Прикуси Язика• 28 сентября 2023

Прийняли закон 9185, з 2024 починає діяти

ПОКАРАННЯ БЕЗ ІЗОЛЯЦІЇ ВІД СУСПІЛЬСТВА: ЗАКОН ПРО ПРОБАЦІЙНИЙ НАГЛЯД ПІДПИСАНО!

Президент України підписав Закон №9185 «Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо удосконалення видів кримінальних покарань в умовах воєнного стану». Згідно із ним за деякі кримінальні правопорушення каратимуть пробаційним наглядом. При цьому він буде одним із основних видів покарання, на рівні з обмеженням чи позбавленням волі, але в той же час буде їхньою альтернативою. Отже, тепер деяким категоріям правопорушників вдасться уникнути в’язниці, але не покарання!

«Впровадження покарання у вигляді пробаційного нагляду сприятиме гуманізації пенітенціарної системи та розширенню можливостей для виправлення особи без ізоляції від суспільства. Також воно дасть змогу виконати рекомендації ЄСПЛ про необхідність оптимізації пенітенціарної системи і зменшення кількості засуджених», — зазначає заступниця Міністра юстиції України Олена Висоцька.

Пробаційний нагляд тепер може бути застосований за злочинні діяння, передбачені окремими частинами статей Кримінального кодексу України, такі як:

∙ умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень у разі перевищення меж необхідної оборони;

∙ перевищення заходів, необхідних для затримання особи, яка вчинила кримінальне правопорушення;

∙ умисне легке тілесне ушкодження;

∙ побої та мордування;

∙ домашнє насильство;

∙ погрози вбивством;

∙ зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби;

∙ зараження венеричною хворобою;

∙ ненадання допомоги хворому медпрацівником;

∙ насильницьке донорство;

∙ експлуатація дітей;

∙ примушування до вступу в статевий зв´язок;

∙ порушення порядку фінансування політичної партії і передвиборної агітації;

∙ ухилення від сплати аліментів;

∙ розголошення таємниці усиновлення;

∙ перешкоджання професійній діяльності журналістів;

∙ грубе порушення законодавства про працю;

∙ невиплату зарплати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат;

∙ порушення недоторканності приватного життя, права на отримання освіти та на безоплатну меддопомогу;

∙ крадіжку, грабіж, хуліганство і шахрайство;

∙ незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги та благодійних пожертв;

∙ підроблення документів;

∙ розголошення банківської таємниці;

∙ незаконну порубку, перевезення, зберігання і збут лісу;

∙ за браконьєрство;

∙ публічні заклики до вчинення теракту;

∙ наругу над могилою;

∙ ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів;

∙ створення або утримання місць розпусти і звідництво;

∙ посів або вирощування снотворного маку чи конопель;

∙ незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту.

Покарання виконуватиметься без ізоляції від суспільства, але з покладанням низки обовʼязків, за невиконання яких може бути застосовано більш суворе покарання.

Пробаційний нагляд може бути призначено на строк від 1 до 5 років.

При обранні покарання у виді пробаційного нагляду суд покладає на засудженого такі обов´язки:

∙ періодично з´являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

∙ повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну свого місця проживання, роботи або навчання;

∙ не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Крім цього, на засудженого судом можуть бути покладені й інші обов´язки:

∙ використовувати електронний засіб контролю і нагляду та проживати за вказаною у рішенні суду адресою;

∙ дотримуватися встановлених судом вимог щодо вчинення певних дій, обмеження спілкування, пересування та проведення дозвілля;

∙ працевлаштуватися або за направленням уповноваженого органу з питань пробації звернутися до органів державної служби зайнятості для реєстрації як безробітного та працевлаштуватися, якщо йому буде запропоновано посаду (роботу);

∙ виконувати заходи, передбачені пробаційною програмою;

∙ пройти курс лікування від наркотичної, алкогольної залежності, розладів психіки та поведінки внаслідок вживання психоактивних речовин або захворювання, що становить небезпеку для здоров’я інших осіб.

Якщо ж засуджений вирішить, що можна не виконувати встановлені судом обов´язки під час перебування на пробації — йому можуть обмежити волю на строк до трьох років. При цьому пробаційний нагляд не зможе призначатися особам, які під час відбування цього виду покарання вчинили кримінальне правопорушення.

Закон набере чинності через 6 місяців.

© Міністерство юстиції України

+380 44 364-23-93 – багатоканальний
телефонний номер
Міністерства юстиції України

callcentre@minjust.gov.ua
графиняВишенка• 28 сентября 2023
А примусова медицина з 1 жовтня 2023 року нікого не турбує?
Джинци на Флісі• 28 сентября 2023
Ответ дляНай хоч раз
і знаєте що, ---проголосуєте, якщо в 2 другоиу турі з ним виявиться якесь чмо рашське, типу Мураєва чи Ківи.
Нет. Он для меня ничем не лучше. Вычеркну обеих кандидатов.
Як ухурделю• 28 сентября 2023
Ответ дляКоник-стрибунець
Так а кто будет читать нюансы))))
Балута с сонатой сейчас всё растлумачат как нужно🤣
та я бачу пані відробляють тут по повній програмі
іксперди з кримінального права найголовніші
Кастрюлька• 28 сентября 2023
Ответ дляЯк ухурделю
то й зараз за цей злочин не передбачено позбавлення волі
то з чим мені ’жити’?
хоча довести реально це примушення практично неможливо.
стаття є, справ нема. в США це досить розповсюджено, називається харрасмент, може чули.
А мені і не подобається як в США
В вашій навіть статті кодексу є саме про позбавлення волі
Най хоч раз• 28 сентября 2023
Ответ дляМамзелькіна
Ну то це прекрасно!
Через рік побачимо наскільки збільшиться злочинів
Бляха, економити на безпеці населення.
Дніще
В Польші- поліція навіть не бере на лапу, коли їочеш ’порішати’..там безпека населення головне. (що ми і бачимо,по підготовці країни до війни)
Грушки-яблочки• 28 сентября 2023
Ответ дляКогтяузер
Прийняли, так чого поганого? Якось не бачу. Не займаюсь таким, тому фіолетово. Половина списку явно не те, за що треба аж в камеру саджати на роки.
Ага, часть из списка такая, за которую казнить не помешало бы. А они под надзором будут Вообще бояться перестанут, особенно те, кто с баблом.
Сало не люблю• 28 сентября 2023
Автор, ви поділилися цією новиною, щоб почути думки порадниць?
Якщо так, я проти такого виду покарання щодо умисних злочинів проти життя, здоров´я людей, статевої недоторканності, недоторканності житла та майна.
Як ухурделю• 28 сентября 2023
Ответ дляКастрюлька
А мені і не подобається як в США
це не моя стаття. це стаття кримінального закону України.
Нетутешня• 28 сентября 2023
Ответ дляграфиняВишенка
Це як?
Грушки-яблочки• 28 сентября 2023
Ответ дляДжинци на Флісі
Ну,такие комментарии обычно любят порохоботы оставлять, ’типа надо была раньше думать’, а раньше тоже выбора не было,разве что надо было двоих вычеркнуть,что тоже особо бы не повлияло на результаты выборов.
Когда я писала, что нужно всех вычеркивать, меня тут с г-ном пытались смешать))
Джинци на Флісі• 28 сентября 2023
Ответ дляГарні диньки
А теперь и выборов не будет, чтоб сменить это недоразумение((( ппц, во что он превращает Украину((((((
Да,к сожалению. И я думаю,что это ’недоразумение’ сделает всё,чтобы этих выборов подольше не было.
Ирина_Б_• 28 сентября 2023
это полный треш
графиняВишенка• 28 сентября 2023
Ответ дляНетутешня
Це як?
Минулого року прийняли закон 4142. Почитайте.
графиняВишенка• 28 сентября 2023
Ответ дляАnnеt
это всё от бедности? государство не может содержать преступников?
Саме так, всі гроші йдуть на сало, цукерки та ковбаси для військовополонених. На 1 вбивцю витрачають 10 000 грн щомісяця.
Ирина-bbd0• 28 сентября 2023
Ответ дляЯк ухурделю
а хто готовий отримати строк позбавлення волі за те, що б’є дитину?
Так тут и ни одного заявления на мужа про насилие.когда живет с мужем осточертевшим.занимается с ним сексом через немогу потому что уходить некуда и домохозяйка))
Соната любви• 28 сентября 2023
Ответ дляграфиняВишенка
уже были темы.
сказали вывсеврете
не о чем волноваться. все под контролем

скоро 1 октября, тогда и увидим, что к чему.

медиков небольшой процент.
поэтому никто особо и не переживает.
это как во время ковида, начали с медиков и закончили уборщицами
Нетутешня• 28 сентября 2023
Ответ дляграфиняВишенка
Ну, то теж брехня - як і усе інше, просто відмивають гроші.
Леся Українка• 28 сентября 2023
Ответ дляграфиняВишенка
А это что, не слышала такого
Джинци на Флісі• 28 сентября 2023
Ответ дляГрушки-яблочки
Вы знаете,мне кажется,что если бы такие как я,которые голосовали за Зе по принципу ’лишь бы не Порох’ ,вычеркнули всех,то был бы Порох,а я его я так же не хочу как и Зе.
Коник-стрибунець• 28 сентября 2023
Ответ дляЯк ухурделю
Ну так для этого и тема создана) как же еще качать изнутри)
Лгин• 28 сентября 2023
Ответ дляСоната любви
а вы пишете абы написать?

я продумываю разные варианты, чтобы хоть что-то понимать.

а не кричать, ура, неначаси, всем заткнуться.
А кто вы, чтобы продумывать разные варианты дальнейшей судьбы осужденных?
Кастрюлька• 28 сентября 2023
Ответ дляЯк ухурделю
І там про позбавлення волі
Чи не так ?
Чорт і Шо• 28 сентября 2023
Ответ дляКишмишная Мая
Мотив такой, что кормить их нечем
Сомневаюсь что в армию отправят, вон сколько нариков лазит и алкаши , ещё ни одного не забрали
Так сало ж для рашапленных по 270/кг, колбаски и конфеток со сгущёнкой закупают. А на этих денег нет?
Ирина-bbd0• 28 сентября 2023
Ответ дляЛгин
Продумывать разные варианты...🤣🤣🤣🤣🤣 но ни ни до сути терминов и юридических определений))))
Соната великий юрист))
miya ya• 28 сентября 2023
Там не так вообще.Не будут сажать за преступления Без насильства и то там от срока зависит.Перекрутили ради хайпа.БЕЗ НАСИЛИЯ.А с насилием -тюрьма сразу
Соната любви• 28 сентября 2023
Ответ дляЛгин

люди вообще должны перестать думать
ну кто они такие? все время что то думают и думают.

неначаси и заткнуться, не думать, всегда молчать и будет счастье

иметь свое мнение? зачем? лучше быть безвольным рабом.
Рожайтретьего• 28 сентября 2023
Ответ дляКоник-стрибунець
А неплательщики алиментов сейчас все сидят?))
Сидеть то вряд-ли, но к ним сейчас применяются санкции в виде блокировки карт итд. Если идёт такое ’послабление’, то им вообще наказания не будет.
Рожайтретьего• 28 сентября 2023
Ответ дляграфиняВишенка
Объясните) не читала ещё такого
miya ya• 28 сентября 2023
Ответ дляСоната любви

люди вообще должны перестать думать

А мне нравится закон .Чего вы всех рабами обзываете.Если вам тяжко,это не значит ,что всем.Идите работайте,дело свое замутите и будет вам счастье в этой жизни ,а не сутками тут строчить в рабочее время
Лгин• 28 сентября 2023
Ответ дляСоната любви

люди вообще должны перестать думать

Многие думают что они думают и имеют СОБСТВЕННОЕ мнение

Если осужденный изъявит желание, то его кандидатуру могут рассмотреть и отправить на фронт.
Все, других вариантов нет