Ласую колобками• 12 декабря 2023
Тем кого раздражает русский язык, как вы живёте в обществе?
Лично у нас в городе больше половины говорят на русском, в транспорте, магазинах, кафе и всюду. Знаю, что многих раздражает русский. Как вы живёте в обществе? Каждый раз ненавидите людей? Сидела в кафе, говорила с подругой и женщина одна стала странно коситься, хотя мы ничего такого не обсуждали. Прошли мимо неё,а она с сыном на украинском говорит, судя по всему из-за русского языка странно смотрела, с презрением.
Mira29-c3c3• 12 декабря 2023
Ответ дляKleri
Не змiсту :(( Сенсу - как минимум
Учите язык. А потом уже про огиду думайте свою. Ото ще надумали ...змісту :)
Ответ дляklux
Боже збав ))))) Просто подозреваю, что пост вашего оппонента касался именно этого слова. Возможно, ошибаюсь
За Галичину ничего сказать не могу, диалектным украинским не владею. Учила только обычный литературный в школе, поэтому фраза ’нікого не рухаю’ звучит как из гуглопереводчика )))
Чіпаєтесь - это тоже местный диалект? Обычно ’чіпляєтесь’
Укрлітом говорить максимум телевізійний контент.
Це не означає, що всі, хто використовує полтавський, миколаївський чи львівський варіант української, мають юзати підручникову українську .
Мова - це живий організм. Все життя вчитись - всіх слів не вивчити, але звісно що розвиватись треба.
Головне - почати.
Х.З. в мене рідна мова взагалі була Молдовська-Румунська відповідно расійською теж розмовляв переважно, ще в початкових класах перейшов в Українську школу, батьки переїхали з Молдови на З.У. Добре що класний керівник була вчителька Української, але до інституту розмовляв переважно расійською, типу всі продвинуті пацани мають расійською розмовляти, був стереотип типу Українською розмовляюсь тільки в селах... і тут бац!!! інтитут - всі преподи розмовляють Украінською. всі технічні, математичні вся термінологія Українською, я такий ВАУ!!! всі продвинуті чуваки користуються Українською, тільки пару дятлов - російською, мені так страшно стало бути білою вороною, корочше - суржиком не суржиком але розмовляв Українською але тільки в стінах академії, після 2014 вже виключно Українською і навіть думати почав Українською, а після 2022 реально російська мова десь на вулиці чи в магазині почала різати слух
Ответ дляОленаЯ
Тобто, я з пелюшок розмовляю українською, в мене вся рдина україномовна, діти мої україномовні. А те, що я народилася в СРСР, росла, всотувала той бруд, то так. Писала на ресурах російською - це мій хрест, моя провина. Тут ще років 4-5 тому стереотип був,,якщо ти тему створив українською, чи відповідаєш в темах українською, то пришиють купу ярликів - село, ЗУ, тощо.
Що неправда, конкретно, ви вириваєте щось з моїх тем, не знаючи мене.
только то, что вижу в этой теме. Зачем мне вас знать больше?
Mrs.Ochmonek• 12 декабря 2023
Ответ длякиса Мика
Удалено администрацией...
Юридичного поняття русскоговорящих украінцев - не існує ( це роз´яснив Конституційний Суд давно), на всякий випадок
Mira29-c3c3• 12 декабря 2023
Ответ длякиса Мика
Удалено администрацией...
Хто такі рускоговорящі українці?
Ответ дляNafffAnja
Головне - почати.
а было бы неплохо юзать. Литературный, точнее школьный
язык - он универсальный и всем понятный, а диалектный - нет. Когда я общаюсь с истинными львовянами, у меня первое время даже голова начинает болеть, их иногда очень сложно понять )))))))
Вот как ваши рухаю и чипаетесь (второе без контекста я бы точно не сразу поняла)
язык - он универсальный и всем понятный, а диалектный - нет. Когда я общаюсь с истинными львовянами, у меня первое время даже голова начинает болеть, их иногда очень сложно понять ))))))) Вот как ваши рухаю и чипаетесь (второе без контекста я бы точно не сразу поняла)
Ответ дляKleri
Нененеее, я вам подказала - и это правильно. Не спорьте, а запоминайте.
Пригодится. А то пани ОленаЯ еще за москальку примет :) И атата устроит. Будете потом доказывать, что у вас огида есть. Учитесь
Неправильно ви «підказали»-гугл вам на допомогу.
Але ж ви не для цього тут)
І так, у повчати і вчити - кардинально різна семантика.
Повчати мене не вийде, а вчитись я обовʼязково буду й надалі)
Але ж ви не для цього тут)
Mira29-c3c3• 12 декабря 2023
Ответ дляklux
Закрийте методичку .Уже неактуально.
Ответ дляNafffAnja
Прикольно, російськомовні знавчині сидіть зі словниками і коментять чиюсь українську)
Ну, я це ж настільки вчепитись нема до чого.
Смішно.
просто у меня вторая работа - русско-украинские переводы ))))) поэтому глаз сразу выхватывает такие вот стремные словечки
А вообще я когда-то даже коллекционировала интересные диалектные слова и обожаю такие темы на советчице
Ответ дляklux
Так не мучайтесь - не спілкуйтесь.
В жодній більшій мірі раїні нема уніфікованої розмовної мови.
І так, про літературну українську говорять більше російськомовні українці.
Та вже би хоч якось почали - приклад нам показали.
Але куди там.