Не дадут статус временной защиты в Чехии ( так как он оформлен в другой стране ) как можно ( по каким документам) работать и жить в чехии без этого статуса ????
Uebersetzerin• 01 ноября 2023
Возможно, дадут визу стрепени (терпимости). Зависит от обстоятельств.
Но, как правило, после защиты в другой стране Чехия НЕ даёт никаких виз.
Uebersetzerin• 01 ноября 2023
Ещё есть вариант - блукард - но вы должны быть высококвалифицированным специалистом, под которого работодатель оформит все документы.
Uebersetzerin• 01 ноября 2023
Есть ещё вариант - выйти там замуж или учиться в университете (студенческая виза).
Других вариантов нет.
Що робити, якщо я не маю права на тимчасовий захист, але і не можу повернутися в Україну чи іншу країну?
У вас є можливість подати заяву на отримання візи толерантності (понад 90 днів), у відділенні OAMP MV.
Подайте заявку особисто.
Iз заявою необхідно додати:
заздалегідь заповнити анкету (pdf, 527 kB)
мати з собою марку на суму 300 крон (можна купити тільки у відділеннях Чеської пошти) для оплати адміністративного збору,
принести одну фотографію паспортного розміру (45 × 35 мм),
пред’явити закордонний паспорт однак якщо він є у вас,
пред’явити документи, що підтверджують наявність перешкоди, яка заважає вам покинути територію Чеської Республіки. Цей документ може бути замінений вашим афідевітом, лише якщо факти загальновідомі.
Заява на візу не розглядається на місці. Законний термін для розгляду рішення заяви 30 днів. Повідомлення про результат рішення отримаєте поштою. Якщо ви не пред’явите одну з наведених вище вимог або не сплатите адміністративний збір, такий запит буде вважатися неприйнятним і буде повернений вам.
Віза з метою толерантності, видана у зв’язку зі збройним конфліктом в Україні, не втрачає чинності при виїзді з території Чеської Республіки.
Власники цієї візи не є учасниками державного медичного страхування. Також не мають права подати заявку на гуманітарну допомогу і не отримують жодної додаткової допомоги. Водночас ця віза не дає права на вільний доступ до ринку праці, тому для отримання дозволу на працевлаштування необхідно звертатися до одного з відділень Державної служби зайнятості.
Міжнародний захист - притулок та додатковий захист
Громадяни України, які рятуються від збройного конфлікту, також можуть подати заяву на міжнародний захист у Чехії.Заяву можна подати переважно на кордоні, в Департаменті поліції іноземців Регіонального управління поліції, у так званих центрах прийому (Заставка у Брна, Прага-Рузине).Ми не рекомендуємо цей варіант, якщо у громадянина України є документ, що посвідчує особу. Це тривалий процес і приймальні пункти не мають достатньої потужності. Крім того, їм не гарантується надання міжнародного захисту. Якби заявнику надали міжнародний захист, швидше за все, це був би додатковий захист без фінансової допомоги.Заявники на міжнародний захист не можуть легально працювати протягом перших 6 місяців з дати звернення. Потім вони можуть подати заяву на отримання дозволу на роботу в Бюро праці, а потім влаштуватися на роботу. Надаючи міжнародний захист, людина отримує вільний доступ до ринку праці.Заявник на міжнародний захист не потребує туристичного медичного страхування. У рамках державного медичного страхування держава оплачує медичні послуги від імені заявника.
Подайте заявку особисто.
Iз заявою необхідно додати:
Uebersetzerin• 01 ноября 2023
Ответ дляVertonik
Подайте заявку особисто.
Iз заявою необхідно додати:
Подайте заявку особисто.
Iз заявою необхідно додати:
Эта виза для тех, у кого нет виз защиты в другой стране. А так ей скажут, что у нее есть виза в другой стране и визу не выдадут.
Uebersetzerin• 02 ноября 2023
Ответ дляVertonik
она как раз подходит и для тех кто отказался от других. Может отказаться от первой и податься на эту
На практике - отказывают.
Таких случаев очень много. Даже если отказаться от визы в другой стране.