ХвостПистолетом• 05 сентября 2023
Поясніть за слово «кшталт»
От, наприклад, від ведучих зараз все частіше якось чую це слово. «Це щось на кшталт того, що трапилося минулого року». Чому б не сказати «Це щось на зразок того, що...». Куди гармонійніше звучить. А оце «кшталт» якесь не милозвучне, як на мене, якесь грубе і металеве. Як от грає якась мелодія солов´їна і потім контрабасом вступає оцей «кшталт» іржавим скрежетом не в тональність, 3 приголосних одразу, бррр. Як його навіть вимовити не можу. Я не проти цього слова. В кожній мові є важковимовні слова. Але ж куди звичніше і приємніше вуху звучить «на зразок» чи ні? Або як би ви ще замінили слово «кшталт»?
Свій варік• 06 сентября 2023
Да, последнее время часто его употребляют, раньше не слышала. Я не применяю, но и все равно когда слышу.
Чеширская кошечка• 06 сентября 2023
Ответ дляХвостПистолетом
Ну ’тіпо’ можна замінити ’на зразок’, ’на манер’, ’на лад’.
Ну то заміняйте. Чому інші мають ігнорувати це слово?