дляСірничок
І Куяльник туди ж.
Нині ж каналізаційні води, після очищення на СБО «Північна», викидають прямо в море – лише за 150 метрів від міського пляжу «Лузанівка». Скидати їх до Хаджибейського лиману вже немає можливості – прорив дамби загрожує підтопленням Пересипу. Водночас поруч із місцем скидання стоків розташований забір води до іншого лиману – Куяльницького.
Печаль, а потом удивляются откуда болячки и тд. Блин ну это же вода, это же круговорот природы, бесследно не исчезает
Огірок та Помідорчик• 20 июля 2023
Ответ дляSara-a
Тому що має бути кругообіг води, звідки взяли туди й віддали, а з кожним роком хімії все більше і більше, от тому така і картина
Огірок та Помідорчик• 20 июля 2023
Ответ дляSara-a
Та ну, должно же очистку проходить , а не шуровать ее прямиком в море
Її і проводять, як можуть
Щоб їх хоч якось фільтрувати нормально то треба відстійники по типу Бортничів
Люблю кетчуп• 20 июля 2023
Ответ дляОдяг та сумки
езжу в Сходницу более 10 лет по 2 раза в год. Никто в той речке не купается там поколено грубо говоря и вода с гор ледяная.
А канализация там да завал - бумагу в унитаз нельзя кидать как мы привікли. Там ее посстоянно чистят. Вы видимо поселились гдето возле вони. За воду - нельзя пить -неправда. Все источники далеок от Східничанки і это они в нее текут. а не наоборот. Снизу вверх текти не будет-физика. Сколько гуляла по Сходнице - где єто вы вонь нашли? Были вот май-июнь и осенью.
Напишите где останавливаетесь
Что посоветуете?
Мама Чели
• 20 июля 2023
Ответ дляВерочка 100%
Спасибо что написали, как раз ищу санаторий на осень подлечить сердце, Сходница отпадает
Так, але я не впевнена, що така ситуація лише в Східниці. Якби не цей фактор, то я просто задоволена.
Мама Чели
• 20 июля 2023
Ответ дляМама Карло
А в море не бачили як каналізація виходить і шурують нечистоти з труби завширшки 1 метр?
Знаєте, не бачила. Але поки ходила на процедури, то всерівно місцеві порівнюють Сх українців із Західними. Типу вони правильні, а ми всерівно сюди премося. І я про них завжди патріотичної думки. Але бачу цей людський фактор скрізь однаковий. Я думала вони захищають свій край і екологію, запитала а як же відділ екології, а корупція по всій Україні однакова. Навіть сказали, що місяць назад була сильна повінь і змило міст поруч з Східницею, встановили тимчасовий за 8 млн.грн. А він точно що тимчасовий
Мама Чели
• 20 июля 2023
Ответ дляСлухи-руки не распускаю
Зато массажи поделали
Та не кажіть, але зараз таке бажання написати репорт в екологічну службу.
Вони ніби мені й по барабану. Але душа не на місці,
Переживаю
Сірничок• 20 июля 2023
Ответ дляМама Чели
А, тепер все з вами ясно
Мама Чели
• 20 июля 2023
Ответ дляОдяг та сумки
Як до третього джерела іти із центру. До третього джерела всі ходять. Саме козирне місце. Я сьогодні зроблю фото щоб ви згадали.
Я_уеду_жить_в_Лондон!• 20 июля 2023
Странно, гуляли по Сходнице пешком, очень много где ходили, нигде даже намека на запах канализации не было слышно.
Мама Чели
• 20 июля 2023
Ответ дляFilomena
Скільки не відпочивали, завжди бачили септики при готелях.
Навіть при маленьких.
Да при нашому готелі теж 5 сертифікатів, п через дорогу прокладена труба і наступний скептик в річку-канаву
Мама Чели
• 20 июля 2023
Ответ дляFilomena
Автор, доречі. Як там дорога?
Після тих потопів, що були, не порозбивалася?
Якраз біля мого готелю іде цей канал/річка, куди стікає вода вул. Тараса Шевченка, повністю зруйнована, асфальту немає. А так скрізь нормальна.
Мама Чели
• 20 июля 2023
Ответ дляМизимец
Такая топорная антиреклама Сходницы
Спеціально вас пишу, ходжу до косметолога, вона з села Кропивники. Сьогодні розказала, що всі ці штучні канали/струмки з каналізацією стікають їм в річку. Вони дітей не купають в річці. І місцеві і розказують, що нові готелі, які біля таких каналів, прокладають туди трубу. І місцеві люди хто живе поруч також скидають туди каналізацією. Це нормально
Ответ дляМама Чели
А до північних і південних як ставляться?
Нам переживати чи ні?)
Мама Чели
• 20 июля 2023
Ответ дляМама Карло
Я ще раз пишу, найближчий пляж це село Кропивницький, далі модний готель Осіннє Карпат
Мама Чели
• 20 июля 2023
Ответ дляЯ_уеду_жить_в_Лондон!
Уточнюю, поруч із їхньої канавою/річечкою незнаю як її назвати. Вони ж не через усю Східницю тече
Я_уеду_жить_в_Лондон!• 20 июля 2023
Ответ дляМама Чели
Я догадывалась что в горах проблемы с канализацией...
Видимо это вынужденное решение, потому что проложить центральную стоит огромных денег, а у жителей их просто нет.
Мама Чели
• 20 июля 2023
Мама Чели
• 20 июля 2023
А тепер фото каналізації яка стікає в цю річечку, там такий сморід. Зверніть увагу на чорне пʼятно вже по річці
Сірничок• 20 июля 2023
Ответ дляМама Чели
Тож треба через цілу країну їхати, щоб зфотографувати *імно
Мама Чели
• 20 июля 2023
Ответ дляОдяг та сумки
Так, все джерела течуть в Східничанку, але всі джерел з підземних ґрунтових вод. І причому не глибоких! Тому й не рекомендують сюди їздити навесні, коли тануть сніги, бо ніби це впливає на якість води. Як розбавлена, бо джерела не глибокі в змішуються навесні з талою водою. Я це чула чумацькі місцевих, так і від лікарів. От така каналізація і впливає на ґрунтову води також
Мама Чели
• 20 июля 2023
Ответ дляМизимец
Такая топорная антиреклама Сходницы
Навіщо мені робити антирекламу? Просто вже достала ця вонь вечорами, сьогодні провела розслідування, випадково, спілкуючись з персоналом на різних процедурах. Вони бояться роботу втратити, тому й мовчать. Це ж не скрізь у Східниці. А ось і знайшли трубу біля мого готелю з каналізацією каналізацією
Мама Чели
• 20 июля 2023
Ответ дляСірничок
Ні це відпочинок, у мене під готелем, а не спеціально. Я вас розумію, краще на все закрити очі і завтра поїхати додому. В мене просто осадок після такого відпочинку