Большой секретик• Изменено 13 октября 2023
Правопис, слово Дякую
Замітила дехто замість дякую пише дяка, або ще ось побачила дарую... Це такі є дійсно синоніми? Де це є написано? В Гугл не знайшла такого..
Зрадорозганячка• 13 октября 2023
Авторе, слово Замічати - це калька - з російської. Помітила, а не замінила.
Зазвичай не виправляю, але ж тема про мову
По темі - Дяка - в наш час використовується більше як сленг. Хоча слово таке в принципі є. Але не пишуть просто слово Дяка. А наприклад, моя дяка тобі.... Хоча правильно говорити Вдячність.
А щодо Дарую - то це більше синонім ’пробачаю’.
Конотопська відьма• 13 октября 2023
Дарую, это когда нужно обратить на себя внимание. Например в супермаркете не может проехать тележкой. Кто-то стоит спиной и долго читает состав продуктов :))
Вы типа: «извините, можно пройти?»
(То есть вы ничего не делали плохого)
Вибач - это когда Извините за то, что вы сделали что-то.
Дяка - это как существительное от «дякую». Дякую - это глагол. А дяка - это типа «благодарность»
Вы типа: «извините, можно пройти?»
(То есть вы ничего не делали плохого)
Большой секретик
• 14 октября 2023
Ответ дляТирамісу на терасі
цікаво як ви гуглили, що не знайшли відповіді)
Просто шукала синоніми до слова дякую))
Большой секретик
• 14 октября 2023
Ответ дляТирамісу на терасі
Але все одно, слово дяка мені здається вживається у випадку якщо наприклад таке речення - ’Йому дяка однакова , чи дорогий чи дешевий...’, а от чи вірно його вживають замість слова ’Дякую’?
Большой секретик
• 14 октября 2023
Ответ дляЗрадорозганячка
Дякую за поправку ), теж відчувала що пишу не вірно, але не могла підібрати вірне слово, не хотіла витрачати час на пошуки.
І за роз´яснення )