До вагітності приймала Фоліо місяців 9 регулярно, потім 3 місяці літа почала підзабувати і приймала нерегулярно. У вересні завагітніла, прийшла на облік як тільки дізналася в 4 тижні. Лікарка, жінка похилого віку, але завідувачка гінекологічного відділення, сказала, що приймати фолієву кислоту не потрібно, що "кислота" може шкодити. Порівняла її, якщо я не помиляюся з аспірином (ацетилсаліцилова кислота), типу там теж кислота, тому і забороняють.
Раніше завжди чула, що треба приймати, і якщо чесно продовжую, бо пачка у мене була і як дізналася про вагітність відновила на регулярній основі. Але є відчуття ніби провини, що не слідую рекомендації лікарки не приймати.
Взагалі, люблю молодих лікарів, вони більш спраглі до знань, знають актуальні дослідження. Коли жила в Києві лише з такими і мала справу. Та на час війни переїхали і обирати не приходиться в містечку.
Хто може що порадить?
Кому теж казали не приймати і чим обгрунтовували.
Хто може що порадить?
Мушля з Криму• 19 октября 2023
Змініть лікаря
А взагалі є вітаміни для вагітних де входить фолька
ПуГоФФка• 19 октября 2023
Вам врач правильно сказала, фолиевую принимают до беременности, во время беременности уже бесполезно. Пс гинеколог
Ответ дляМушля з Криму
Змініть лікаря
У мене з іншими вітамінами все ок, я щорічно для чек-апу здаю аналізи: біохімію, вітаміни. Слідкую за цим. От раніше був дефіцит вітаміну Д, взимку приймала його і омегу. У вересні зробила чек-ап - все в нормі.
Знаю, що одні вітаміни можуть не засвоюватися у поєднанні з іншими, тому не купую комплекси, а лише точково.
Ответ дляПуГоФФка
Дякую. Підкажіть, будь ласка, а вона має накопичувальний ефект? Тобто якщо я три місяці безпосередньо до приймала ’так собі’, але до того ще 9 місяців регулярно. Можна вважати, що я за рік її накопичила?)
Я просто в зимовий сезон ще й інші вітаміни пила, тому не забувала, а влітку залишилась лише фолієва, тож таке
ПуГоФФка• 19 октября 2023
Ответ дляKsu9
Накопичили, не турбуйтесь
Например :
На международном Конгрессе по изучению аутизма, прошедшем в мае в Балтиморе, ученые из Johns Hopkins University представили результаты исследования, согласно которым уровень фолиевой кислоты 59 ммоль/л и В12 600 пмоль/л повышает риск развития аутизма более чем в 17 раз.
И таких исследований всё больше.
Ответ дляSo_so
Например :
И таких исследований всё больше.
Жах! Я вище писала, що сдавала кров на аналіз, так все в нормі, але В12 навіть трохи вище норми, хоча я його не приймала добавками(
Леся Українка• 19 октября 2023
Я приймала фоліо до вагітності в перший триместр. В мене заочно вагітність вів однокласник (гінеколог-акушер), офіційно був інший лікар. Так от я все робила тільки за рекомендаціями однокласника, так як він друг сімʼї і толковий дуже. Як результат вагітність в ідеалі і з дитиною все добре
Ацетилсалициловая кислота• 19 октября 2023
Автор, я знаю, що диспластикам не можна приймати фолієву кислоту, тим паче вагітним. Можливо лікар знає про діагноз Дисплазія з´єднувальної тканини і побачила її у вас. Цей діагноз не страшний, не лякайтесь. Але фолієву кислоту приймати при ньому не можна
Ответ дляАцетилсалициловая кислота
Та ні, вона казала, що всім вагітним не рекомендує її приймати. Не було такого, що саме мені не можна.
Ответ дляKsu9
Можливо знає якусь інформацію про наслідки приймання фол кислоти
Хочу на Балі• 19 октября 2023
Фолати- це єдині речовини, що доведено зменшують ризик виникнення дефектів нервової трубки плоду. Лікаря я би змінювала. Спочатку не треба фолієву, потім не треба скринінг, потім і сама народиш, коли є показання до кр, а потім «нє, ну а де була твоя голова?»