20 ноября в 23:24

Кучма презентував нову книгу "Україна — не Росія. Двадцять років потому"

У Києві відбулася презентація нової книги колишнього президента Кучми під назвою "Україна — не Росія. Двадцять років потому". Презентував він її сьогодні, 20 листопада.

Про це пише "Інтерфакс-Україна".

Кучма про свою стару книгу
"20 років тому я хотів на зрозумілих їм (росіянам. — Ред.) прикладах пояснити, чому ми різні нації, чому Україна — не Росія. Чому вони мають залишити нас у спокої, якщо не здатні на рівноправні відносини, на дружбу. Але та ганебна радість, з якою більшість росіян сприймала путінське вторгнення, показала, що марно я тоді намагався щось їм пояснити..." — наголосив він.

Перевидана книга Леоніда Кучми. Фото: Інтерфакс-Україна
перевидання книги Кучми
За його словами, у цій книзі тепер нічого не пояснюється, адже вона лише для українського читача.

Він зазначив, що не думав за те, щоб перевидавати книгу "Україна — не Росія" після повномасштабної війни. Кучма додав, що прийняв рішення почати писати книгу після того, як російська ракета вдарила по житловому будинку у Дніпрі, де він побачив на світлині з місця удару пошкоджену вогнем свою книжку "Україна — не Росія". Таке фото тепер на обкладинці нової книги.

"Я дивився на фото і подумки бажав, щоб незнайомий читач моєї книжки в будинку, в якому вона була, вижив із цього пекла. А ще... я думав, а що було на тих сторінках, що було в тих рядках, які спалила Росія... Несподівано я подумав, що там було саме те, що я писав росіянам, коли ще вірив, що з ними можна ще якось нормально говорити, щось пояснювати їм. А тепер воно згоріло, все. Саме тоді я прийняв рішення перевидати книгу", — зауважив експрезидент.

Про що йдеться у новій книзі
В анотації до книги йдеться про те, як Кучма ділиться своїми думками щодо подій у ХХ століття та останніх років.

Також він розповів про український і російський національні характери, торкнувся проблем спільної та спірної культурно-історичної спадщини, розвінчав міф про "єдиний народ".

"Двадцять років тому я закінчував роботу над тією книгою з надією. Так, казав я, Україна — не Росія. Але дві держави можуть жити як добрі сусіди, не просто не ворогуючи, а й роблячи одна одну сильнішою. Двадцять років тому до обох країн у мене були теплі почуття. Сьогодні ж я відчуваю безмежну гордість за Україну і безмежний гнів до Росії", — написав колишній лідер України в післямові до книжки.

За словами Кучми, він впевнений, що "країна Z" "ніколи не досягне взагалі нічого". Поки принаймні залишається "країною Z".

Зазначається, що книгу Кучми "Україна — не Росія. Двадцять років потому" було видано українською мовою видавничим домом "АДЕФ-Україна" (запланований наклад кількістю 1000 примірників).
8 8 1
Николай-b526 20 ноября в 23:25
всех наши презов-надо судить.....
Kidstaff Bot 20 ноября в 23:26
Відтепер без анонімів. З повагою, Адміністрація.
автор L-i-s-a-92af 20 ноября в 23:27
До речі,маю в бібліотеці його першу книгу ’ Україна не Росія’,адресовану,як мені здається,більше росіянам.Дуже цікавою виявилась.Не знаю,чи він сам її писав,але якщо побачите в бібліотеці-рекомендую до читання.
Nathalie27 20 ноября в 23:27
Сидів би собі тихенько і не відсвічував.
Але ж ні - марнославство взяло гору.
Onyx83 20 ноября в 23:28
Эта тварь старая причастна ко всему, что происходит с нами сейчас: развал, воровство, кумовство, продажа оружия, распил и пр. (зачинатель). Ещё и книжки оно выпускает...
Did Panas 20 ноября в 23:29
Старий дурак, мовчав би вже.
автор L-i-s-a-92af 20 ноября в 23:30
Ответ дляOnyx83
Так,він був у джерел всього...
Тоді ’ Прозоро’ не було,тому лише можемо здогадуватись про маштаби
автор L-i-s-a-92af 20 ноября в 23:31
Ответ дляНиколай-b526
всех наши презов-надо судить.....
Російських теж треба,чи не варто?
Filomena 20 ноября в 23:32
Чомусь стало ще сумніше.
Вони взяли безкоштовно собі, збагатилися, ну втратили. Не голі, не босі.
Зато тепер ще книжки нам пишуть.
Як би ми без тих книжок?
Sofia Tatra 20 ноября в 23:33
Еще и читать это? Нет спасибо
Александра333-0d63 20 ноября в 23:35
Що може написати злочинець?
Inna_ya_krasivaya 20 ноября в 23:36
я бы почитала
mymoly 20 ноября в 23:37
Вибачте, краще б він декілька літаків купив для України
Inna_ya_krasivaya 20 ноября в 23:38
Ответ дляFilomena
Чомусь стало ще сумніше.
Зато тепер ще книжки нам пишуть.
Як би ми без тих книжок?
думаю ошибся
он же прямо говорит, что верил им
и не один он
они люди всего лишь
2 2 1
Be_me 20 ноября в 23:38
Людина, яка має відповідати за свої політичні злочини видає собі книги..Просто сюр якийсь.
14 1 1
GaleTTa 20 ноября в 23:38
Та пошёл он... С него как раз и началось это кумовство, коррупция и бандитизм. Подотрется пусть своей книгой.
lilu1990 20 ноября в 23:40
Він хоче пояснити хай гроші за здані літаки і ракети поверне. Пояснити вір бл*н хоче
lilu1990 20 ноября в 23:41
Ответ дляL-i-s-a-92af
Так,він був у джерел всього...
Масштаби такі, що і не снилось. Його першого судити за розвал усього.
Vlada-Maria 20 ноября в 23:41
Ответ дляOnyx83
хрещений батько українського олігархату
Filomena 20 ноября в 23:43
Ответ дляInna_ya_krasivaya
думаю ошибся
он же прямо говорит, что верил им
и не один он
они люди всего лишь
Ну подивіться яке місце займає Пінчук в рейтингу найбагатших людей України і оцініть рівень суму Кучми.
З таким баблом тільки сумувати.
lilu1990 20 ноября в 23:44
Ответ дляInna_ya_krasivaya
думаю ошибся
он же прямо говорит, что верил им
и не один он
они люди всего лишь
Завдяки всєго ліш людям ми практично голі і босі проти орди. Хоч би мовчали ото вже.
Inna_ya_krasivaya 20 ноября в 23:44
Ответ дляFilomena
З таким баблом тільки сумувати.
я уверена, никто из них не хотел того что происходит сейчас
2 1 1
Николай-b526 20 ноября в 23:45
Ответ дляL-i-s-a-92af
Російських теж треба,чи не варто?
на россии демоны - им серебряная пуля поможет....
Inna_ya_krasivaya 20 ноября в 23:45
Ответ дляlilu1990
да, было допущено много ошибок. короче я бы почитала
но я бы всех президентов почитала - было бы интересно узнать про закулисье и ошибки. Кучму я не оправдываю вообще.
lilu1990 20 ноября в 23:47
Ответ дляInna_ya_krasivaya
Краще грошей би дав, а не книги нам свої підсовуавв. Мені про його помилки абсолютно нецікаво читати.
Filomena 20 ноября в 23:47
Ответ дляInna_ya_krasivaya
Звісно не хотіли.
Хотіли красти і ні за що не відповідати.
А виявилося, що не все так просто.
І зараз вони не майно державі повертають, а піаряться на благодійності та книжки пишуть.
Прям низький 🙇
Inna_ya_krasivaya 20 ноября в 23:48
Ответ дляlilu1990
а пинчук не донатит и кучма? никак не помогают? я не слежу за ними
lilu1990 20 ноября в 23:48
Ответ дляInna_ya_krasivaya
Він ото як Меркель - я в домікє, я вірила...

А направду їх треба судити за держзраду з конфіскацією
Inna_ya_krasivaya 20 ноября в 23:49
Ответ дляFilomena
Звісно не хотіли.
А виявилося, що не все так просто.
Прям низький 🙇
ну, может дойдем до того что будут возвращать Зеленский сейчас бодро меняет власть: чуть что не то, нафиг пошел.
lilu1990 20 ноября в 23:49
Ответ дляInna_ya_krasivaya
Помагають? Спочатку розграбили країну а тепер помагають памощнічкі бл*н