40ка• 12 октября 2023

Україна винна майбутнім студентам в Газі освіту

Напевне,тут багато хто вже бачили цей текст

"В землячестве он один из немногих взрослых мужчин. Подавляющее большинство граждан Украины в секторе Газа — это женщины, вышедшие замуж за палестинцев и уехавшие к мужьям, а также их дети. Некоторые живут здесь более 20 лет, у многих по трое, четверо и пятеро детей. Есть даже несколько украинок, имеющих семеро детей. С точки зрения закона их дети тоже граждане Украины, и матери хотят, чтобы государство хоть как‑то участвовало в жизни своих соотечественников.

— Конституция гарантирует каждому украинцу право на бесплатное образование. Ну и где оно? У нас нет ни школы, ни курсов языка, только платные занятия с репетитором — наши дети по‑украински знают всего‑то пару слов, — рассказывает одна из женщин, еще с начала 2000‑х живущая в Газе.

Она признается, что мечтает, чтобы ее дети знали украинский язык, читали книги, чувствовали себя частью украинского народа. К тому же без знания языка они не смогут учиться в вузах Украины.
https://nv.ua/amp/sektor-gaza-kak-zhivut-ukraincy-...
Може, їм губи варенням?
kuskus• 12 октября 2023
Де там на картинці українка?
Хай привозить, з 18 років в армію підуть, українську, а потім і освіту набудуть
Bilolena• 12 октября 2023
Так вона і гарантує, хай приїздять і вступають. А вивчення мови насильно ніхто і не гарантував.
Nathalie27• 12 октября 2023
Юридично, їхні діти не мають українського громадянства. Якщо так вже хочеться, щоб діти читали українською, то хай своїми зусиллями організує українську школу, а не ниє, що Україна їм щось винна.
ЗайкаСвоя• 12 октября 2023
’...С точки зрения закона их дети тоже граждане Украины...’

вот этот момент непонятен.
Какого закона? Совершенно не факт. Но я не в теме, могу тут ошибаться.
nightwoman• 12 октября 2023
Ну якщо дитина по українськи знає 3 слова, по яку освіту у ВНЗ вони кажуть.
В дитячий садок можна
Bilolena• 12 октября 2023
Ответ дляNathalie27
Так може у них свідоцтво про народження українське. Народжує тут, а потім до свого смаглявого любчика назад. Може ще й дитячі виплати оформлює.
Кизилове варення• 12 октября 2023
Приезжают в Украину и вот им образование, и литература и язык. Ото делать нечего в вашей газе школу открывать.
Волшебные
kuskus• 12 октября 2023
До речі, онлайн школи ніхто не відміняв-вступайте, вчіться, якщо не хочете очно в Україні. Згадала баба, як була молодою…
Bilolena• 12 октября 2023
Ответ дляkuskus
Україна їм інтернет не провела.
автор 40ка • 12 октября 2023
Ответ дляNathalie27
Мають
kuskus• 12 октября 2023
Ответ дляBilolena
Україна їм інтернет не провела.
Все в них було
clernikol• 12 октября 2023
Ответ дляЗайкаСвоя

вот этот момент непонятен.
Якщо на час народження дитини один з батьків мав громадянство України, то така дитина набуває громадянства України незалежно від місця народження
kuskus• 12 октября 2023
Ответ дляclernikol
Його треба оформити і мати документ
Nathalie27• 12 октября 2023
Ответ дляBilolena
По одному свідоцтву в український ВУЗ не поступиш, ще й на бюджет
clernikol• 12 октября 2023
Ответ дляkuskus
Його треба оформити і мати документ
Нема жодних проблем для його оформлення.
Ежеви4ка• 12 октября 2023
Це стаття 2021 року, нащо її зараз мусолити? Впевнена, що зараз вони не претендендують на отримання освіти в Україні
Bilolena• 12 октября 2023
Ответ дляNathalie27
По свідоцтву мабуть же ж і паспорт можна отримати. Та така заява і без всіх юридичних подробиць дивно звучить.
kuskus• 12 октября 2023
Ответ дляclernikol
Ви впевнені, що вони це роблять?
То ж араби, вони можуть і не дозволити, та й з мало а дітьми хіба їй є коли цим займатись? Посольства України в секторі Гази нема
Pavliuk• 12 октября 2023
Хто нам ці люди, вони податки в Україні платили? Вони свої гроші задіяли в економіку України? Де народжували, там і питай хто вам що винен))
clernikol• 12 октября 2023
Ответ дляkuskus
Ви впевнені, що вони це роблять?
В чому я можу бути впевненою. Я лише пишу про те, що регламентує наше законодавство. Якщо не роблять, то будь-якої миті можуть без проблем це зробити
KateSavch• 12 октября 2023
Ответ дляЗайкаСвоя

вот этот момент непонятен.
Это у мадам фантазия разыгралась. Закон гарантирует образование внутри Украины. Если мадам соизволит приехать жить на родину, то ее детей примут в украинские школы и выучат.

А в других странах никакой закон не обязывает Украину строить школы.
Графиня Шезвездицкая• 12 октября 2023
Пусть сидят с мужьями
Inna_ya_krasivaya• 12 октября 2023
Всем кому винна, я прощаю. Остальные из газы могут пойти за кораблем
Falcon82• 12 октября 2023
Маю знайомих із України (Донбас якщо що).Обидві заміжні. Одна за сірійцем, інша за палестинцем. Діти - громадянин України і мають відповідні паспорти. Хоч народжені за межами України.
Vertonik• 12 октября 2023
Мне больше интересно почему они решили туда ехать
Vitamina1407• 12 октября 2023
То може децкие перераховувати з України їхнім дітям туди? Охерели.
Vitamina1407• 12 октября 2023
Ответ дляVertonik
Мужья членом поманили и на уши навешали лапши
Vertonik• 12 октября 2023
Ответ дляVitamina1407
мне было бы страшно, что никакие члены бы не убедили)))
Камышовая кошка• 12 октября 2023
А податки ця звєзда в Україну сплачує? Якщо так, то винна, але дуже сумнівно що сплачує.
Ольгин• 12 октября 2023
Проживши закордоном вже 1,5 роки можу сказати, що батьківську мову знають діти, яких батьки самі навчали мові. Якщо діти не вміють читати чи не розуміють українську - питання до матері.

І з приводу посту, ну це ж перекручування, бо так, освіта безкоштовна, але ж шкільна освіта, не вища. Тому не бачу проблеми: нехай приїздять, батьки хай шукають житло, роботу, а діти можуть йти навчатись до школи. Єдине, що швидше за все їм доведеться починати з першого класу, або ж брати репетитора, щоб діти могли засвоїти мову для навчання за віком.