Намазюкана нішою• Изменено 04 сентября 2023

Як делікатно пояснити мамі, щоб економила?

Я в ЄС знімаю квартиру за свої. Пільг немає. Майже вся зп йде на оренду, комуналку та їжу на двох. Взимку до нас хоче приїхати мама. Я теж хочу, щоб вона провела зиму комфортно у теплі, зі світлом і т.д. Але мама моя заробляє дуже добре і економити не звикла. І використовує світло, газ і воду як хоче. Бігає зранку і пере щодня ту форму. Готує, коли їй заманеться, а не тоді, коли низький тариф. Дивитися телевізор і читає постійно вечорами. Для мене це дуже дорого. Я потім після таких гостей не маю грошей на хоч якийсь одяг собі і дитині. Хоче, щоб я більше заробляла і економити не хоче. Після її відвідин мені доводиться доставити гроші з заначки, щоб покрити додаткові витрати на комунальні, бензин ( вона повсюди хоче їздити), кафе і т.д. якщо щось сказати, то дуже ображається
СпайдерВумен• 04 сентября 2023
Зачем вообще к себе зовете? С такими хотелками. Вангую, вы еще услышите от мамы, какая вы хреновая. Или пусть едет и снимает отдельную квартиру за свои.
автор Намазюкана нішою • 04 сентября 2023
Ответ дляУмничка-помощничка
Лучше не ехать. Либо поехать и снять себе квартиру где-то далеко от такой дочери
Ви б виймали гроші з заначки і уразливість б ще більше себе і дитину, щоб мати, у якої є всього вдосталь ходила тут в ресторани і подорожувала? Правда?
Ответ дляШотуткоїться?
Автор, бажаю вам, щоб життя ваше змінилося на краще. Не дай бог дожити до того, щоб зайвий раз телевізор не ввімкнути і підлаштовуватися під певні години їсти готувати. Існування якесь, а не життя(((
Насправді, ми так і живемо. Зимою 400 євро оплатили комуналку і все зрозуміли. Так, треба підлаштовуватися
Подмигашка• 04 сентября 2023
Ответ дляНамазюкана нішою
Зима буде важка. Минулої зими сиділи без світла. Тепер поїде до нас ’ за світлом і теплом’...
она и зимой бегает по утрам? ото здоровье у людей!
Ленивица-красавица• 04 сентября 2023
Ответ дляНамазюкана нішою
Ні. Мама - егоїста і дуже балує лише себе. Якщо що, то і в Україні я була на оренді. У мами машина за 40 000 дол.
А це до чого? Мама повинна була без машини жити, але житло вам купити чи що?

Щодо коммуналки - я б так і сказала ’мамо, я буду тобі рада, але коммуналку ледь тягну. Якщо зможеш оплатити свою частину, буде добре. Брак грошей - єдине, що стримує мене запросити тебе’. А далі вже нехай мама вирішує - чи хоче більше до вас та онуки/онука, чи ’виховувати та мотивувати’ вас ій цікавіше.
Умничка-помощничка• 04 сентября 2023
Ответ дляПодмигашка
ну че странная. она просто должна думать о своей дочке, которая от нее зависит. а не ублажать того, кто себя неплохо чухает.
тут же не идет речи о том чтобы зажать маме с минимальной пенсией на лекарства и пачку масла в кашу.
Зимой темнеет в 5 вечера. В 5 вечера спать? Телек нельзя, читать нельзя. Сидеть в темноте в телефоне? Так можно? Или телефон тоже в той стране каждый день заряжать нельзя и нужно беречь батарею?
Ответ дляСито для думок
Но тут как бэ, автор не просто жмотится, а у неё нет возможности оплатить)
Хотя, конечно, не смотреть телевизор по вечерам и не читать, эт жестко
Дивитися телевізор, але без світла. Читаємо з телефона. Теж без світла.
Котогосподиня• 04 сентября 2023
Мне кажется что деликатно при такой разнице мнений никак. Либо мама даёт деньги на свое проживание либо зимует в Украине.
Умничка-помощничка• 04 сентября 2023
Ответ дляНамазюкана нішою
Я бы в жизни не говорила маме не включать вечером свет, не смотреть телек и не стирать форму. Это уже издевательство, а не экономия
Болтушка Му• 04 сентября 2023
Я б прямо сказала на старті, що перете раз на тиждень, чи у нічний час, чи як там у вас, прасуєте, коли тариф такий-то, вода потоком не тече. Усе, що зверху стандартного рахунку нехай мама закладає зі своїх доходів. Якби я була заможня, як ваша мама, для мене не було б проблемою додати 300 євро за можливість прати, коли мені треба і лежати у ванній, скільки заманеться.
Сито для думок• 04 сентября 2023
Ответ дляНамазюкана нішою
Блин, автор, тяжёлая у вас жизнь, конечно. Можно сказать, что блэкаут без блэкаута.
Пусть у вас все наладится и получится! Чтобы стало легче и в удовольствие
З горіха зерня• 04 сентября 2023
Ответ дляНамазюкана нішою
Світло 100-150 євро в місяць. Я, правда, часто не включаю світло ввечері. Тоді буде +- 50 євро. І в мене залишиться 100 євро ззп, щоб купити взуття. Отака в мене реальність
Дешевое у вас электричество для Европы. Вы в Румынии или Болгарии?
Умничка-помощничка• 04 сентября 2023
Ответ дляНамазюкана нішою
Так телефон же быстро сядет и его придется заряжать. Как часто можно заряжать телефон? Раз в день или раз в неделю?
Умничка-помощничка• 04 сентября 2023
Ответ дляНамазюкана нішою
В какой вы стране?
Фокус-Покус• 04 сентября 2023
Ответ дляНамазюкана нішою
Правильна. Але ми приїхали лише рік назад. Працюю і вчу мову. Не все так просто і миттєво облаштуватися у чужій країні не вийде
Зачем вам мама?
Ответ дляУмничка-помощничка
Я ж кажу, що тут це коштує +- 400 євро на місяць. Ви б платили і мовчали? Ну тоді одяг і взуття нам з дитиною немає можливості купити. Все піде на ’ гуляння бабусі’...
Грамотний хвіст• 04 сентября 2023
Ответ дляНамазюкана нішою
Ну в цій країні прати щодня - це розкіш. Можна прати, але платити багато за світло. Так майже ніхто не робить, навіть якщо гарно заробляє.
У вас дома стиралка? Тогда вы кучеряво живете. Большинство, кого я знаю, ходят в ближайший лаундромат и стирают за свои деньги.
Умничка-помощничка• 04 сентября 2023
Ответ дляНамазюкана нішою
Так и з/п там явно не 200 евро. В какой вы стране?
Кидстаффовка• 04 сентября 2023
Ответ дляУмничка-помощничка
Якої такої доньки?
Автор тільки рік в чужій країні, мови не знає, тому заробляє не багато. А мама з гарним фінансовим станом хоче донці на шию на всю зиму і жити за рахунок доньки але по своїм правилам.
Khmelnichanka• 04 сентября 2023
Ваша мама як иоя доця ))))))
Але в моєї дитини є безпрогашний еозир: пона ще неповнолітня і я зобов´язана її утримувати ))))))).
А маму повністю утримувати Ви не зобов´язані.
Тому так і кажіть, як є: щотурбуєтеся ха неї і хочете допомгти їй в МЕЖАХ СВОЇХ МОЖЛИВОСТЕЙ.
А ваші можливості - скромні.
Тому в родині прийнято ЕКОНОМИТИ, це стосується ВСІХ, і тоді всі щасливі і задоволені.
І що лише так, і ніяк інакше.
І озвучити все прямо, без натяків.
Або в гості за вашими правилами, або без гостювання.
Бешене сарі• 04 сентября 2023
Ответ дляНамазюкана нішою
А не проще экономные лампы купить? Ну реально, сколько та лампа тянет?
Аноним НаВсеГда• 04 сентября 2023
Ответ дляНамазюкана нішою
Вважає, що тільки невдячні діти на таке готові піти. Нормальна дочка все оплатить без питань
Ну и что ж что она так считает? Пусть уже становится взрослой и пересчитает. Да и вы тоже не молчите, озвучьте свои счеты и пусть это будут уже мамины проблемы, а не ваши.
Ответ дляУмничка-помощничка
Всегда!!!)
cvetyk• 04 сентября 2023
Я наверное чего то не понимаю в этой жизни, с кем тогда можно прямо поговорить если не с мамой?!?! Так и сказать ртом, готовить в этот промежуток времени, купаться вот в этот! Не потому что я жадная, а потому что не выкручиваюсь!
дамаАмстердама• 04 сентября 2023
Автор, почитаєш вас і незрозуміло в кого блекаут- у вас чи у мами в Україні.
З такою економією ’про комфорт зі світлом і теплом’ якось звучить дивно.
Кидстаффовка• 04 сентября 2023
Ответ дляНамазюкана нішою
У неї власна справа. Залишить на директора і приїде на зиму до нас.
То поясніть мамі, що ви не маєте фінансів приймати маму на всю зиму.
Ответ дляФокус-Покус
Зачем вам мама?
Це вона хоче ’ перезимувати’. Мені і так не дуже солодко тут..
Бешене сарі• 04 сентября 2023
Ответ длядамаАмстердама
Да, как-то не понятно, где именно блекаут))
Лукава_Кiшка• 04 сентября 2023
Ответ дляНамазюкана нішою
Ні, не хоче оплачувати. ’Я в гостях у рідної дочки’
скажите, что вы отрекаетесь
Ответ дляГрамотний хвіст
Там, в нас є пралка. Але перемо лише по неділях. Вночі ще дешево прати, але кімната дитини поряд з ванною і її постійно будить. Я і сама чую вночі постійно, що сусіди перуть о 4-5 ранку. Мене віджим завжди будуть