Там все розмивчато• 26 сентября 2023

Просто оставлю это здесь...мова

МОВА

Ой яка чудова українська мова
Де береться все це, звідкіля і як
Є в ній ліс-лісок-лісочок, пуща, гай, діброва,
Вір, дерелісок, чорноліс. Є іще байрак.

І така ж розкішна і гнучка, як мрія.
Можна “звідкіля” і “звідки”, можна і “звідкіль”.
Є у ній хурделиця, віхола, завія,
Завірюха, хуртовина, хуга, заметіль.

Та не в тому справа, що така багата
Помагало слово нам у боротьбі.
Кликало на битву проти супостата,
То звучало сміхом на полях плаката,
І за все це, мово, дякуєм тобі.

Скрізь одне жадання, і мета, і ясність.
Живемо, працюємо, як одна сім’я,
І краса новітня окриля сучасність.
Цю красу звеличує мова і моя.

Нас далеко чути, нас далеко видно.
Дмуть вітри історії в наші паруси.
Розвивайся й далі, мово наша рідна,
І про нас нащадкам вістку донеси
Кнопкотиць• 26 сентября 2023
Ответ дляВсе і одразу
Или нет необходимости))
Если что, я поставила улыбку, а не рука-лицо)
так даже если нет необходимости (хотя как это возможно в нашей стране?), то почему именно такой смайл для реакции негативный выбрали?

Все питаю зарання• 26 сентября 2023
Ответ дляРомашкинная
Мертва наша мова. Вмирає. 300 років заборон і кримінальних переслідувань за мову не знищив її, а ось останній наратив капів ’какая разніца’ - доконує. З в кликлм більшість зросійщених відмовляються на чемні звернення українською відповідати відповідно, виховують своїх дітей в кацапському оточенні і зневажають все українське. Така реальність.
Донька в нім.гімназії, вперше побачила рузькогаварящих ’українців’, каже вуха в´януть, не підходить до них, не говорить з ними і не ототожнює себе з ними. Ніхто зі зросійщених НІКОЛИ не відповідає українською, і їх діти так само ненавидять нас за те що ми ще є
Мені здається навпаки. Зараз багато людей переходять на українську.
Задолбулька• 26 сентября 2023
Напишу украінською мовою, щоб не було питань у деяких. Так ось… ті, які в німецькій гімназіі(п.14) якби так сталося, що лікар в Німеччині розмовляє німецькою і російською, а вам ну кооонче потрібно з ним порозумітися: ви та донька до останнього б упиралися і до зросійщеного лікаря не пішли? Це називається: всируся, але не покорюся. Як цей мовний Срач заі пав
Все і одразу• 26 сентября 2023
Ответ дляЕдинорог помог
Тю, думала срач буде
Подождите. Ещё не вечер щас прибегут ’стражи’ ’гонять матрешек ’ и начнут всех обзывать и проклинать))))
автор Там все розмивчато • 26 сентября 2023
Ответ дляВсе і одразу
Вот точно не для этого тема была..не надо срачей..их итак слишком много уже...
Все і одразу• 26 сентября 2023
Ответ дляКнопкотиць
А что негативного в улыбке? Я их тех, кто за то, чтобы заменить этот ’ржущий ’ смайлик на нормальную улыбку. Ранее именно она и была, а потом заменили на теперешний вариант.
Ответ дляВсе і одразу
Согласна)))
Все і одразу• 26 сентября 2023
Ответ дляЗадолбулька
Сегодня такой экземпляр возник в нашем местном немецком чате)) дама срочно искала украиноязычного гинеколога. ’На крайняк’ русскоязычного)))
Ответ дляВсе і одразу
Ну здоровье не шутки..тут уде не до языка и не до мови

Благоуханочка• 26 сентября 2023
Ответ дляРомашкинная
Та годі вам, такого сплеску україномовності як зараз я за 40 років не пам´ятаю. А я зі сходу, де ще три роки тому кожен третій вважав українську мову колхозом. Сьогодні переважна більшість спілкується українською.
неДоПриличий• 26 сентября 2023
Я вам цей борг ніколи не залишу.
Ви й так уже, як прокляті, в боргах.
Віддайте мені дощ. Віддайте мені тишу.
Віддайте мені ліс і річечку в лугах.
Віддайте мені сад і зірку вечорову.
І в полі сіяча, і вдячну щедрість нив.
Віддайте мені все. Віддайте мені мову,
Якою мій народ мене благословив.
© Ліна Костенко
Кнопкотиць• 27 сентября 2023
Ответ дляВсе і одразу
вы не поняли) я не про улыбку, а про тот, где голова и фиолетовые плечи
Ромашкинная• 27 сентября 2023
Ответ дляЗадолбулька
Заради того щоб не спілкувати кацапською , я вільно володію англ, а зараз ще й німецькою. Ходжу з деякими нашими жінками до лікарів німців, ніколи не переходжу на кацапську.
Щойно до ортопеда записала бабусю з Миколаєва якій 79, і її дім розбомбили. А на наступному тижні йду з іншою нашою бабусею робити їй операцію на оці, катаракта в жінки.
Ви спробуйте з кацапом не переходити на розійську, нормальний, буде все розуміти, вєлікорос - скаже щоб ви прогнулися і гаварілі нармально
Задолбулька• 27 сентября 2023
Ответ дляРомашкинная
Ну, то, как вы говорите англ и нимецькою, то еще надо услышать😁. Через экран тел -оно ж можна умничать. То, что у вас много свободного времени ходить с «деякими нашими жінками до лікарів німців» это вообще удивляет. Когда вы тогда успели выучить нимецьку? И вы знаете, многие кацапско-немецкие врачи здесь гораздо человечнее наших украинских людей. Это факт