Оскорбляю всячески• 27 сентября 2023

Процент на спадщину, назвали космические суммы

После смерти мамы, отчим и я единственные наследники. Я дочь, отчим муж моей мамы , с которым они прожили 35 лет.
У мамы осталась квартира и авто.
У нотариуса нам сказали что все это делят на нас двоих, но ему 4/3, а мне 1/4 часть
как за квартиру, так и за авто, сказали что за авто платить 17000 грн, не зависимо от марки и года выпуска и состояния и 18000 за однокомнатную квартиру.
Откуда такие проценты? мы же муж и дочь, первая линия.
Вот что нашла:
«При отриманні спадщини від члена сім´ї першого (діти, у тому числі усиновлені та народжені після смерті спадкодавця, чоловік або дружина, батьки) та другого (рідні брати та сестри, баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки) ступенів споріднення, то вартість успадкованої власності оподатковується за нульовою ставкою ПДФО.»
Нотариальная контора государственная.
Кто в теме, подскажите что за суммы такие ?
автор Оскорбляю всячески • 27 сентября 2023
Ответ дляМанкоголік
Очень, я думаю она решила выделить доли, потому дорого. Я не знаю обязательно ли это. Мы с братом писали отказ в пользу мамы, а если вступать не знаю нужно ли обязательно выделять доли или она решила заработать больше
Да, выделить доли наверное, сказала что можно дешевле, если все на отчима сделать, но мне тогда что?(((
Ответ дляЛаскове телятко
А вы у него уже написали заявление? Сходите к нескольким
Уже написали(
Червона ікорка• 27 сентября 2023
автор у отчима есть свои дети?
Ответ дляЛаскове телятко
Соболезную вам, держитесь
Дякую ❤️
Ответ дляЧервона ікорка
автор у отчима есть свои дети?
нет
Манкоголік• 27 сентября 2023
Ответ дляОскорбляю всячески
А с квартирой дальше что? Продавать или отчим жить там будет?
Червона ікорка• 27 сентября 2023
Ответ дляМанкоголік
отчим ей никто, если нет удочерения... она вообще нисчем остаться может
Ответ дляМанкоголік
продавать на будем
Манкоголік• 27 сентября 2023
Ответ дляОскорбляю всячески
нет
То есть он на Вас потом или как?
Если по итогу Вы за ним будете ухаживать то может стоит поговорить с ним и оформить на Вас?
Червона ікорка• 27 сентября 2023
Ответ дляОскорбляю всячески
нет
поговорите с ним, может он согласится отказаться от маминой части в вашу пользу
Червона ікорка• 27 сентября 2023
но это надо было делать ДО подачи заявления
Ответ дляМанкоголік
То есть он на Вас потом или как?
не факт, вдруг женится..
Манкоголік• 27 сентября 2023
Ответ дляЧервона ікорка
А проблема выделений доли это не решит наверное
Ответ дляЧервона ікорка
не хочет отказаться
Червона ікорка• 27 сентября 2023
Ответ дляМанкоголік
она наследует одна за матерью 1/2
Манкоголік• 27 сентября 2023
Ответ дляОскорбляю всячески
не факт, вдруг женится..
А Вашу часть квартиры он сплачивать будет?
Манкоголік• 27 сентября 2023
Ответ дляЧервона ікорка
она наследует одна за матерью 1/2
Скорей всего квартиру в браке купили на кого то одного, а доли не выделяли, потому придётся выделять.
Смотрела юриста ролик, так она говорит что при покупке в идеале покупать на двоих выделив доли сразу.
Вот если бы была покупка на двоих то да, автор могла бы сама вступить в долю матери.
Василина Семеніч• 27 сентября 2023
Ответ дляМона_Лиса
Оценка имущества не нужна при оформлении наследства. Вообще. И в оценке суммы не такие.
Тоді яким чином визначається сума держмита? Нотаріус стягує процент від вартості успадкованого майна (від 0,1% до 0,5% держмито). Тому оцінку треба робити, інвентаризацію також треба робити.
hrystia• 27 сентября 2023
Ответ дляОскорбляю всячески
Так це і є державна нотаріальна контора
Не може бути. Працюю в держ. нот. конторі. Вартість свідоцтва про право на спадщину, 3 500 грн.
Манкоголік• 27 сентября 2023
Ответ дляМона_Лиса
Оценку делают, для дарения 100%, вот делали недавно
Василина Семеніч• 27 сентября 2023
Ось розʼяснення про витрати під час вступу в спадщину від Провідного спеціаліст відділу цивільного законодавства https://minjust.gov.ua/m/str_9266
Громадяни, які мають право бути спадкоємцями та виявили бажання стати власниками майна, що ввійшло до складу спадщини, повинні, також, сплатити певні кошти. Такими коштами, зокрема, є державне мито за видачу нотаріусом свідоцтва про право на спадщину, кошти за отримання витягів з Реєстру прав власності на нерухоме майно, плата за проведення інвентаризації нерухомого майна, за оформлення прав власності на об’єкти нерухомого майна та реєстрацію таких прав тощо.

За вчинення нотаріальних дій державні нотаріуси, згідно із Законом України „Про нотаріат”, справляють державне мито у розмірах, встановлених чинним законодавством.

Розміри ставок державного мита, що справляється за вчинення нотаріальних дій, встановлені Декретом Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 “Про державне мито”.

Так, зокрема, за видачу свідоцтва про право на спадщину одному з подружжя, батькам, повнолітнім дітям, онукам, правнукам, братам, сестрам, діду, бабі та іншим спадкоємцям розмір державного мита на даний час становить 0,5 відсотка суми спадщини. Що ж стосується розміру державного мита за видачу свідоцтва про право на спадщину земельної частки (паю) то він становить 0,1 відсотка суми спадщини, якщо видається одному з подружжя, батькам, повнолітнім дітям, онукам, правнукам, братам, сестрам, діду, бабі та 0,5 відсотка – за видачу іншим спадкоємцям.

Разом з тим, хотілося б наголосити на тому, що вищевказаним Декретом передбачена можливість отримання пільг при сплаті державного мита та встановлені категорії громадян, які мають право на такі пільги.

Тарифи за надання витягів з Реєстру прав власності на нерухоме майно, встановлені наказом Міністерства юстиції України від 20 вересня 2002 року № 83/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20 вересня 2002 року за № 775/7063.

Згідно із цим наказом, з 1 жовтня 2002 року за надання витягів з електронного Реєстру прав власності на нерухоме майно, встановлені такі тарифи:

- за надання витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно – 1,5 (півтора) неоподаткованого мінімуму доходу громадян з урахуванням ПДВ;

- за надання витягу з Реєстру прав власності на нерухоме майно – 1,5 (півтора) неоподаткованого мінімуму доходу громадян з урахуванням ПДВ.

Розмір плати, яка справляється за інвентаризацію нерухомого майна, за оформлення прав власності на об’єкти нерухомого майна та реєстрацію таких прав, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року № 1548 “Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)”, встановлюється відповідно Радою Міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями.

Спадкоємець, який отримав та належним чином оформив право власності, зокрема, на об’єкти нерухомого майна, окрім всього вищезазначеного, повинен також, сплатити податок за дохід, який він отримав внаслідок прийняття спадщини.

Правила такого оподаткування визначені Законом України „Про податок з доходів фізичних осіб”. Відповідно до положень цього Закону будь-які об’єкти спадщини оподатковуються за нульовою ставкою податку при отриманні спадщини спадкоємцями, що є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, та за ставкою податку, яка становить 5 відсотків - при отриманні спадщини спадкоємцями, що не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення.

Для цілей цього Закону членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки та батьки її чоловіка або дружини, її чоловік або дружина, діти як такої фізичної особи, так і її чоловіка або дружини, у тому числі усиновлені ними діти. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.
ЖаннаНеАгузарова• 27 сентября 2023
Ответ дляМанкоголік
Ні! Якщо дарча на першу лінію, то оцінка не потрібна! Податок не платиться, тому і оцінка не потрібна. Ми за рік зробили два дарування: свекруха подарувала квартиру (нашу) на сина (мого чоловіка). Потім мій чоловік подарував мені 50% квартири. Оцінка не потрібна через відсутність податку.
Чи ви дарували не родичам?
Манкоголік• 27 сентября 2023
Ответ дляЖаннаНеАгузарова
Чи ви дарували не родичам?
А нам говорили делать и мы делали оценку, первая линия, мне мама дарила
ЖаннаНеАгузарова• 27 сентября 2023
Ответ дляМанкоголік
А ми ні. Причому двічі. Нащо робити оцінку, якщо податок не сплачується? Який сенс в ній?
Моя улюблена страшко• 27 сентября 2023
Ответ дляВасилина Семеніч
оцінка майна обов`язкова, це також витрати
А зачем оценка, если это родственники «нулевики»?
Моя улюблена страшко• 27 сентября 2023
Ответ дляМанкоголік
Мне дарили, не делали никакую оценку. Вот, на этой недели было. Родственники первой линии, частный нотариус
Ворона• 28 сентября 2023
Вступление в наследство всегда было платным. Сейчас это недешево. То, что вы наследники первой линии освобождает вас от уплаты НДФЛ, но не от уплаты государственного налога. Подруга недавно вступала, тоже за часть квартиры 20 000 налог платила.
Василина Семеніч• 28 сентября 2023
Ответ дляМоя улюблена страшко
щоб визначити розмір держмита