Панна Кота• 25 октября 2023

Я бачу дві загрози для сучасної цивілізації, окрім війни,

всіляких вірусів і тп. Це те, що люди припинили читати книги (може, колись хоча б мода на це з´явитися? ) А також те, що люди стали більш неохайними - у нас це ще не так сильно помітно, а за кордоном - дуже сильно. Вдягнув перше, що з шафи випало - то ще таке, начебто нічого страшного, не у всіх є смак, стиль. Але, побувавши за кордоном через війну цього разу (раніше була там років 10 тому), мені прямо у вічі кинулась кількість саме неохайних людей - з немитим волоссям, у брудному взутті, засмальцованому одязі, пом´яті і розпатлані діти.... І це все в основному серед молоді. Сумно. Це як наче якийсь відкат назад у розвитку людства. Бо охайність, гігієна - це прогрес, а бруд, недоглянутість - то назад у печери. Я це так відчуваю.
автор Панна Кота • 25 октября 2023
Ответ дляjoplin
Я такого количества людей читающих бумажные книги, не видела и в доинтернетовские времена ( я помню СССР 😄), сколько сейчас вижу во Франции) Читают везле: на пляжах, в парке, в транспорте.
Значить, це вже стає трендом і це добре.

Подмигашка• 25 октября 2023
Ответ дляРву и мечу
В гаджетах молодежь выбирает тик ток.
Я приучена читать живые книги, поэтому покупаю себе. Ничто не сравнится с ощущениями когда переворачиваешь странички , делаешь пометки
Я читаю і так і так, ще слухаю. Буваєє прочитаю ел.варіант, якщо класна, купую собі паперову версію
Скіфська пектораль• 25 октября 2023
Ответ дляПодмигашка
Не погоджуся, мало було інтелігенції, робочому класу на будівництвах та заводах читати не хотілося, з власних спостереженняь
Вы не правы!
Много читали.
У меня отец, например, простой рабочий, постоянно читал и библиотека у нас огромная была и плюс ходил в обычную библиотеку
Подмигашка• 25 октября 2023
Ответ дляРву и мечу
В гаджетах молодежь выбирает тик ток.
А мене ще в школі вчили не робити помітки, бо хтось ще може читати книжку і якщо кожен буде робити помітки, то...
Подмигашка• 25 октября 2023
Ответ дляДона Ко Ко
Вот прям ни одного не прочли? Серьёзно?
Вы писали о классике
Бронте, Остин, Санд - это любовные романы
Классика
Голсуорсі ’сага про Форсайтів’
Моль Моллівна• 25 октября 2023
По моему, вся история человечества свидетельствует, что роль чтения книг очень сильно преувеличена. Констатирую это, несмотря на то, что читать люблю и ребенку удалось привить любовь к книгам.
У нас еще с 2014 года, когда стали ограничивать книги русских издательств, пытались сформировать мнение о том, что мы все деградируем без русской литературы, наши дети не сформируются, как личности. Посмотрите на россиян. Если это то, что должно вырасти на книгах, то нахер, простите, оно надо?
автор Панна Кота • 25 октября 2023
Ответ дляМоль Моллівна
А що, окрім російської, іншої літератури не існує?
Подмигашка• 25 октября 2023
Ответ дляМоль Моллівна
Підтримаю
Моль Моллівна• 25 октября 2023
Ответ дляПанна Кота
Существует, конечно, но это ничего не меняет.
Если исходить, из того, что сейчас читают мало, а раньше больше, откуда тогда войны в мире были в читающих то обществах? Как чтение помогло предотвратить войны?

Указка• 25 октября 2023
Щодо моди, це все фігня, навіяна нам. Не розумію, чому я маю вдівати порвані штани, бо хтось вирішив, що це модно?

Кому цікаво, щоб ви схудли? Великій фармі

На Dazed Beauty вийшла цікава стаття The real winner of the Ozempic craze? Big Pharma — про те, як ринкові мотиви отримання прибутку створюють для нас, звичайних споживачів, пастку стандартів краси, що постійно змінюються, які сьогодні вимагають BBL, а завтра Ozempic.

Історія компаній, які створюють нові стандарти краси, добре документована. У середині 1910-х років Gillette, прагнучи розширити свою аудиторію, випустила першу бритву спеціально для жінок, започаткувавши очікування, що на ногах, пахвах і бікіні не повинно бути волосся. До випуску жіночої бритви не існувало як таких культурних очікувань, що волосся на тілі — це негігієнічно чи непривабливо. Gillette не задовольняв попит, він створив його.

Препарати для схуднення діабетиків Ozempic і Wegovy, що містять семаглутид, роблять те ж саме. Незважаючи на зростаючий список негативних побічних ефектів: блювоту і нудоту, потенційне порушення моторної функції шлунка та суїцидальні думки — продажі злетіли до небес, а компанія, яка їх виробляє, стала найдорожчою в Європі.

Невже люди настільки хочуть бути худими?

Не лише вони. Опитування 1000 американців, проведене The Intake, показало, що 41% респондентів препарат рекомендував лікар, а лікарям, у свою чергу, препарат «продали» фармкомпанії. Попит стимулює як одержимість втратою ваги, а й потік маркетингу із боку великих медичних корпорацій.

У тому, що фармацевтичні компанії ставлять прибуток вище за людей, немає нічого нового. Мабуть, найсумніший приклад — епідемія опіоїдів. У 2020 році Purdue Pharma, виробник опіоїдного знеболювального OxyContin, визнала себе винною за федеральними звинуваченнями, пов´язаними з агресивним продажем та маркетингом опіоїдів. Тоді американську систему охорони здоров´я наповнили надмірним призначенням знеболювальних (у багатьох випадках вони були не потрібні пацієнтам) — це спричинило наркокризу, яка забрала життя понад півмільйона людей.
ЯяяКакаджамбо• 25 октября 2023
Ответ дляПодмигашка
Ваш улюблений поет?
Ваше улюблене мило?
Шыллер
Шык
Очень люблю четать и мыццо 😏
ЖаннаНеАгузарова• 25 октября 2023
Ответ дляРучки-Крючки
Ой, простіть, будь ласка, не настільки слідкувала за вашими мудростями, щоб пам´ятати їх по номерам.
Я вас прощаю. Идите с богом.
Файно Замало• 25 октября 2023
Ответ дляПанна Кота
Я не вештаюсь, я маю очі! Та тільки тут, на Порадниці, купа тем, від тих, хто зараз в Європі, про те, як там перуть раз на тиждень, взуття мити - то з області фантастики, діти брудні і нерозчесані весь час. Ви не читали? Я живу в Україні, моє коло спілкування мене влаштовує. Але я, наприклад, коли забираю дитину зі школи, бачу інших дітей, батьки яких, очевидно, обрали оцю моду ’не заморочуватись’. В класному чаті дебати - які подарунки дітям на ДР дарувати і ідею з книжками зафукали - ’та кому те потрібне... та моя дитина тих книжок не читає...’
Якби Ви читали книжки, то не були б такою неграмотною.
Рву и мечу• 25 октября 2023
Ответ дляПодмигашка
Мне все равно шо там говорили в школе
Я покупаю себе книги для удовольствия и делаю что хочу
Evga32• 25 октября 2023
Блін, а якраз думала оце, шо якось трохи перестала війни боятися, а тут на тобі - нова страшилка. І як тепер заснути, коли поряд стільки брудних і нечитаючих!?
Смячиком• 25 октября 2023
Ответ дляПанна Кота
Мої теж книжки читають, і охайні. Але таких мало. Більшість не читає. І неохайних дуже багато навколо. До чого тут круг спілкування? У мене є очі, щоб бачити людей навколо мене.
Что значит неприятные в вашем понимании?
Мир изменился