ХвостПистолетом• 05 сентября 2023
Поясніть за слово «кшталт»
От, наприклад, від ведучих зараз все частіше якось чую це слово. «Це щось на кшталт того, що трапилося минулого року». Чому б не сказати «Це щось на зразок того, що...». Куди гармонійніше звучить. А оце «кшталт» якесь не милозвучне, як на мене, якесь грубе і металеве. Як от грає якась мелодія солов´їна і потім контрабасом вступає оцей «кшталт» іржавим скрежетом не в тональність, 3 приголосних одразу, бррр. Як його навіть вимовити не можу. Я не проти цього слова. В кожній мові є важковимовні слова. Але ж куди звичніше і приємніше вуху звучить «на зразок» чи ні? Або як би ви ще замінили слово «кшталт»?
Протру пилюку• 05 сентября 2023
Мне це слово цілком влаштовує. Навіть не збираюсь шукати йому заміну.
Думаю, це якесь ваше особисте несприйняття.
ХвостПистолетом
• 05 сентября 2023
Ответ дляЭмчЭндЭм
Гарне слово. Чо пристали.
На зразок не звучить і не підходить.
Мені приємніше ’на зразок’
ХвостПистолетом
• 05 сентября 2023
Ответ дляОливьЕЖечка
Це «тіпо»
Ну ’тіпо’ можна замінити ’на зразок’, ’на манер’, ’на лад’.
Сапай вазони• 05 сентября 2023
Ответ дляОливьЕЖечка
Це «тіпо»
А що таке ’тіпо’
Такого слова в жодній мові немає
ОливьЕЖечка• 05 сентября 2023
Ответ дляСапай вазони
А що таке ’тіпо’
Такого слова в жодній мові немає
Сленг
Кусман Сиру• 05 сентября 2023
Ответ дляХвостПистолетом
Мені приємніше ’на зразок’
зразок це образец
ХвостПистолетом
• 05 сентября 2023
Ответ дляsur_sur
Ведучим писали?
Українська мова різноманітна, багата на слова.
Ні, мене це не трігерить прямо так, щоб жалітися на це, не більш ніж форумна тема.
Поторописька• 05 сентября 2023
На зразок - мені це калька з російської. На кшталт це скоріш «типу».
Протру пилюку• 05 сентября 2023
Ответ дляХвостПистолетом
Замінювати слово, бо вам воно ріже вухо? Ну вам ріже, ви і замінюйте.
Барабасиха• 05 сентября 2023
Ответ дляСапай вазони
А що таке ’тіпо’
Такого слова в жодній мові немає
Когда типает.
ОливьЕЖечка• 05 сентября 2023
Ответ дляСапай вазони
Безграмотность.
Ок, «типу», кажуть же «щось типу», але це калька, а в нас є своє слово. Ми просто не звикли
ХвостПистолетом
• 05 сентября 2023
Ответ дляПротру пилюку
Ну є такі поняття як ’стилістика’ і ’благозвучність’
ЭмчЭндЭм• 05 сентября 2023
Ответ дляХвостПистолетом
А слово тригерить вас не коробить? Чому не замінити його на злить, бісить, нервує?
Сапай вазони• 05 сентября 2023
Ответ дляОливьЕЖечка
Типу - є.
Типа - есть.
А типо - немає.
Типа - есть.
А типо - немає.
Ищу Аленя• 05 сентября 2023
Ответ дляХвостПистолетом
Мені приємніше ’на зразок’
Ми вам дозволяємо казати так
Протру пилюку• 05 сентября 2023
Ответ дляХвостПистолетом
А чим воно неблагозвучне?
ХвостПистолетом
• 05 сентября 2023
Ответ дляЭмчЭндЭм
Коробить і хочу позбавитися цього. Але й я зараз не в ефірі сиджу)
Кинг-Конгша• 05 сентября 2023
Ответ дляХвостПистолетом
А є мова, і це нормальне слово, яке було здавна. Це не новояз.
Аноним ФЕЯ• 05 сентября 2023
Ответ дляКукарачка
Не мешайте людям вые...ываться
Ну, навіщо ви так про автора, вона ж просто висловила свою думку, а ви відразу ’вийо...’
ХвостПистолетом
• 05 сентября 2023
Ответ дляОливьЕЖечка
А душніла -є таке слово?
Є, але не словникове.