L-i-s-a-92af• 21 ноября 2023

Німеччина зацікавлена в українських працівниках

Німеччина зацікавлена в українських працівниках навіть з базовим рівнем німецької мови

Українці можуть швидше працевлаштовуватися в Німеччині, якщо роботодавці будуть готові брати працівників із базовим знанням мови, заявив федеральний міністр праці Губертус Гайль в інтерв’ю Welt am Sonntag.

Німецький урядовець повідомив, що “100 тисяч українців щойно закінчили мовні курси інтеграції, ще 100 тисяч збираються це зробити”, а відтак, центри зайнятості “запрошуватимуть їх через більш короткі та регулярні проміжки часу, щоб надати їм максимально цілеспрямовані пропозиції роботи та підтримати їх на шляху до працевлаштування”. Про це повідомляє «BBC».

Німецький урядовець вважає, що українці можуть опанувати мову на достатньому рівні не лише на курсах, а й безпосередньо на роботі. Обговорення цього питання має відбутися з представниками німецького бізнесу у понеділок, 20 листопада.

Те ж саме стосується 200 000 працездатних людей з інших країн походження. За даними німецького уряду, в країні працюють майже 200 тисяч українців. І ще трохи більше 200 тисяч є безробітними, але шукають роботу.

Німеччина має унікальний досвід безкоштовних мовних курсів для біженців не лише як інструмент працевлаштування, але й загальної інтеграції у німецьке суспільство.

Нині Німеччина веде перед за кількістю українців, які отримали там тимчасовий захист.

За даними Управління Верхового комісара з питань біженців (УВКБ ООН), в цій Німеччині перебувають 1,114 млн українців, і понад 1 млн із них отримали тимчасовий захист через війну в Україні.

Натомість у Польщі, яка від початку російського вторгнення прийняла найбільше біженців з України, нині мешкають менше мільйона українців. При цьому тимчасовий захист за цей час в Польщі отримали понад1,6 млн українців.

Нещодавно дослідження, проведене Міграційною платформою EWL та Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету на замовлення Канцелярії польського прем’єра показало, що частина українських біженців, які з початку війни перебували в Польщі, стали переїздити з цієї країни до Німеччини.

За дослідженням, від серпня 2022 року кількість зареєстрованих біженців у Польщі зменшилася на понад 350 тисяч. осіб, а в Німеччині – зросла на понад 410 тис. людей одночасно.

Середній вік тих, хто вирішив переїхати з Польщі до Німеччини становить 35 років. Переважно, це освічені люди.

Майже половина тих, хто переїхали з Польщі до Німеччини (47%), володіють англійською як мінімум на комунікативному рівні. І майже чверть (24%) декларує знання німецької мови, тоді як польської — 22%.

Серед причин переїзду переважно називають вищі заробітки та соціальні виплати, але на першому місці – наявність друзів і знайомих у Німеччині.

Про те, що Німеччина “переманює” українських працівників із Польщі до себе почали говорити ще до війни. Але тоді на заваді роботі для українців у Німеччині було більше перешкод, ніж в Польщі.

Після початку війни схема тимчасового захисту для українців, запроваджена ЄС, фактично відкрила європейський ринок праці для українців, а німецькі механізми інтеграції дозволили безкоштовно вивчати мову і шукати роботу, за яку в Німеччині платять більше, ніж у Польщі.

Тепер у Польщі уважно стежать за новими тенденціями, – власне, згадане дослідження провели на замовлення польського уряду. Проте там також наголошують, що у Польщі працевлаштуватися вдалося понад 70% українців, які втікали від війни, тоді як у Німеччині цей відсоток є значно меншим (зокрема, лише 30% серед тих, хто переїхав до Німеччини з Польщі, але ще 46% кажуть, що активно шукають роботу).

З іншого боку, дослідження також показало, що українські біженці, які живуть в Німеччині, почуваються більше інтегрованими в суспільство, ніж, у здавалося б, ментально ближчій Польщі, – 99% в Німеччині проти 84% у Польщі
asterisk_• 21 ноября 2023
Ответ дляBejza
Сестра мого колишнього не витратили ще ні євро, на фермі у німецьких пенсіонерів, зайняла цілий поверх, все, що їй потрібно пише їм на список, навіть прокладки собі і доньці, до дому не збирається, а працювати вона не дурна, вона і в Україні знала кому на шию сісти
Рано или поздно фермеры прозреют ).
автор L-i-s-a-92af • 21 ноября 2023
Ответ дляОленёнок
Кстати, у тех, кто действительно хочет интегрировать, нет времени строчить на форумах темы, как им рада Германия. Они реально пашут: либо учится, либо работают, вот моя женщина из примера - трудяжка ещё та. Начинать все с нуля очень непросто, особенно если не знаешь язык. Но, видимо, у других времени дофига ))
Добре,що у вас час є ’ строчить на форумах’.
Явно не трудяжка)
Meercury• 21 ноября 2023
Так это прекрасно. Те кто хочет уже работать, быстрее пойдут работать.

У кого-то быстрее снимутся розовые окуляры. И они возможно пересмотрят свое решение по интеграции и просто пересидят войну.

Мне иногда кажется что немцы решают проблему по мере их поступления.

Так что время покажет.
Оленёнок• 21 ноября 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
Явно не трудяжка)
Я уже своё оттрудяжила в армии по мобилизации. Первые полтора года войны. Да, теперь я явно не трудяжка, отдыхаю )
автор L-i-s-a-92af • 21 ноября 2023
Ответ дляMeercury

Так что время покажет.
Так і є.
Але питання в тому,що самі німці не проти такої позиції біженців.А от співчутливі українці в кожній темі про біженців на гімно сходять
LudaSHS• 21 ноября 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
Всьому свій час.
Курси закінчаться,знайдуть роботу.
Або повернуться в Україну.
Ну да, потом видно будет, сейчас вилами по воде.
автор L-i-s-a-92af • 21 ноября 2023
Ответ дляОленёнок
Невже інвалідність отримали?
Оленёнок• 21 ноября 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
Невже інвалідність отримали?
Уволена в запас «за сімейними обставинами» (несовершеннолетний ребенок и муж воюет). Все по закону. Но законы читать - это не сомнительные статьи сюда тягать 😂
автор L-i-s-a-92af • 21 ноября 2023
Ответ дляОленёнок
Це ваші ’ сімейні обставини’ можуть бути дуже сумнівними,а статті ВВС досить таки однозначні.
Оленёнок• 21 ноября 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
Ага )) выдумывайте дальше 😂 сейчас рапорта на увольнение проходят кучу согласований. Ай, видимо они менее квалифицированные, чем вы😂
Оленёнок• 21 ноября 2023
Статья 26 Закона про военную службу. Ну почему у нас люди такие неграмотные?))
автор L-i-s-a-92af • 21 ноября 2023
Ответ дляОленёнок
Ви з неповнолітньою дитиною цілком можете в штабі працювати чи в тиловій частині,поки чоловік воює( якщо він сам не при воєнкоматі повістки роздає,як значна частина кадрових військовослужбовців).Чому ж так одразу в запас і відпочивати? Чи оформили собі пільги і сидите на ’ пособіях’ від українських платників податків
Оленёнок• 21 ноября 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
Хотела уступить своё место вам, но вы решили уехать в Германию. Сижу на шее у мужа 😂 я смотрю вы спец по пособиям, так может мне положено какое-то пособие в Украине, а я не знаю?))
Meercury• 21 ноября 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
Так і є.
Я думаю можна трішки зрозуміти не від гарного життя вони так себе ведуть. Можливо комусь також хотілося би виїхати але обставини не дають змоги і це їх внутрішня тривога.

Нажаль мы слабкі і тому нас роздирають з середини страхи, гнів. Мы не знаємо що буде завтра.
автор L-i-s-a-92af • 21 ноября 2023
Ответ дляОленёнок
В нас люди дуже ’ грамотні’, особливо деякі Які все життя штани протирали в військових частинах і дослужились до майорів і полковників,а як війна почалась-то вони раптом стали:
- інваліди
-догляд за інвалідом
-багатодітні батьки
-дружина/ чоловік інвалід
І ще тисячу відмазок знайдуть,благо військово-лікарські комісії всі чудово продаються і купляються,чи вам цього не знати.
Оленёнок• 21 ноября 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
- інваліди
-догляд за інвалідом
-багатодітні батьки
-дружина/ чоловік інвалід
Боги, надеюсь вы всё-таки не вернетесь 😂
автор L-i-s-a-92af • 21 ноября 2023
Ответ дляОленёнок
Я не в Німеччині,а в Україні ПРАЦЮЮ на благо українського майбутнього...ну і податки плачу,щоб деяким хитрозробленим ’ відставним кадровим військовим’ добре сиділось на виплатах з карманів українських платників податків.
Оленёнок• 21 ноября 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
Сломайте систему! Призовитесь в армию! Будете сидеть на выплатах из карманов украинских налогоплательщиков 😂
автор L-i-s-a-92af • 21 ноября 2023
Ответ дляОленёнок
Так чому ви звільнилися через 1,5 роки(контракт на 3 роки підписують)? Чому в тилову частину не перевелися( що з дитиною цілком можливо і дозволено),поки чоловік на фронті?До речі,він дійсно на фронті,чи на 5 рубежах оборони
Оленёнок• 21 ноября 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
Удалено администрацией...
автор L-i-s-a-92af • 21 ноября 2023
Ответ дляОленёнок
Для чого я маю це робити?
ВАШ чоловік кадровий війсковий,ВИ-військовослужбовець ’ в запасі’.
Тобто коли папірці в частинах перекладати і зарплатню за протирання штанів протирати в арміїї РОКИ-то служба вам не муляла.
А як війна почалася,то ви ’ в запас’,знайшовши мільйон причин не воювати,а цивільні хай вашу РОБОТУ роблять,бо ви вирішили вдома війну пересидіти.
( благо ваш Одеський голова ТЦК на всю Україну відомий своїми здібностями відмазувати військовослужбовців і мобілізовувати непридатних до служби)
автор L-i-s-a-92af • 21 ноября 2023
Ответ дляОленёнок
Удалено администрацией...
Оленёнок• 21 ноября 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
Для чого я маю це робити?
Вы так хорошо выучили немецкий, что не можете читать на русском? )) я не военнобязанная, призвалась по своему желанию в марте 2022, потому что нужны были люди, а работы было валом. Повторяю ещё раз, может дойдёт: я не была военной, работала в коммерческой компании.
Оленёнок• 21 ноября 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
Удалено администрацией...
автор L-i-s-a-92af • 21 ноября 2023
Ответ дляОленёнок
Тобто ви контракт підписали на 3 роки?
А потім вирішили знайти причину з цього контракту злиняти
Дуже патріотична позиція
автор L-i-s-a-92af • 21 ноября 2023
Ответ дляОленёнок
Удалено администрацией...
Оленёнок• 21 ноября 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
Тобто ви контракт підписали на 3 роки?
Дуже патріотична позиція
У меня не было контракта. Я мобилизована. Вы разницу улавливаете?
автор L-i-s-a-92af • 21 ноября 2023
Ответ дляОленёнок
Жінок мобілізують добровільно
SecondLeg-f4c4• 21 ноября 2023
Наконец-то до немцев дошло, что наших беженцев надо выпихивать на работу сразу, как только они выучили ’здрасьте’ и ’до свидания’ 😁
AniW• 21 ноября 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
Не більше двох курсів одного рівня.
Тому затягнути-так.Але на два роки-ні.
Знаю тех кто 2 раза B1 не сдал, получил разрешение в другой школе на повтор - на август запись там)