Болтушка Му• 22 декабря 2023
Коли святкуватимете Різдво? Спір з чоловіком
Він каже, що звик святкувати 7 січня і йому все одно, що каже наша влада, у якої сьогодні одне - завтра інше. І що він не католік, святкувати 25. Цікаво, багато людей святкуватиме Різдво 25?
Результат:
вже голосів:
622 (58.62%)
Святкую 25
315 (29.69%)
Святкую 7
124 (11.69%)
Свій варіант
Ананомчикус• 22 декабря 2023
Ответ дляЛуноходик_Ик
Можете просто скинуть деньги мне на карту и эта дамочка простит вас. Я вас прекрасно понимаю
дамочка простит если ей скинут деньги на карту..
Язвочка• 22 декабря 2023
Ответ дляСчастье_же_вот_оно
Я не розумію нащо було міняти календар. Всі дати свят видумані, бо в Біблії нема указання дат. Тобто 25 грудня така само вигадана дата як і 7 січня. То в чому сенс? Для мене Різдво залишається 7 січня, чесно кажучи про святкування 25го читаю лише тут. Знайомі, кого не спитаю майже всі 7го будуть, Київ.
Ну хоча б заради логіки, дати не вигадані, а привʼязані до язичницьких свят та природних явищ, тому що і тисячу-дві років тому люди не хотіли змінювати свої звички
Замороженная селедка• 22 декабря 2023
Ответ дляБолтушка Му
вам пожрать и побухать - а нам увидеться с родными и близкими. что в этом плохого?
А без рождества вам вера в бога не даёт видеться с родственниками?
Болтушка Му
• 22 декабря 2023
Ответ дляЗамороженная селедка
вопрос риторический, из серии ’позвоните родителям’ )
здесь также, как и с днями рождения, которые являются поводами увидеться с родственниками и друзьями.
Moon shine• 22 декабря 2023
Ответ дляДа будет так
О, ви золоте підтвердження моєї думки, що виживають лише ті ’традиції’, котрі мають комерційну або кулінарну складову. Тому розквітли ’миколаї’ та цвіте і пахне 14 лютого - і помирає маланка, тому різдвяні страви підживлюватимуть ’традиційні’ застілля, а якась там трійця проходитиме тихо - бо ні кулінарної складової, ні комерційної. А придумали б продавці на трійцю змушувати посполитих купувати, скажімо, подарунки комусь або готувати голубці в маринаді - о, традиція б розквітла аж бігом.
Ну як вам сказати..це традиція з дитинства. ми на Різдво з міста їздили до бабусі в село. я пам*ятаю , як готувалася кутя,ліпилися вареники,тушкувалася капуста з грибами,крутилися голубці з картоплею і морквою(пісний стіл).Це було ціле дійство,традиції..Це спогади з дитинства,які житимуть завжди в пам*яті. На жаль,25 грудня ми не святкували ніколи.
Луноходик_Ик• 22 декабря 2023
Ответ дляАнаномчикус
Да отойдите вы, не толкайтесь, это моя схема 🤬
Да будет так• 22 декабря 2023
Ответ дляMoon shine
Ну так я ж про це: ваші теплі дитячі спогади - про їжу. Не про ясла якісь там, літургії, попів - про їжу. Тому свято житиме, просто з новими датами.
Киця-бриця• 22 декабря 2023
Ответ дляДа будет так
Я з атеїстів спадкових, так що повз ваш коментар. Бога нема, прийміть це.
Тогда вам должно абсолютно глубоко по барабану, когда, кто и как отмечает Рождество, и 7-е число не должно вас никак тригеррить
Кто крайний?• 22 декабря 2023
25 будет Merry Christmas, будем есть штоллен и прочую эвропейскую лабуду, а 7 будет Рождество, 6 Святвечир с кутьей и службой (по телеку естественно)
Пока так
Moon shine• 22 декабря 2023
Ответ дляТуфли в чешуе
Жахіття(
абсолютно нема ніякого жаху. Справа в традиціях от і все. Святкували і будуть ,як колись святкували мої бабусі і т.д. Для того, щоб 25 увійшло в традицію- треба час.це не робиться за 1-2 роки.
Счастье_же_вот_оно• 22 декабря 2023
Ответ длякнопкодав
Моя сім´я без проблем перейшли на 25 грудня.
Через рік верховна рада постановить українцям святкувати 1 вересня. Теж перейдете?
Сунуся в чужі справи• 22 декабря 2023
Ответ дляДа будет так
Саме тому я 14 лютого вважаю своїм професійним святом, я маркетолог)
Краденые абрикосы• 22 декабря 2023
Ответ дляАристократка-тунеядка
Новых года два празднуем? Два! Что мешает так же с Рождеством поступить?
Это религиозный праздник, служба в церкви в определенную дату.
Да будет так• 22 декабря 2023
Ответ дляКиця-бриця
Ще й як тригерить, бо це моя країна і у ній і мені, і моїй дитині жити. Я хочу щастя своїй країні, що неможливо, якщо купа народу буде і далі жити в унісон з ворогами. Все ж просто.
Да будет так• 22 декабря 2023
Ответ дляСчастье_же_вот_оно
А є якісь натяки, що ВР так зробить? А як вона це аргументуватиме?
Sunny Hanny• 22 декабря 2023
7 го. Бо на 25 те я ще не заробила. І мені пофігу хто що про це дума. Я не супер віруюча. Тож для мене це просто ніч коли подарунок дітям. Все . А, і вихідний.
Кому не подобається - може купити моїм дітям подарунок на 25.12.
Киця-бриця• 22 декабря 2023
Ответ дляБолтушка Му
совок, взагалі, був за атеїзм і винищував церкви - не розумію, до чого він в даному контексті? а що поганого у традиціях - ті ж самі англія і швейцарія, наприклад, живуть традиціями і є найбагатішими країнами світу. а ми продовжуємо шукати себе, то до розумних, то до красивих.
Удалено администрацией...
Болтушка Му
• 22 декабря 2023
Ответ дляКто крайний?
Пока так
и пить глинтвейн на рождественских ярмарках
Язвочка• 22 декабря 2023
Ответ длядожену і ощасливлю
Я нахожусь за границей и здесь все естественно празднуют Рождество с 24 на 25 декабря. И я тоже буду. Но потом с 6 на 7 января отпразднуем Рождество со своими украинцами.
«Свои украинцы» закордоном- це щось, зустрінемось 7 січня, розмовлятимемо російською, гарних посиденьок
Болтушка Му
• 22 декабря 2023
Ответ дляКиця-бриця
Удалено администрацией...
да понятно )
Стопясят раз обсуждала• 22 декабря 2023
Ответ дляБолтушка Му
В церковь раз в год ходите-булки и яйца посвятить? Тоже традиция.
Moon shine• 22 декабря 2023
Ответ дляДа будет так
так,я пам*ятаю як бабуся з кутею обходила кіз,курей,гусей.як чекали першу зірку.
Володарка мрій• 22 декабря 2023
25 , удобно, логично, популярно, так было раньше до всяких властей
Я неверущая
кнопкодав• 22 декабря 2023
Ответ дляСчастье_же_вот_оно
Якусь дичину написали. Мені 25 грудня якось ближче і логічніше. Зпочатку Різдво, потім Новий рік.
Піст, потім на новий рік смаколи, різні страви, потім знов піст до Різдва? Немає логіки.
культУра• 22 декабря 2023
Ответ дляСчастье_же_вот_оно
А це не церква українська вирішила (не плутати з аферистами МП, які жодного стосунку до церкви не мають)?
Да будет так• 22 декабря 2023
Ответ дляСунуся в чужі справи
Думайте. думайте про трійцю - непахане поле для зростання попиту на щось (дзеркала-трельяжі? Підсвічники на три свічки?). Придумайте, що свята Текля обдаровувала кузенів плюшевими тваринками, а святий Мартин - верхнім одягом. Скільки ще роботи у вас, аби економіка і далі крутилася навколо ’традицій’.