40ка• 22 декабря 2023

Після школи вчитися чи працювати?

Є така думка, що після школи краще рік десь піти попрацювати, на життя з людьми подивитися, перестати бути розпацяною дитиною, якій всі винні.
А потім вже йти в інститут чи на курси перукаря. Чи куди там здібності покличуть і перспективи заробляти.
Ви згідні з тим, що вчорашні школярі в житті ще як сліпі котенята і тому часто пишуть, що помилилися з професією? Краще рік пожити реаьним життям, а тоді вже...
Результат:
вже голосів: 58
28 (48.28%) Ні
19 (32.76%) Можливо
7 (12.07%) Так
4 (6.9%) Свій варіант
lisulya• 22 декабря 2023
Попрацювати де? На роздачі листівок чи ’баристою’ в ларьочку з кавою без туалету? Ще ’шаурмістом’ можна. Реальне життя
Viktoria_St• 22 декабря 2023
Особенно если ребенок не из обеспеченной семьи- поработает, получит свои копейки, поймет что ему хватает и нафиг та учеба
lisulya• 22 декабря 2023
Я в свій час перед 1 курсом універу на ринку окулярами торгувала. Добре, що вже в універ була зарахована, бо якби затянуло те ’базарне життя’, то вже спилась би мабуть
Не ангелы• 22 декабря 2023
Ответ дляViktoria_St
ніхто вже після роботи навчатись не піде.
Оксана_12• 22 декабря 2023
На все свій час. Молодь повинна навчатись, а не листівки під метро роздавати, щоб на пиво вистачало. Так працювати можна і паралельно з навчанням
Luda17• 22 декабря 2023
Нет, конечно. Не согласна. Учиться надо если есть способности. Почему в 17-16 лет нельзя определиться? Мы же выбирали
Аnnеt• 22 декабря 2023
один в 16 будет самостоятельным, а другой и в 26 как пятиклассник.
v_o_l_n_a• 22 декабря 2023
учится надо сразу после школы, все мои одноклассники, кто пошел работать. потом не поступали не учились
lisulya• 22 декабря 2023
Ответ дляv_o_l_n_a
А сейчас и того сложнее. Это ж нужно будет заново сдать ЗНО или НМТ. Кто будет этим заниматься, почувствовав вкус лёгких денег?
100Tanya• 22 декабря 2023
Можливо після 9-го в якийсь коледж , і паралельно працювати?
v_o_l_n_a• 22 декабря 2023
Ответ дляlisulya
конечно. вот на днях встретила одноклассницу - торгует в мясном магазине (ничего против не имею против продавцов, но...), а нам 45 лет. Из состоятельной когда-то семьи, муж рано умер, надо работать, а образования нету, не посчитала нужным после школы учится... со средствами проблем не было, хорошая девочка, которая не предполагала, что придется себя содержать.
Svetljachokkkk• 22 декабря 2023
Залежить від обставин конкретної людини. Всі ми різні.
galy36• 22 декабря 2023
Сын поступил в институт , два года проучился и пошёл работать. Не хочет продолжать учёбу. Дочь тоже сейчас 11 класс, хочет вроде поступать если поступит конечно в высшее.
Viktoria_St• 22 декабря 2023
Ответ дляНе ангелы
Ну тут мечтают что поработает на низкоквалифицированных работах и побежит по ВО)) вот только в жизни я наблюдаю обратное(
Не ангелы• 22 декабря 2023
Ответ дляgaly36
и какое будущее у сына без образования?
Не ангелы• 22 декабря 2023
Ответ дляViktoria_St
не видела никого кто пошел бы учится потом
Marusia.• 22 декабря 2023
Фаховий коледж краще.
Goku5927• 22 декабря 2023
За кордоном існує поняття ’gap year’. Після закінчення школи дитина має змогу взяти рік на роздуми, чим хоче займатися по життю. Проте я не чула, щоб усі поголовно йшли працювати. Навпаки це час для пошуків себе, творчості, креативу, подорожей, нових знайомств. Але багатьом у нас це незрозуміло і, звісно, не в усіх є змога забезпечити такий рік дитині (шкода наших дітей: після школи або на ринок, або в університет на нікому не потрібну спеціальність, і це життя 90%...)
Marusia.• 22 декабря 2023
Якщо автор має на увазі концепт gap year - то це трохи ширше за «листовки роздавати». Це подорожі світом, волонтерство, шейдінг професіоналів, работа в крупному сімейному бізнесі. Мета цього - визначитись, чим серьозно займатись далі. Наші люди в більшості не можуть собі такого дозволити. Тому вступають в виш «щоб було».
Marusia.• 22 декабря 2023
Ответ дляНе ангелы
и какое будущее у сына без образования?
Яке він собі зробить, таке й буде. Це не драма.
lisulya• 22 декабря 2023
Ответ дляНе ангелы
и какое будущее у сына без образования?
Ну якщо він вже провчився, то має змогу відновитись (не знаю, правда, чи зараз так теж), перевестись на заочку і там отримати диплом без відриву від роботи. Це якщо треба буде корочку на керівну посаду.
Тим,хто таки трохи вже вчився то легше, чим з нуля вступати
lisulya• 22 декабря 2023
Але я все ж таки в такому випадку теж за коледж. Отримав робочу спеціальність, яка прогодує на випадок чого і шукай себе.
На універ нема чого гроші тратити, якщо дитина не знає чітко чого хоче
damjana• 22 декабря 2023
Я пока за то чтобы идти в колледж, потом вуз. Не вижу смысла сидеть в школе до 11, если у ребенка уже есть направление.
Если нет - можно год после школы потратить на разные курсы, чтобы понять что интересно. Работать - нет
Ксения З.• 22 декабря 2023
Ответ дляНе ангелы
Пойдет. Я училась в техникуме. У нас в группе был парень, который подрабатывал с 14 лет. Подрабатывал раскладчиком товара в гипермаркете