Баррикадница• 12 августа 2023

Стресс, що робити. Як берегти психіку

Взяла у фб

💙💛Що ж робити для зниження стресу:

1. Обов´язково вивільняти з себе негативні емоції (нити, плакати, кричати, жалітися, (від мене - убивати російських окупантів))), навіть якщо ви в повній безпеці, у вас всі живі, і домівки не постраждали.
Вам також боляче, і не треба знецінювати свій біль, або робити вигляд, що вам ок. Взагалі не ок.
Саме через це зараз страшений попит на послуги психологів та психотерапевтів.

2. Повернути собі відчуття контролю та передбачуваності ситуації

Актуальне планування дій хоч на найближчі 2 години. Самостійне прибирання в домі або приготування їжі

Щось, що ви реально можете проконтролювати - дає опору в сьогоднішньому дні.

3. Ці дії можуть вам дати відчуття, що життя налагоджується. Подумайте, чому ви вчитеся, та за що ви можете бути вдячними? Вдячність життєво необхідна!
І для нашого мозку також.

4. Соціальна підтримка. Дуже важливо мати хоч одну людину, з якою ви можете по душам спілкуватися, без відчуттів вини і сорому або страху осудження (інакше знову дорога в стрес).

Відчепіться від себе там, де ви можете собі дозволити відчепися. Забийте там, де це можливо.

Вимагати від себе більшого (що зараз робить страшено велика кількість людей), це тільки ускладнить ситуацію, а не навпаки її покращить.

Бути частково розваленими зараз - це норма.

Бути чуттєвими та співчуваючими самі до себе це дуже і дуже важливо

Шкода, що ця інформація, аж ніяк не зупинить обстріли росіян і не дасть нам можливості перепочити, але розповсюдити варто.

І я зрозумів, що для мене стрес - це ще один стимул для ефективності.
ЖонДуан• 12 августа 2023
Якось все так топорно....
автор Баррикадница • 12 августа 2023
Ще

Сплануйте свій день. Учені помітили, що для людини, стан якої наближається до стресового, час прискорює свій біг. Тому вона відчу­ває непомірну завантаженість і нестачу часу. Упоратися з переванта­женнями елементарно: розпишіть свої дії, розподіливши за ступенем важливості, і виконуйте свій план.

- Не згущуйте хмари. Люди, схильні до стресових реакцій, будь-яку проблему роздувають до масштабів всесвітньої катастрофи. На­справді жахливі обставини в нашому житті трапляються нечасто. Тому викиньте з голови надумані проблеми, а також ті, які ви не взмозі вирішити.

-Навчіться керувати своїми емоціями. Наш мозок викидає гор­мони стресу на будь-які подразники, що загрожують нашому спокою. При цьому йому зовсім байдуже, реальні вони або вигадані. Вирватися зі стресового кола допоможе найпростіша йогівська вправа. Заплющте очі й подумки перенесіться на берег океану. Підніміть руки вгору і розведіть у сторони, уявляючи, як у них входить енергія. Складіть їх одна на іншу в ділянці пупка (ліва знизу). Цього цілком достатньо, щоб повноцінно відпочити, збагатити мозок киснем і зас­покоїтись.

--Не забувайте хвалити себе щоразу, коли вам удається впора­тися із хвилюванням. Наприклад, купіть собі що-небудь у подару­нок. Причому робити це потрібно не стільки заради себе, скільки за­ради свого мозку. Ваша сіра речовина теж має потребу в подяці за відмінно виконану роботу.

---Усміхайтеся, навіть якщо вам не сильно хочеться. Сміх пози­тивно впливає на імунну систему, активізуючи Т-лімфоцити крові. У відповідь на вашу усмішку організм продукуватиме бажані гормо­ни радості.

---Робіть фізичні вправи не менше ЗО хвилин на день
ЖонДуан• 12 августа 2023
В 1) пункті автор нав´язує людині, як вона себе почуває.
Пункт 2) чудовий.
Пункт 3) таке собі моралізаторство, знову треба відчувати те, що сказав автор.
4) коли всі люди навколо не в ресурсі, очікувати від них підтримки якось нелогічно.

Хоча в основному загальні фрази, прописні істини, які були актуальні і до війни.
ЖонДуан• 12 августа 2023
Ответ дляБаррикадница
Ще

Заплануйте собі розклад тривог і влучань, і слідуйте своєму плану. Це хтось так познущатися вирішив чи що?
автор Баррикадница • 12 августа 2023
Ще
Не спорить з дураками
Так.
https://www.instagram.com/reel/CuEh4xkIIgY/?igshid...
Одна_на_всей_планете• 12 августа 2023
Мне больше эти пункты похожи на ’Вы испытываете стресс? Ну так перестаньте его испытывать’
автор Баррикадница • 12 августа 2023
Ответ дляЖонДуан
Пункт 2) чудовий.

Я теж не люблю нити, мене це вибиває, я ось краще - фільм подивлюсь, відпочину від новин, пограюся з дитиною, посміхнусь сонечку
Карусель-весель• 12 августа 2023
Ну, такое.... Я не могу отогнать от себя мысли и всё копаюсь в голове, копаюсь..... И мне страшно. Страшно, больно и обидно за то всё, что происходит. Мне жаль даже не знакомых мне людей, которые погибли, раненые, калеки или воюют . Меня бесят те, кто прячет своих мужиков и осуждают тех, кто их осуждает. Да, у каждого своя правда, но сидеть в тепле и покое за спинами ребят, которые в аду, рискуют жизнями и гробят своё здоровье и рассуждать о войне, это низко. Да, всё понимаю и не понимаю одновременно! И ничего не могу с этим сделать..... Сын воюет, не видела больше года,связь раз в пятилетку.... Нет сил и покоя, нервы, нервы, нервы....
автор Баррикадница • 12 августа 2023
Ответ дляОдна_на_всей_планете
Ну стрес, він як вірус- зараза, це гормони, чим більше ти в них падаєшь, тим більше затягує
автор Баррикадница • 12 августа 2023
Ответ дляКарусель-весель
Тримайтеся, я дуже вас розумію, вашому сину потрібна мама здорова, тил, плече
Карусель-весель• 12 августа 2023
Ответ дляОдна_на_всей_планете
Ага, как тут одна, вновь образовавшаяся, в теме о мигренях написала--- не можете изменить обстоятельства, измените своё отношение к этим обстоятельствам. Явно человек не знает, что такое мигрени.....
Карусель-весель• 12 августа 2023
Ответ дляБаррикадница
Дякую. Але син мамі теж потрібен. А їх не відпускають ні в положені відпустки, ні на ротації, бо міняти ніким..... А ще психічний стан наших воїнів, які в тому пеклі і бачать оцей безлад в суспільстві і країні,і відношеня до тих, хто в окопах. Не було ніколі справедливості і не буде, країна законного беззаконня та свавілля! Влада ганебна була і ще більш ганебною стала за часів війни! Чхати їм на воїнів, чхати їм на країну, на людей! Дерибанять гроші, крадуть гроші, гум допомогу..... Немає слів.... А люди мовчать. Вибачте, нічого особистого, накипіло.
автор Баррикадница • 12 августа 2023
Ответ дляКарусель-весель
Я не пишу про мігрені.
Одна_на_всей_планете• 12 августа 2023
Ответ дляКарусель-весель
Ага, улыбайтесь всем подряд, порадуйтесь природе, не забывайте регулярно заниматься, поедьте отдохнуть - когда человек в стрессе, а тем более если близкие служат, и постоянная тревога за них - вот вообще не до улыбок солнышку
автор Баррикадница • 12 августа 2023
Ответ дляОдна_на_всей_планете
Ну поплакать можна
Карусель-весель• 12 августа 2023
Ответ дляБаррикадница
Я не пишу про мігрені.
То не вы, там дамочка не прикрывается никогда анонимом)
Оченьценная• 12 августа 2023
Ответ дляКарусель-весель
Мигрени как и многое другое имеют психосоматические факторы. Так что все верно.
Оченьценная• 12 августа 2023
Ответ дляКарусель-весель
Ваши чувства полностью понятны и нормальны, но необходимо заботиться о себе.
Оченьценная• 12 августа 2023
Ответ дляОдна_на_всей_планете
Все кроме принудительных улыбок нормальные советы. От того, что человек будет только сидеть сжавшись и крутить мысли в голове никому лучше не будет.
Карусель-весель• 12 августа 2023
Ответ дляОченьценная
Как? Подсажите? Научите. Спасибо.
Оченьценная• 12 августа 2023
Ответ дляКарусель-весель
Как? Подсажите? Научите. Спасибо.
Это зависит от индивидуальных потребностей и интересов. Общее для всех - сон, еда, прогулки, активность. Потом ресурсные занятия, которые у каждого свои, у кого-то творчество, у кого-то общение с друзьями и т.д.
Карусель-весель• 12 августа 2023
Ответ дляОченьценная
Понятно. И ровным счётом ничего это не даёт. Мысли продолжают роиться в голове, нервы и переживания никуда не уходят.
Оченьценная• 12 августа 2023
Ответ дляКарусель-весель
Это естественно, что пока война будут эти мысли и переживания. Если они вам прямо не дают сосредоточиться на чем-то ещё, то вероятно нужна профессиональная помощь. Самостоятельно можно пробовать техники дыхания, релаксации, опять же физические упражнения через не хочу, потому что они могут разгрузить мозг. Тревога это поиск мозгом решения, как поступать, как избежать угрозы. Вы очевидно не можете сейчас что-то сделать такое, что уберет угрозу от вас и ваших близких, например самостоятельно поменять систему, закончить войну. Поэтому варианты тут можно определить ’как вы можете реалистично влиять на ситуацию?’. Например привлекать внимание к коррупции это тоже влияние, этим часть людей занимается. Если подходящих , удовлетворяющих вариантов сейчас , то от продолжения этих мыслей по кругу лучше не будет никому. Поэтому нужно пробовать то, что внимание переключает. Если никак не получается по рекомендациям самопомощи, то искать помощи специалиста.