L-i-s-a-92af• 21 ноября 2023

Німеччина зацікавлена в українських працівниках

Німеччина зацікавлена в українських працівниках навіть з базовим рівнем німецької мови

Українці можуть швидше працевлаштовуватися в Німеччині, якщо роботодавці будуть готові брати працівників із базовим знанням мови, заявив федеральний міністр праці Губертус Гайль в інтерв’ю Welt am Sonntag.

Німецький урядовець повідомив, що “100 тисяч українців щойно закінчили мовні курси інтеграції, ще 100 тисяч збираються це зробити”, а відтак, центри зайнятості “запрошуватимуть їх через більш короткі та регулярні проміжки часу, щоб надати їм максимально цілеспрямовані пропозиції роботи та підтримати їх на шляху до працевлаштування”. Про це повідомляє «BBC».

Німецький урядовець вважає, що українці можуть опанувати мову на достатньому рівні не лише на курсах, а й безпосередньо на роботі. Обговорення цього питання має відбутися з представниками німецького бізнесу у понеділок, 20 листопада.

Те ж саме стосується 200 000 працездатних людей з інших країн походження. За даними німецького уряду, в країні працюють майже 200 тисяч українців. І ще трохи більше 200 тисяч є безробітними, але шукають роботу.

Німеччина має унікальний досвід безкоштовних мовних курсів для біженців не лише як інструмент працевлаштування, але й загальної інтеграції у німецьке суспільство.

Нині Німеччина веде перед за кількістю українців, які отримали там тимчасовий захист.

За даними Управління Верхового комісара з питань біженців (УВКБ ООН), в цій Німеччині перебувають 1,114 млн українців, і понад 1 млн із них отримали тимчасовий захист через війну в Україні.

Натомість у Польщі, яка від початку російського вторгнення прийняла найбільше біженців з України, нині мешкають менше мільйона українців. При цьому тимчасовий захист за цей час в Польщі отримали понад1,6 млн українців.

Нещодавно дослідження, проведене Міграційною платформою EWL та Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету на замовлення Канцелярії польського прем’єра показало, що частина українських біженців, які з початку війни перебували в Польщі, стали переїздити з цієї країни до Німеччини.

За дослідженням, від серпня 2022 року кількість зареєстрованих біженців у Польщі зменшилася на понад 350 тисяч. осіб, а в Німеччині – зросла на понад 410 тис. людей одночасно.

Середній вік тих, хто вирішив переїхати з Польщі до Німеччини становить 35 років. Переважно, це освічені люди.

Майже половина тих, хто переїхали з Польщі до Німеччини (47%), володіють англійською як мінімум на комунікативному рівні. І майже чверть (24%) декларує знання німецької мови, тоді як польської — 22%.

Серед причин переїзду переважно називають вищі заробітки та соціальні виплати, але на першому місці – наявність друзів і знайомих у Німеччині.

Про те, що Німеччина “переманює” українських працівників із Польщі до себе почали говорити ще до війни. Але тоді на заваді роботі для українців у Німеччині було більше перешкод, ніж в Польщі.

Після початку війни схема тимчасового захисту для українців, запроваджена ЄС, фактично відкрила європейський ринок праці для українців, а німецькі механізми інтеграції дозволили безкоштовно вивчати мову і шукати роботу, за яку в Німеччині платять більше, ніж у Польщі.

Тепер у Польщі уважно стежать за новими тенденціями, – власне, згадане дослідження провели на замовлення польського уряду. Проте там також наголошують, що у Польщі працевлаштуватися вдалося понад 70% українців, які втікали від війни, тоді як у Німеччині цей відсоток є значно меншим (зокрема, лише 30% серед тих, хто переїхав до Німеччини з Польщі, але ще 46% кажуть, що активно шукають роботу).

З іншого боку, дослідження також показало, що українські біженці, які живуть в Німеччині, почуваються більше інтегрованими в суспільство, ніж, у здавалося б, ментально ближчій Польщі, – 99% в Німеччині проти 84% у Польщі
AniW• 21 ноября 2023
Думаю об этом - молодцы, а что ж еще?
РойЛеля• 21 ноября 2023
Та сидіть вже в своїй Німеччині. Це ж треба так боятись в рідну хату вернуться, щоб шукати статті і чіплятись за соломинку.
Zvezdochkina• 21 ноября 2023
Прям у всех родственники в Германии. Никто за «пособие повыше» не ехал, ага.

Даже тут темы каждый день. И все обсуждают пособие в Германии
Bejza• 21 ноября 2023
Ті, кого знаю, хто виїхав, навіть не думають працювати
AniW• 21 ноября 2023
Ответ дляBejza
Это хорошо или плохо?
Bejza• 21 ноября 2023
Ответ дляAniW
Это хорошо или плохо?
Звісно добре для них, вони собі відпочивають, живкть в умовах в рази кращих ніж тут жили, нічим не переймаються, це ми тут на виживанні
автор L-i-s-a-92af • 21 ноября 2023
Ответ дляBejza
Допомога від джоб центру не буде вічною.Закінчать курси і доведеться шукати роботу,яка в Німеччині є.
Bejza• 21 ноября 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
Можна здавати, перездавати, і затягувати все це
AniW• 21 ноября 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
Так там курсы можно на лет 7 растянуть))
AlisaMom• 21 ноября 2023
Ответ дляZvezdochkina

Так это вы тут подобные темы превращаете в срач. Какое кому дело до чужих пособий и работает ли человек!?Ведь каждый уникален и индивидуален, смысл судить ? Это же хорошо что принимающая беженцев страна хоть как то способна их обеспечить и по заботиться. А у нас что ?
автор L-i-s-a-92af • 21 ноября 2023
Ответ дляBejza
Не більше двох курсів одного рівня.
Тому затягнути-так.Але на два роки-ні.
автор L-i-s-a-92af • 21 ноября 2023
Ответ дляAniW
Ні
автор L-i-s-a-92af • 21 ноября 2023
Ответ дляAlisaMom
Так про те і тема,що німці самі ЗАЦІКАВЛЕНІ в українських біженцях.
Тому досить вже виїхавших поливати,бо їх в Німеччині чекають і інтегрують.А людина має право обирати,де їй краще.
LudaSHS• 21 ноября 2023
Прочитала ось
На жовтень
Лише 20% українських біженців у Німеччині змогли (скоріш за все захотіли) знайти роботу, повідомляє видання Die Welt.
Zvezdochkina• 21 ноября 2023
Ответ дляAlisaMom
При чем тут я? Я вообще в темах про Германию ничего не пишу. Я там никогда не была. Что я могу обсуждать?
Я только знаю что пособие там выше. И даже из Швеции (хотя в статье только про Польшу) многие уехали в Германию за пособием.

Моя кума в Германии работает с прошлой весны. Пособие не получает. Только ее мама получает. Пенсионерка.
Мой муж в Швеции работает с прошлой весны.
Ни муж, ни дети (а у нас их 4) пособие не получают. Кого и зачем мне считать?
Я занимаюсь собой и своей семьей. Есть чем заняться.

Меня только удивили соцопросы в Польше, что все поехали к друзьям и родственникам, в не ради пособия высокого
автор L-i-s-a-92af • 21 ноября 2023
Ответ дляРойЛеля
Вам явно ’ в рідній хаті’ дискомфортно,тому і шукаєте,на кого ядом приснути.
Оленёнок• 21 ноября 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
Господяяя, да интегрируйте, кто вам не дает? Только до вторжения почему не интегрировали? Границы закрыты не были)
автор L-i-s-a-92af • 21 ноября 2023
Ответ дляОленёнок
Ось і порадійте за співвітчизників)
Оленёнок• 21 ноября 2023
Ответ дляLudaSHS
Прочитала ось
На жовтень
У меня из всех выехавших только одна женщина (в разводе с ребенком) действительно видно, что хочет интегрироваться. Учит язык, пытается найти работу. Но у меня все выехавшие - из часто обстреливаемого города, так что хорошо, что есть, где спокойно можно пересидеть, пусть и за счёт немецких налогоплательщиков.
asterisk_• 21 ноября 2023
Ответ дляBejza
Пособие уберут - и сразу подумают.
Оленёнок• 21 ноября 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
Ось і порадійте за співвітчизників)
Если они собирается там интегрировать, мне они больше не соотечественники ) мне на них просто фиолетово.
asterisk_• 21 ноября 2023
Германия заинтересована не в украинских работниках, а в том, что бы не платить годами пособие.
автор L-i-s-a-92af • 21 ноября 2023
Ответ дляОленёнок
Так стаття,як раз,про те,що німецькі платники податків не проти,а як раз ’ за’ ( в особі їх уряду).Тому незрозуміло,чому українці так тут рвуть душу за чужі податки( в 90% випадків власні не сплачуючи,до речі).
автор L-i-s-a-92af • 21 ноября 2023
Ответ дляОленёнок
Дуже дурна позиція
Bejza• 21 ноября 2023
Ответ дляasterisk_
Пособие уберут - и сразу подумают.
Сестра мого колишнього не витратили ще ні євро, на фермі у німецьких пенсіонерів, зайняла цілий поверх, все, що їй потрібно пише їм на список, навіть прокладки собі і доньці, до дому не збирається, а працювати вона не дурна, вона і в Україні знала кому на шию сісти
MrsQueen• 21 ноября 2023
Ответ дляBejza
Я з якого переляку вони їй все купають?
Оленёнок• 21 ноября 2023
Кстати, у тех, кто действительно хочет интегрировать, нет времени строчить на форумах темы, как им рада Германия. Они реально пашут: либо учится, либо работают, вот моя женщина из примера - трудяжка ещё та. Начинать все с нуля очень непросто, особенно если не знаешь язык. Но, видимо, у других времени дофига ))
автор L-i-s-a-92af • 21 ноября 2023
Ответ дляLudaSHS
Прочитала ось
На жовтень
Всьому свій час.
Курси закінчаться,знайдуть роботу.
Або повернуться в Україну.
Оленёнок• 21 ноября 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
Дуже дурна позиція
Мне очень важно ваше мнение)
AlisaMom• 21 ноября 2023
Ответ дляZvezdochkina

Какая разница, конечно есть и такие кто поехал за пособием , не от хорошей жизни они это делают. Человек должен понимать что сидеть просто и ничего не делать не получится ни в одной стране мира (временно это) Если кто-то не понимает- смысл таких обсуждений?