леди на велосипеди• 31 октября 2023

Жінки в ВСУ – це нормально

Мені дивно було чути, перебуваючи тут, в українській армії, про існування дискримінації щодо жінок-військовослужбовців.

Я неодноразово мав честь зустріти дівчат, які своєю сміливістю та бажанням захищати рідну неньку могли дати фору багатьом чоловікам.

У державі з 2014 року статус учасниць бойових дій отримали близько 7 тисяч представниць прекрасної половини.

Українки воюють на фронті нарівні з чоловіками. На своїх тендітних плечах вони винесли неймовірне навантаження перших років війни, допомагаючи як бійчині, медсестри, волонтерки, дружини та матері.

Сьогодні в ЗСУ на захисті Незалежності службу несуть понад 25 тисяч співгромадянок. Це майже 10% від усього складу Збройних сил.

Жінки в армії – це нормально, і це моя позиція. Вони мають рівні права з чоловіками в такій небезпечній справі, як військова. Однак достатньо лише трохи заглибитись у тему, і можна побачити купу рудиментів старої системи, які дісталася нам у спадок від радянської армії.

Наприклад, в українській армії досі немає жодного генерала-жінки. Лише 70 із них мають офіцерські звання полковника та вище.

Тільки на другий рік війни, завдяки громадськості, Міноборони розширило перелік військових спеціальностей, які можуть займати українки.

Логічних причин для цього обмеження не існує. Більше того, за даними Річного звіту НАТО про гендерні перспективи у збройних силах союзників за 2016 рік, понад 96% членів та партнерів Північного Альянсу відкритими для жінок зробили абсолютно всі військові спеціальності. А ще в 2008 році Енн Данвуді стала першою американкою-чотиризірковим генералом в історії США, що є найвищим військовим званням в армії.

У нас, на жаль, до цього поки що далеко.

Ось, наприклад, норми, які регулювали питання переведення жінок-військовослужбовців на контрактну службу або в запас. Згідно зі Статутом внутрішньої служби Збройних сил України, жінок-військовослужбовців, як правило, не призначали до складу добового наряду.

Їх могли призначити лише в їдальню готувати їжу, посильною в штаб або черговою в лазарет. Охороняти зі зброєю в руках спокій побратимів вважалося не під силу представницям тендітної статі.

Інший приклад – Закон України "Про військовий обов´язок і військову службу". У цьому документі зазначалося, що перейти на контрактну службу мали право лише громадянки віком до 40 років.

Ця норма виглядала ще більш нелогічною, тому що в тому ж самому законі віковою межею для жінок, які хотіли вийти в запас, було 50 років. Для чоловіків ця межа складала 65 років для вищого офіцерського складу та 60 років для всіх інших.

Але найбільш разючим прикладом дискримінації були норми про те, що всіх жінок-військовослужбовців, незалежно від отриманого на військовій службі звання, переводили в запас другої категорії, прирівнюючи їх до військовозобов´язаних чоловіків, які взагалі не мали військової спеціальності або не проходили військову службу.

Ця норма про неврахування звання для жінок, які виходили в запас, не тільки принижувала роль української бійчині в ЗСУ, але й обмежувала її соціальні права.

Згідно з законом "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", грошова допомога звільненим зі служби виплачується в розмірі окладу за військовим званням.

Також військове знання, яке військовослужбовець мав на час свого звільнення, враховується під час нарахування пенсії. Відповідно, українки не мали права на це врахування.

Чим керувалися автори цих норм, мені невідомо. Особисто я миритися з цими дискримінаційними нормами не збирався.

Минулого тижня Верховна Рада проголосувала за законопроект №6109 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних силах України та інших військових формуваннях".

У цьому документі зазначено, що жінки проходять військову службу на рівних засадах із чоловіками. Відтепер наші співгромадянки нарівні з чоловіками приймаються на контрактну службу.

Знято вікове обмеження в 40 років. Скасовано дискримінаційну норму про неврахування військового звання.

Своїм голосом та активною позицією на захист рівних прав та можливостей для жінок в армії я мав за честь долучитися до цієї перемоги.

Сьогодні українська армія є втіленням змін, які відбулися в суспільстві з 2014 року, прикладом волі українців до свободи та незалежності.

Однак сам по собі інститут армії важко адаптується до викликів сучасності, боляче сприймає зміни. Стандарти НАТО, до яких ми так прагнемо наблизити свою армію, вимагають від влади більш активної політики з реформування ЗСУ, у тому числі і в питанні забезпечення рівних прав та можливостей для наших співгромадянок.

Сергій Рудик, народний депутат України
Korsika999• 31 октября 2023
Если хоть какое то увечье, или потеря внешности, то всё, это конец. В нашем обществе помешаном на внешности, такая женщина обречена на одиночество.
anuta 27• 31 октября 2023
Ответ дляPink Flambee
Якщо у жінки повнолітні діти,чи немає дітей зовсім,то так,моя думка хай служать,захищають,заробляють гроші,але якщо є малі діти,то це як мінімум безвідповідально,так як є високий ризик загинути.Я наприклад знаю молоду дівчину 20 років,вона може дозволити собі піти воювати,але також знаю безвідповідальних,які свалили від дітей,щоб поміняти обстановку.
А женщина без детей , не имеет право жить полноценной нормальной жизнью?
PinkyPink• 31 октября 2023
Ответ дляOksiz
Почему, а снайперы? Есть женщины, которые могут стрелять лучше мужчин. Да и нет сейчас рукопашных
Тому що снайпер - це не тільки давити на кнопки. Снайпер - це ще, як мінімум, зайняти позицію і оперативно з неї звалити разом зі зброєю. І на позиції не заїжджають, а частенько йдуть не один км, гвинтівка важить мінімум 10кг разом з оптикою, плюс інше обмундирування. Реально, далеко і швидко жінки з цим всим зможуть бігти, якщо по позиції почнеться обстріл? Чи жінки думають, що вони як олігархи на Еверест будуть з шерпами йти, котрі будуть то все тягти?
Oasis in the Desert• 31 октября 2023
Ответ дляFlower Girl23
100%. Нас всех готовят к поголовной мобилизации и бессрочной войне...(((
А ваши предложения какие? Как закончить войну сейчас?
Pink Flambee• 31 октября 2023
Ответ дляanuta 27
Чому немає,звісно має,діти не у всіх ,я не про примус,а про вибір говорю
Елена1265• 31 октября 2023
Сначала про права, а потом право незаметно перейдет в обязанность
PinkyPink• 31 октября 2023
Ответ дляанна 1986
Максим рудык и Иван рудык где сейчас находятся? Почему народный депутат не сложит мандат и не пойдет защищать родину и ещё двух сыновей с собой возьмёт. А не за бабскими спинами прятаться.
Це точно, я краще в раді замість нього кнопки потицяю, а він як досвідчений вояка повоює
Елена1265• 31 октября 2023
Ответ дляPink Flambee
Так вы считаете, что та, у которой есть дети не имеет право выбора, а бездетная имеет? 🤔
sukeviciene• 31 октября 2023
Ответ дляanuta 27
Так вы и идите, а основная масса женщины хотят жить и видеть как растут их дети , а не ездить на инвалидных колясках в лучшем случае . Каждый день эти проплаченные боты строчат дебильные темы
Мужчины наши хотят точно того же
anuta 27• 31 октября 2023
Ответ дляsukeviciene
Мужчины наши хотят точно того же
Согласна полностью
Pink Flambee• 31 октября 2023
Ответ дляЕлена1265
Я вважаю що діти це відповідальність,народила,вивчила,прогодувала,18 років стукнуло і можна йти на війну.
ДАР и Я• 31 октября 2023
Ответ дляледи на велосипеди
Может и водителем и на кнопки давать, стрелять в башне танка да много чего может даже лучше мужчины.
вы уже с младшим сыном вернулись из загнивающей заграницы, чтобы встать в ряды зсу? Детей же тоже с 10 лет должны готовить к войне! А нет, вы же сынка уехала спасать, а нам тут указываете, что мы должны встать к оружию! Бесите. Фу бля, тошнит от таких
Сама говорите, что нефиг переводить стрелки- вот и покажите личным примером. А то как себя коснулось, то вы сынулю спасаете, а все остальные должны за вас отдуваться. И не нужно прикрываться воюющим мужем
🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬
Решка7777• 31 октября 2023
Ответ дляanuta 27
Или , которая вырастила детей
Решка7777• 31 октября 2023
Судя по тема и регистрации 23.10.2023 автор на зарплате
ДАР и Я• 31 октября 2023
Ответ дляРешка7777
Та нет, она с сыном 13 летним свалила закордон, муж, с ее слов, воюет. А она тут повествует, что нефиг ответственность на кого-то перекладывать и тыкать пальцами в другого, со словами: почему я, а не он( она)?! И воевать должны все, кроме нее и ее 13 летней бубочки, естественно.
А сама сидит семки щелкает и корчит самую умную из себя
Решка7777• 31 октября 2023
Ответ дляДАР и Я
Что-то активно очень .. просто все темы ’на злобу дня’ , по графику
Ну не будет нормальный человек поднимать столько -политически верных для власти тем.
На задание тянет
Марика-bf42• 31 октября 2023
І знову ви зі срачем. Не набридло?
ДАР и Я• 31 октября 2023
Ответ дляРешка7777
На задание тянет
Та ну ее
Надеюсь, когда война закончится, то такие , как это, не полезут обратно, в Украину, и не будут рассказывать, как они воевали и приближали победу
Решка7777• 31 октября 2023
Ответ дляДАР и Я
Та ну ее
Вот тоже..а-ла Борифенка номер 2, суперпатриотка ..в первых рядах на пособие.
Flower Girl23• 31 октября 2023
Ответ дляOasis in the Desert
А Ваши?) Сразу Вам отвечу - никак... Зе это сделать не дадут спонсоры, ибо на что столько денег потрачено было?... И даже, чисто гипотетически, если у нас будет другой президент, внешняя политика ’партнёров’ по отношению к Украине, вряд-ли изменится... Как тут пишут девочки - ’кто платит, тот и танцует’...
freaz• 31 октября 2023
Ответ дляPink Flambee
а буде не так.. народила і вивчила, а в 15 років виїхала разом з донькою і все. Зараз синів вивозять, бачу прийде черга дочок вивозити
ДАР и Я• 31 октября 2023
Ответ дляfreaz
Планомерно освобождают украинские земли от украинцев ...🥺
Northface• 31 октября 2023
Ответ дляOksiz
Кто вам сказал? Женщины как раз вынослевее мужчины, болевой порог разный. Физически слабее один на один да, но сейчас нет рукопашной. А оружие удержать женщина сможет
Вот тётки тут были бы рады, чтобы мужчины не воевали, а только женщины
Ведь мужчин беречь надо, а женщин тут ненавидят
Northface• 31 октября 2023
Ответ дляледи на велосипеди
В мирное время пожалуйста. Во время войны увольте! Война для всех война.
Вы воюете?
ДАР и Я• 31 октября 2023
Ответ дляNorthface
Вы воюете?
Да, она с бубочкой своей заграницей воююююет, что капец
Звёздонька• 31 октября 2023
Автор, ви знов? Я в попередній темі вам задавала кілька разів питання, ви особисто в армії??????
Нісенітниця• 31 октября 2023
Уже упоминали тут, как в 3 ОШМБ относятся к женщинам?
Олимпиада80• 31 октября 2023
Ответ дляледи на велосипеди
Сейчас у каждой второй женщины есть права на вождение. Даже если всех женщин сделать водителями в ВСУ, то это уже будет мощная поддержка во время войны для армии.
Ага, такая же мощная как ваша смена ботофермы
Oasis in the Desert• 31 октября 2023
Ответ дляFlower Girl23
А разве спонсоры начали войну?
oksigen_ks• 31 октября 2023
Ответ дляДАР и Я
Вы с Борисфенкой наверно попутали.
А леди на велосипеде - это манька-кимберли-елена оза и тд