Панна Кота• 25 октября 2023

Я бачу дві загрози для сучасної цивілізації, окрім війни,

всіляких вірусів і тп. Це те, що люди припинили читати книги (може, колись хоча б мода на це з´явитися? ) А також те, що люди стали більш неохайними - у нас це ще не так сильно помітно, а за кордоном - дуже сильно. Вдягнув перше, що з шафи випало - то ще таке, начебто нічого страшного, не у всіх є смак, стиль. Але, побувавши за кордоном через війну цього разу (раніше була там років 10 тому), мені прямо у вічі кинулась кількість саме неохайних людей - з немитим волоссям, у брудному взутті, засмальцованому одязі, пом´яті і розпатлані діти.... І це все в основному серед молоді. Сумно. Це як наче якийсь відкат назад у розвитку людства. Бо охайність, гігієна - це прогрес, а бруд, недоглянутість - то назад у печери. Я це так відчуваю.
Зубачистка• 25 октября 2023
Как хорошо, что вы уехали из этой неряшливой заграницы и я теперь спокойно могу ходить с немытой головой в пижаме по городу. Кстати, тут средняя продолжительность жизни более 80-ти лет, а чем вы, чистюли, можете похвастаться?

автор Панна Кота • 25 октября 2023
Ответ дляПодмигашка
А то не цивілізація сучасна. Старий Світ розвиває цивілізацію, азіати- виконавці, хіба про це не пишуть в художній літературі?
Ні, ви відстали від життя. Азіати вже давно не виконавці. Вони вже давно рулять.
Маю натхнення• 25 октября 2023
Ответ дляПанна Кота
І шо про це думають масони? Отак спокійно віддали руля?
Капець, шо твориться...
Подмигашка• 25 октября 2023
Ответ дляМарс атакует
Дивлячись які книжки. І бібліотеки в СРСР були в кожному селі. І в кожній школі.
Так і зараз є в селах і школах бібліотеки, є відвідувачі. Знаю, бо мій відділ на початку війни евакуювали в безпечне місце, в технічну бібліотеку держ.підприємства (райцентр), так от приходили відвідувачі за книжками, а я повідомляла, що дзвоніть завідувачці, вона зорієнтує що і як, я видам книжки
Губки-уточкой• 25 октября 2023
Ответ дляПанна Кота
Мої теж книжки читають, і охайні. Але таких мало. Більшість не читає. І неохайних дуже багато навколо. До чого тут круг спілкування? У мене є очі, щоб бачити людей навколо мене.
Я читала з 4 років. Вже 5 років читаю лише в інтернеті книжки, так мені зручніше, моментальний вибір і не потрібно гаяти час на бібліотеку. Син читає, але художні не любить, любить автобіографії, історичні. Від того що я читала більше художню літературу моє життя не змінилося ні в яку сторону. всі віка люди читали, вбивали один одного, воювали, крали та всі інші прєлєсті. Начитана расєя підпала під зомбування телевізора. ви навіть не уявляєте які розумні люди писали мені про бандерівців, нацистів і ’намотаєм кішкі на гусєніци’.
Бабулька• 25 октября 2023
Ответ дляМаю натхнення
Саме так. І оці публічні читання - це не лише у фільмах, вони реально збираються і читають разом. І до того купа клубів по інтересам.
Я була на таких читаннях в Польщі на одному для дітей і одному для дорослих, якусь філософську книжку читали, забула автора. В Україні не попалались такі читання. Взагалі культурне середовище більш розвинене в Польщі.
Губки-уточкой• 25 октября 2023
Ответ длямаминаБубочка
Простите, а за счет чего у них в свое время вырос уровень жизни? Случайно не из-за жестокой колониальной политики? Сейчас пока идет все по накатанной, но это пока... Все видят замещение коренных жителей Европы мусульманами. Что будет через 50, 100 лет? Мечети и намазы? Но это так... Мысли вслух.... Автора поддерживаю.
Дотримання законодавства країни залежить від колоніальної політики?
Подмигашка• 25 октября 2023
Ответ дляПанна Кота
Не погоджуся. Рулять вони лише завдяки технологіям Старого Світу, починаючи від виробництва гудзиків і закінчуючи нанотехнологіями здається зараз 7 покоління. Хоч виробляють , навіть розробляють вони чіпи, але вони не створюють технології для виробництва
автор Панна Кота • 25 октября 2023
Ответ дляЗубачистка
Там середня тривалість життя 80 років у тих, хто нормально мився, їв нормальну натуральну їжу і не проводив півжиття за гаджетами. А наступні покоління якщо і доживатимуть до поважного віку, то тільки завдяки медицині і фармації.

МеняАЖтрусит• 25 октября 2023
Ответ дляПанна Кота
Це за інерцією. Надбання і заслуга їхніх дідів і батьків, яких ще досі можна помітити на вулицях. Таких чепурних, гарних, стильних дідусів і бабусь. А молодь там здебільшого як чорті що виглядає.
І що? Теж мені проблема. Просто змінився фокус. Тепер хизуватися одягом не модно, і тепер кожний веде себе так як хоче, а не думає, що про нього скажуть люди. Ненавиджу порядок і охайність з дитинства. А зараз, коли темп життя шалений-це за непотрібністю взагалі відійшло на десятий план. Так що як на мене -ви пишите дурню. Навпаки, ми перейшли на новий рівень, коли людина-це людина, а не стадо, де потрібно бути самим чистим і самим начитаним, а можно просто бути собою.
Зубачистка• 25 октября 2023
Ответ дляПанна Кота
Угу, мечтайте дальше))
Подмигашка• 25 октября 2023
Ответ дляПанна Кота
Коли останній раз Ви користувалися антибіотиком? Я 10 років назад. Що для вас органічна їжа? Для мене це вирощена власноруч за біотехнологією екстенсивного господарювання з насіння, яке ще бабуся передавала з покоління в покоління, не теперішнє гібридне
маминаБубочка• 25 октября 2023
Ответ дляГубки-уточкой
Отделите сначала мух от котлет. И изучите вопрос, как накапливается первоначальный капитал. Удачи)))
Губки-уточкой• 25 октября 2023
Ответ дляПанна Кота
А я не тільки про Україну. Ця тенденція неохайності йде до нас з Заходу, але раніше там такого не було. А тепер кидається у вічі. І це затягує, бо це зручно, мінімум напруги, мінімум зусиль у житті.
Не судіть по собі. З появою пральних машин все переться постійно, нові тканини дозволяють теж постійне прання. я викладаю в ПТУ, багато дітей неблагополучних сімей, з сіл. Ходять чисті, ні від кого не воняє. Всі гарно стрижені. Як що десь хтось і попадається неохайний, це одиниці.
Подмигашка• 25 октября 2023
Ответ дляМеняАЖтрусит
Бути собою може лише Вільна/вольна/ людина від слова Воля, людина яка має волю для своїх дій, а не залежить від солі інших .
Подмигашка• 25 октября 2023
Ответ дляГубки-уточкой
Та, автор прийшла похаяти те, до чого свої руки не приклала.
автор Панна Кота • 25 октября 2023
Ответ дляМеняАЖтрусит
Я не про вільний вибір одягу - я про брудне волосся, взуття і той самой одяг. Брудний. Розумієте?
Губки-уточкой• 25 октября 2023
Ответ длямаминаБубочка
У мене вища економічна освіта і не потрібно мені про капітал. Швеція, та й багато інших не колоніальних країн існує, але рівень життя у них високий. В більшості це відбувається по причині дотримання законодавства - найбільше стосовно приватної власності, інвестицій, антикорупційного також.
Тирамісу на терасі• 25 октября 2023
у кожного звісно свій світогляд, але навіщо підмінювати реальність книжковими сюжетами і склада свої відчуття на основі чиїхось думок)
книжки можна почитати, якщо комусь хочется і чогось не вистачає у житті))

що до охайності є мудра фраза ’генії не бояться хаосу’

але автор, якщо вам ваш ідеалізований книжками світ і відчуття педантичне чистоти дуе подобається - то це ваше життя і ваша реальність

автор Панна Кота • 25 октября 2023
Ответ дляГубки-уточкой
Я ж кажу - я не про Україну. А про Захід, який раніше був взірцем і осередком цивілізації, а зараз перетворюється на казна що.
Котогосподиня• 25 октября 2023
Вы в России были?
автор Панна Кота • 25 октября 2023
Ответ дляКотогосподиня
Вы в России были?
Одного розу, в шкільні роки, на екскурсії. Мені вистачило побаченого, щоб зрозуміти, яке то болото.
Нічна ненажера• 25 октября 2023
Меня больше беспокоит злоба, ненависть, кровожадность. Это уже точно откат в далёкое прошлое
Рекламама• 25 октября 2023
От краще молодь не чіпайте. У мене дітям 15 й 19, бачу їх щодня і їхнє коло спілкування. Всі охайні, читають, займаються спортом...
Скіфська пектораль• 25 октября 2023
Согласна с вами!

Мне за границей некоторые люди напомнили фильмы о будущем, в которых обычные люди ходят в обносках и ничего не могут себе позволить, а богатые - красивые, чистые)))
Скіфська пектораль• 25 октября 2023
Ответ дляРучки-Крючки
А ви ніяк не помітили, що у ’неохайних’ європейців рівень життя в рази вищий? Не хотіли б над цим подумати?
Не у всех уровень выше

Очень много бедных, несчастных людей, к сожалению
Джем Шакіри• 25 октября 2023
Сумно, автор, не неохайність европейців з-за тотальної економії, а массове бидло на наших теренах, бо волосся можна вимити, одяг попрати, а от те бидло, яке вже встигає виховати ціле молоде покоління не пееробиш. Серед усього шлаку нормальні виховані, толерантні, інтелектуально розвинені люди вже реально білі ворони.
tereska• 25 октября 2023
Ви, мабуть, саме про підлітків мову ведете? То вони, в якій країні не були б, так самовиражаються, це протест свого роду, своя позиція і т.д.
Бачила наших українських підлітків навесні біля університету в Празі - ну такі ж самі діти, як і в моїй країні, Грузії, Албанії, Британії і т.д.
Навіть мій син читає, ось нещодавно привезли 17 україномовних книжок, то на пів року вистачить, а там нова партія надійде. То мій підліток вдягається як він сам вже хоче, і хєр ти з нього цей мотлох скинеш, у них є свої модні вподобання, час надиктував і відрощує волосся для ’довгих штор’, то для вас він був би ващє капець))
МеняАЖтрусит• 25 октября 2023
Ответ дляПанна Кота
А якщо мені так зручно? А якщо мені так подобається? А якщо мені пофіг? Це означає, що я дурніша за вас і завтра вже буду скакати по ліанах?
автор Панна Кота • 25 октября 2023
Ответ дляРекламама
Ви живете за кордоном? Ну і якщо вже про молодь.... Кількість матюків від молоді, яка проходить повз мене вулицею, зашкалює. Таких більшість. Ваші діти і їх друзі, очевидно, виключення з правил.