Все возможно• 10 сентября 2023
Я напишу міні дурню аби щось, а ви вгадайте з якого я міста?)
Цікаво чи відрізняються певні слова/діалекти аби було впізнати з чого людина міста / регіону.
Значить пішла я нині на базар, хтіла купити щось добре але ніц не найшла шоб мені посмакувало. Потім пішла і купила якісь овочі : буряк , якусь ше редиску
Далі я хотіла домашнього сиру купити шоб спекти шось.
Але тойво, щось так в боці заболіло що не була годна ніц робити..
🤣🤣🤣🤣
Не гавкаю- но охраняю• 10 сентября 2023
Ответ дляКоплю на груди
Але живу і народилася я в Києві.
А от про тремпель дізналася я позаминулого року
Тю, у нас на Луганщині так завжди казали. Ще з фірмового ’тормозок’. Чули?
Все до блиску• 10 сентября 2023
Ответ длядожену і ощасливлю
Десь із західної, оте польське ніц, ріже вухо. Не меньше, як Вас російська.
в литературе украинской встречалось это слово часто.
Басноплетка• 10 сентября 2023
Ответ дляМати тріля
Но пак файна тема. Сяду на біціглі. Поїду у варош купити шваблики, конзерви, солонини. Усе складу в гатіжак і домув.
Ужгород?
Удальонка• 10 сентября 2023
Ответ дляАфродитаПетровна
Тремпель- Харьков ? А вот мужик с факелом и дураковка не знаю ))
В Луганске так тоже так говорили всегда, я уже очень во взрослом возрасте узнала, что правильно вешалка или плечики. Хотя я из семьи интеллигентов- профессоров, и меня с детства поправляли за неправильные слова) но сами тоже говорили - тремпель ))
Милота• 10 сентября 2023
Ответ для100pudov
Сявка у нас это мелкая сошка,шестерка,урка,зк 😂уменя пёсик мелкий чишка зову его Сявка
а в нас це претендує на звання місцевої субкультури
бо сявками були не тільки малолітні маргінали, а й хлопці з пристойних сімей. у 80-ти роки вони збирались на Балці.
Не гавкаю- но охраняю• 10 сентября 2023
Ответ дляНаучительница
Тремпель чоловік каже, його сім´я з Луганщини
І ще щось таке цікаве є там, не пам´ятаю, як шафу називають
Шифонер/?
Невидимка• 10 сентября 2023
Ответ дляПузата Хата
У мене так бабуся з Харківщини балакала)) Сахарь, базарь, синенькі (на баклажани). Ех, як я скучила(
Так синенькие - это во многих областях. В Одессе бабушка так говорила и все/большинство там синие баклажаном не обзывали ))
И на Харьковщине, конечно, синенькие :)
Я нє Матрьошка!• 10 сентября 2023
Ответ дляLoveYouOrNot
О, яка файна дівчИна! Як ся пишеш? Чия будеш? Пішли до рестурану ❤️ Я ті прошу, яке «не можу»? Ладно, як нинька не можеш, то здибаємся завтра. ;)
Та, уздицю помию тай підемО, але я не є свобідна
Бавовнятий Пупс• 10 сентября 2023
Ответ дляКоплю на груди
Вашу образу на свою адресу, у вигляді написаного вами ’’пуку’’, я пропущу.
І після ’’будь ласка’’ теж ставиться знак оклику, марьванно
Ви там щось писали про єдність, націю і т.п., а судді хто?
Удалено администрацией...
АфродитаПетровна• 10 сентября 2023
Ответ дляУдальонка
Я до сих пор так тоже говорю 😄
ТигрЛьвович• 10 сентября 2023
Ответ дляLoveYouOrNot
В мене у Львові були дві пари бабусь-дідусів, і називала я їх кардинально по-різному: «бабця і дзядзьо» і «баба і дідо»))
О тепер я буду знати, що за фрукт той ’Дзідзьо’ і що воно значить)
Ніколи не замислювалась чому він собі таку назву взяв)
Не гавкаю- но охраняю• 10 сентября 2023
Ответ дляНе виправдовуюсь
Сейчас с тремпеля достану кофту потеплее и пойду под градусником гулять,а потом в лудший парк. Откуда я?
О, чую родные края) Возможно, даже временно оккупированные(. Так говорят в Луганской, Донецкой и Харьковской областях.
Кукусики• 10 сентября 2023
А ще...як хтось якось по-іншому слово вживав, то його виправляли, хоча це був дикий суржик. Я казала ’купувала в магазіні’, а мені однокласник каже: ’не купувала, а купляла’😁
Милота• 10 сентября 2023
Ответ дляНе гавкаю- но охраняю
’градуснік’ то не мова, а об’єкт.
всім містянам відомий
Борщичок• 10 сентября 2023
Ответ дляВсе возможно
Давайте дівчата ваша черга)) пишіть а ми будемо вгадувати яке місто) аж цікаво які даюіалетки в кожному місті ))
Но это точно не Одесса😁
Ашотакоя• 10 сентября 2023
Ответ дляЯ нє Матрьошка!
Пацики на моціках
... з повним баком бєнзіка. Ми так в дитинстві казали
Пузата Хата• 10 сентября 2023
Ответ дляУдальонка
Я кажу ’тремпель’ досі) Для мене ’вішалка’ асоціюється із гачком, на який треба вішати одяг, але аж ніяк не з тремпелем)))
LoveYouOrNot• 10 сентября 2023
Ответ дляТигрЛьвович
Але в мене був дзядзьо, може дзідзьо то вже шось інше, не годна вам сказати, ліпше нагуглити. ))
Пузата Хата• 10 сентября 2023
Ответ дляМилота
а діти в нас роблять халабуди у дворі
Теж так на Харківщині казали)
ТигрЛьвович• 10 сентября 2023
Ответ дляМилота
а діти в нас роблять халабуди у дворі
І ми їх робили) а ще ходили в ’підарках’ та спортивках з олімпийкою)
Не гавкаю- но охраняю• 10 сентября 2023
Ответ дляМилота
’градуснік’ то не мова, а об’єкт.
всім містянам відомий
Не слышала о таком, интересно
Ашотакоя• 10 сентября 2023
Ответ дляLoveYouOrNot
Дзядзьо логічно від польського дзядек. А дзідзьо може то видозмінене слово
Пузата Хата• 10 сентября 2023
Ответ дляМилота
’градуснік’ то не мова, а об’єкт.
всім містянам відомий
Градуснік - це термометр)
Милота• 10 сентября 2023
Ответ дляНе гавкаю- но охраняю
Не слышала о таком, интересно
Есть в Харькове несколько культовых мест, где горожане назначают встречи и свидания. И не важно в какую погоду: если в центре, то зачастую «под Градусником», «на Стекляшке» или «на ХАТОБе». Есть еще несколько вариантов, но эти три — самые распространенные. Человека, который впервые услышит о данных локациях, могут немного удивить формулировки, но на самом деле нет никаких ошибок ни орфографических, ни в построении словосочетания.