Болтушка Му• 22 декабря 2023
Коли святкуватимете Різдво? Спір з чоловіком
Він каже, що звик святкувати 7 січня і йому все одно, що каже наша влада, у якої сьогодні одне - завтра інше. І що він не католік, святкувати 25. Цікаво, багато людей святкуватиме Різдво 25?
Результат:
вже голосів:
622 (58.62%)
Святкую 25
315 (29.69%)
Святкую 7
124 (11.69%)
Свій варіант
Киця-бриця• 22 декабря 2023
Ответ дляКопирайторша
Вот 100 %
32 года отмечали 7, а сейчас прямо сожрать готовы, ватанами обзывают.
Ну и праздновали бы себе 25 все эти годы.
Так вот именно! Я сама не отмечаю, но меня поражает это буйное помешательство и нашествие угнетенных, праздновать им что-то не давали. На самом деле такой резкий уход от традиций, говорит о том, что людям на них начхать. Поменяют дату опять - начнут говорить, что их просто в прошлый раз заставили.
Луноходик_Ик• 22 декабря 2023
Забавно и очень показательно, как благочестивые христианки тут и в остальных темах готовы друг другу патлы вырвать и в морду вцепиться по-поводу празднования Рождества Христова.
Цирк на дроті• 22 декабря 2023
То був мовний срач, а зараз релігійний.
І я зрозуміла, що і з тієї і з іншоїсторони є особливо радикальні люди.
Весотехник• 22 декабря 2023
Ответ дляУжгород
Честно, я не верующий человек никогда особо не праздную ,так семейный ужин и все ,чисто символически. поэтому дата для меня не имеет особого значения.
Я з вами.
Гадаю тут таких більшість (не віруючих), але посваритися на цю тему - залюбки
Голубец• 22 декабря 2023
Ніколи. Я й так була не особо воцерковлена, а після цих змін то ще менше довіри до церкви
Мания-Величия• 22 декабря 2023
Ответ дляАристократка-тунеядка
Новых года два празднуем? Два! Что мешает так же с Рождеством поступить?
И два Николая)
Їжак в панчохах• 22 декабря 2023
Нахиба эти мучения с календарями. Всегда рождество было 24 декабря по церковному календарю. Просто теперь это 24 совпадает с 24 по светскому календарю. Вот людям нечего делать высчитывать эти отставания. А через 500 лет по старому календарю рождество еще сдвинется, и что тогда делать? Весной рождество отмечать?
Киця-бриця• 22 декабря 2023
Ответ дляДа будет так
а як скоро за вашими прогнозами у вас влада зміниться? і на яку?
В первые полгода станет понятно
Маю рацію• 22 декабря 2023
Ответ дляИнфотуфелька
Поссорили народ по теме языка, праздников, религии... Сколько ещё семей разведется из-за этого
вы развелись из за Рождества?
Святатабожа• 22 декабря 2023
Ответ дляДа будет так
паску вираховують від фаз місяця, час від часу тому вона співпадає у кількох конфесій. Ви правда не в курсі? Дивно. Хоча ні, ви ж російськомовна.
Ну да, только есть нюансы))) Григорианский и юлианский календарь))) И то, что те церкви, которые живут по григорианскому дату вычисляют по юлианскому... Но Вы так глубоко не копали... Удивительно.
Да, я русскоязычная. Вы, прям, - Капитан Очевидность.
Жена сантехника• 22 декабря 2023
Ответ дляСірничок
25. Но у нас не супер отмечания. Ужин накроем да и все
Ужин тогда 24
Да будет так• 22 декабря 2023
Ответ дляСвятатабожа
а навіщо мені аж так глибоко копати, що якісь мужики у сукнях, які заробляють на страхові смерті, собі вирахували? Бога нема, ні за яким з календарів.
Попразендовна• 22 декабря 2023
До церкви не ходимо, не постуємо, не святкуємо. Куми прийдуть просто зустрітися і повечеряти 6 січня, тому що це субота і всім зручно в цей день.
Цирк на дроті• 22 декабря 2023
Ответ дляИнфотуфелька
Історію України читайте ,коли українці святкували Різдво раніше, а то більшовики наробили, що досі розгрібаємо.
Ответ дляДа будет так
серйозно? За старі дати тримаються ригідні люди, котрим важко змінюватися (а вони ще й літні). Серед таких більша половина за совком ностальгує і українську ніяк не вивчить.
Коли мозку важко перелаштовуватися на щось нове - це ж вже старість, яку виправдовують ’традиціями’ (хоча 30 років тому у них таких традиційі не було).
У меня всю жизнь была традиция отмечать Рождество 7 января 🤷🏻♀️
Колючая Роза• 22 декабря 2023
не святкуємо, але я за Різдво 25, бо прийшов довбаний совок и стало 7, мені цього достатньо, хоча в дитинстві все моє оточення святкувало 7го
Sunny Hanny• 22 декабря 2023
Ответ дляЛуноходик_Ик
Добре що ще кадилом не довбонуть в прагненні навернути до істинної віри
Blacky_Mik• 22 декабря 2023
Ответ дляЕлена1265
ви про кутю чи літургію? Бо є нюанси.
Moon shine• 22 декабря 2023
Ответ дляБолтушка Му
а навіщо їх обходити з кутею?
такі традиції.
Інколи перед самою вечерею, а інколи й після вечері обходили все обійстя і частували тварин, які стояли у хлівах
Moon shine• 22 декабря 2023
Ответ дляSunny Hanny
І точно не нападками на тих, кому то складніше. Просто поступово звикнуться і для дітей наших уже не буде питанням
Просто щоб цього не було- менше в період переходу цього треба розказувати всім що і коли ти будеш святкувати.Аби не було нападок,повчань і т.д.Це нікого не стосується. У своїй хаті святкую як хочу.
Sunny Hanny• 22 декабря 2023
Ответ дляMoon shine
Та мабуть просто потрібно поважати вибір інших.
Moon shine• 22 декабря 2023
Ответ дляSunny Hanny
ну багатьом цьому ще треба вчитися. тому мовчання-золото.менше базікати з цього приводу.
Ответ дляBlacky_Mik
ви про кутю чи літургію? Бо є нюанси.
Я про то, что мы всю мою жизнь с родными готовили ужин из 12 блюд 6 января, высматривали, когда же в небе появится первая звезда и после этого садились все за стол и отмечали Рождество. А потом еще и колядовали бабушке, тете, крестной. А службу, в основном, бабушка только смотрела