Прикуси Язика• 28 сентября 2023

Прийняли закон 9185, з 2024 починає діяти

ПОКАРАННЯ БЕЗ ІЗОЛЯЦІЇ ВІД СУСПІЛЬСТВА: ЗАКОН ПРО ПРОБАЦІЙНИЙ НАГЛЯД ПІДПИСАНО!

Президент України підписав Закон №9185 «Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо удосконалення видів кримінальних покарань в умовах воєнного стану». Згідно із ним за деякі кримінальні правопорушення каратимуть пробаційним наглядом. При цьому він буде одним із основних видів покарання, на рівні з обмеженням чи позбавленням волі, але в той же час буде їхньою альтернативою. Отже, тепер деяким категоріям правопорушників вдасться уникнути в’язниці, але не покарання!

«Впровадження покарання у вигляді пробаційного нагляду сприятиме гуманізації пенітенціарної системи та розширенню можливостей для виправлення особи без ізоляції від суспільства. Також воно дасть змогу виконати рекомендації ЄСПЛ про необхідність оптимізації пенітенціарної системи і зменшення кількості засуджених», — зазначає заступниця Міністра юстиції України Олена Висоцька.

Пробаційний нагляд тепер може бути застосований за злочинні діяння, передбачені окремими частинами статей Кримінального кодексу України, такі як:

∙ умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень у разі перевищення меж необхідної оборони;

∙ перевищення заходів, необхідних для затримання особи, яка вчинила кримінальне правопорушення;

∙ умисне легке тілесне ушкодження;

∙ побої та мордування;

∙ домашнє насильство;

∙ погрози вбивством;

∙ зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби;

∙ зараження венеричною хворобою;

∙ ненадання допомоги хворому медпрацівником;

∙ насильницьке донорство;

∙ експлуатація дітей;

∙ примушування до вступу в статевий зв´язок;

∙ порушення порядку фінансування політичної партії і передвиборної агітації;

∙ ухилення від сплати аліментів;

∙ розголошення таємниці усиновлення;

∙ перешкоджання професійній діяльності журналістів;

∙ грубе порушення законодавства про працю;

∙ невиплату зарплати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат;

∙ порушення недоторканності приватного життя, права на отримання освіти та на безоплатну меддопомогу;

∙ крадіжку, грабіж, хуліганство і шахрайство;

∙ незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги та благодійних пожертв;

∙ підроблення документів;

∙ розголошення банківської таємниці;

∙ незаконну порубку, перевезення, зберігання і збут лісу;

∙ за браконьєрство;

∙ публічні заклики до вчинення теракту;

∙ наругу над могилою;

∙ ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів;

∙ створення або утримання місць розпусти і звідництво;

∙ посів або вирощування снотворного маку чи конопель;

∙ незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту.

Покарання виконуватиметься без ізоляції від суспільства, але з покладанням низки обовʼязків, за невиконання яких може бути застосовано більш суворе покарання.

Пробаційний нагляд може бути призначено на строк від 1 до 5 років.

При обранні покарання у виді пробаційного нагляду суд покладає на засудженого такі обов´язки:

∙ періодично з´являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

∙ повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну свого місця проживання, роботи або навчання;

∙ не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Крім цього, на засудженого судом можуть бути покладені й інші обов´язки:

∙ використовувати електронний засіб контролю і нагляду та проживати за вказаною у рішенні суду адресою;

∙ дотримуватися встановлених судом вимог щодо вчинення певних дій, обмеження спілкування, пересування та проведення дозвілля;

∙ працевлаштуватися або за направленням уповноваженого органу з питань пробації звернутися до органів державної служби зайнятості для реєстрації як безробітного та працевлаштуватися, якщо йому буде запропоновано посаду (роботу);

∙ виконувати заходи, передбачені пробаційною програмою;

∙ пройти курс лікування від наркотичної, алкогольної залежності, розладів психіки та поведінки внаслідок вживання психоактивних речовин або захворювання, що становить небезпеку для здоров’я інших осіб.

Якщо ж засуджений вирішить, що можна не виконувати встановлені судом обов´язки під час перебування на пробації — йому можуть обмежити волю на строк до трьох років. При цьому пробаційний нагляд не зможе призначатися особам, які під час відбування цього виду покарання вчинили кримінальне правопорушення.

Закон набере чинності через 6 місяців.

© Міністерство юстиції України

+380 44 364-23-93 – багатоканальний
телефонний номер
Міністерства юстиції України

callcentre@minjust.gov.ua
КаваЗМолоком• 28 сентября 2023
Ответ дляТарабарщина
Я ничего из списка не делаю, поэтому мне как-то фиолетово. Если кто-то раскппывает могилы или занимается насильным донорством органов, то пусть парятся.
Вы это не делаете, но вопрос в том,что это могут сделать с вами
Кастрюлька• 28 сентября 2023
Ответ дляЯк ухурделю
вище цитата з КК
то читайте. якщо вмієте
Ок, живіть з тим всим, як підтримуєте
Я - пас
Леся Українка• 28 сентября 2023
Ответ дляМамзелькіна
Ну так, не потрібно буде витрачати кошти на утримання за ґратами
Жесть :(((
Ось де жесть.з телеграму, не знаю чи правда,( можливо це для магазинів де полонені купляють ) але якщо правда це ппц
Гарні диньки• 28 сентября 2023
Ответ дляДжинци на Флісі
Да ну,я во втором туре голосовала за него и признаю,что это была моя самая большая ошибка(. Теперь я за него не проголосую не за какие деньги и даже под дулом автомата.
А теперь и выборов не будет, чтоб сменить это недоразумение((( ппц, во что он превращает Украину((((((
КаваЗМолоком• 28 сентября 2023
Ответ дляНетутешня
Удалено администрацией...
Вот вот, можно ж заставить и с пистолетом у виска. Я считаю, что это изнасилование полноценное и такой человек должен сидеть в тюрьме
Наполеон Бонапарт• 28 сентября 2023
Ответ дляНе будь КакСвета
Что Зеленский курит?
Хоть один адекватный комментарий ! Зальюсь тем же вопросом . Но щас нам ответят … не на часи …
Соната любви• 28 сентября 2023
Ответ дляЛгин
Вы пишите абы було или со смыслом?
Какие тогда спецотряды, цели?
Как мотивировать выполнить поставленную задачу?!
Заградотряд + кувалдинг - единственные мотиваторы для преступников, как показывает опыт соседей.
Я пропустила момент опускания до уровня рашни?
В армии не место преступникам ни в каком виде
а вы пишете абы написать?

я продумываю разные варианты, чтобы хоть что-то понимать.

а не кричать, ура, неначаси, всем заткнуться.
Мамзелькіна• 28 сентября 2023
Ответ дляЯк ухурделю
це геть зовсім інший злочин
Я вас зрозуміла :)
Як ухурделю• 28 сентября 2023
Ответ дляКастрюлька
Ок, живіть з тим всим, як підтримуєте
Я - пас
то й зараз за цей злочин не передбачено позбавлення волі
то з чим мені ’жити’?
хоча довести реально це примушення практично неможливо.
стаття є, справ нема. в США це досить розповсюджено, називається харрасмент, може чули.
Соната любви• 28 сентября 2023
Ответ дляГарні диньки
неначаси.
хоть поржем.
Гарні диньки• 28 сентября 2023
Ответ дляСоната любви
неначаси.
хоть поржем.
Ага, хуже не будет…
Най хоч раз• 28 сентября 2023
Ответ дляВкаблучках
Действительно, эксплуатация детей, насильственное донорство и изнасилование и за все это ты можешь быть свободен, они чекнулись?! За рашку смеются что вагнера возвращаются и беспредельничают , а что тогда будет у нас,
ну...нам в 19 обіцяли, що буде весело, от і зараз сміємося, а потім будемо ржати. Все для своїх любих виборіів- хазяїв Слуг Народу.
КаваЗМолоком• 28 сентября 2023
Ответ дляЯк ухурделю
хто не вміє шукати інформацію, допоможу
Стаття 154. Примушування до вступу в статевий зв´язок
1. Примушування жінки чи чоловіка до вступу в статевий зв´язок природним або неприродним способом особою, від якої жінка чи чоловік матеріально або службово залежні, -
карається штрафом до п´ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців.
Вы ж читайте статью до конца
3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, поєднані з погрозою знищення, пошкодження або вилучення майна потерпілої особи чи її близьких родичів, або з погрозою розголошення відомостей, що ганьблять її чи близьких родичів
Як ухурделю• 28 сентября 2023
а хто готовий отримати строк позбавлення волі за те, що б’є дитину?
Як ухурделю• 28 сентября 2023
Ответ дляКаваЗМолоком
Вы ж читайте статью до конца
ви знаєте хоча б один реальний вирок за цією статтею?
Нетутешня• 28 сентября 2023
Ответ дляГарні диньки
Так, доведеться терпіти.
Тепер вже Майдан ніхто не організує...
А так просто йти на вилах виносити ніхто сам не піде... і я також.(
КаваЗМолоком• 28 сентября 2023
Ответ дляЯк ухурделю
Нет, у меня нет знакомых которые были в такой ситуации.
Як ухурделю• 28 сентября 2023
Ответ дляКаваЗМолоком
а взагалі ви уявляєте собі, що це таке?
гадаю, що хтось із ваших знайомих всеж був у подібній ситуації
Грушки-яблочки• 28 сентября 2023
Особенно про ’насильницьке донорство’ за такое кащнить надо, а не наблюдать.
Рву и мечу• 28 сентября 2023
Ответ дляЛеся Українка
Это тот случай ,когда все сотрудники несут продукты домой)
Най хоч раз• 28 сентября 2023
Ответ дляДжинци на Флісі
і знаєте що, ---проголосуєте, якщо в 2 другоиу турі з ним виявиться якесь чмо рашське, типу Мураєва чи Ківи.
Коник-стрибунець• 28 сентября 2023
Ответ дляРожайтретьего
Приплыли(
То есть теперь можно бить, насиловать, медикам не приезжать на вызовы, осквернять могилы, сеять мак, не платить алименты и за это ничего не будет?
А неплательщики алиментов сейчас все сидят?))
Ушла и Пришла• 28 сентября 2023
Ответ дляКогтяузер
Прийняли, так чого поганого? Якось не бачу. Не займаюсь таким, тому фіолетово. Половина списку явно не те, за що треба аж в камеру саджати на роки.
так другие могут заняться в отношении вас ))) а им только пальчиком погрозят.
Леся Українка• 28 сентября 2023
Ответ дляРву и мечу
Да там до всех сотрудников наверняка не доходит
ЦібаФу• 28 сентября 2023
Ответ дляКогтяузер
Т.е. если, не дай Бог, вам набьют лицо, ограбят, подделают ваши доки и возьмут миллионный кредит, и куча другого дерьма по списку, нужно будет ’понять и простить’?
Светлое будущее нас ждёт с такими рассуждениями
Най хоч раз• 28 сентября 2023
Ответ дляСоната любви
и что касается закона.
теперь получается, что хочешь, то и делай.
изнасиловал, избил, и так далее.
отсидишь дома в браслетике.

это таким образом хотят набрать нужные голоса на предстоящих выборах?
це таким образом можна піднять нехилі бабки, як он з воєнкоматами..
Рву и мечу• 28 сентября 2023
Ответ дляЛеся Українка
Я не думаю что конфеты колбаса и сало дошли до пленных)
Коник-стрибунець• 28 сентября 2023
Ответ дляЯк ухурделю
об’єктом цього злочину є повнолітня людина, що залежна від суб’єкта матеріально або по службі.
то ж відкрий кодекс та прочитай.
стаття 154
Так а кто будет читать нюансы))))
Балута с сонатой сейчас всё растлумачат как нужно🤣
Грушки-яблочки• 28 сентября 2023
Ответ дляТарабарщина
Бойтесь людей равнодушных - именно с их молчаливого согласия, происходят все самые ужасные преступления на свете
Не слышали такое?
Леся Українка• 28 сентября 2023
Ответ дляНетутешня
Так, доведеться терпіти.
Тепер вже Майдан ніхто не організує...
А свободное ношение оружия уже разрешили? Может на какое нить тхеквондо сходить