Болтушка Му• 22 декабря 2023

Коли святкуватимете Різдво? Спір з чоловіком

Він каже, що звик святкувати 7 січня і йому все одно, що каже наша влада, у якої сьогодні одне - завтра інше. І що він не католік, святкувати 25. Цікаво, багато людей святкуватиме Різдво 25?
Результат:
вже голосів: 1061
622 (58.62%) Святкую 25
315 (29.69%) Святкую 7
124 (11.69%) Свій варіант
World Shop• 22 декабря 2023
Ответ дляkapira
а різниця яка? якщо, 25 то умора, а якщо 7 то все ок? раніше якось по іншому було?
Никогда не понимала зачем празднуют 7 (25) (и что значит празднуют?) те,кто не посещает богослужений,не есть прихожанами каких либо христианских церквей . В какой день бы вы не праздновали,надо понимать что именно празднуете. Рождество - это Рождение Господа Иисуса Христа. Тут себя называют атеистами ,а тут же они ’празднуют’ и другим рассказывают когда им праздновать. Вот это да, умора, как вы выразились. В вопросах веры надо принимать такие вещи смиренно и с послушанием. Если вы прихожанка какой-то церкви ,то спросите своего пастыря и празднуйте по его благословению. Ну а так о чем речь? Ну празднуйте день машиностроителя, медика, бухгалтера ,даже будучи учителем. Вам кто запрещает? Или не пофиг людям когда на грудь принять под закусь и милую компанию?
World Shop• 22 декабря 2023
Удалено администрацией...
demicandum• 22 декабря 2023
Не праздную вообще. Но для меня Рождество -25 декабря, у меня половина семьи поляки-католики, потому для меня с детства так
vasilek5050• 22 декабря 2023
Ответ дляMoon shine
абсолютно нема ніякого жаху. Справа в традиціях от і все. Святкували і будуть ,як колись святкували мої бабусі і т.д. Для того, щоб 25 увійшло в традицію- треба час.це не робиться за 1-2 роки.
Для чого ці гойдалки?Перейшли на новий календар, значить перейшли.
Grace_• 22 декабря 2023
Ответ дляАдминко
Я з минулого року перейшла на святкування з 24 грудня на 25.
Зараз дуже цікавлюсь традиціями, обрядами. Це дуже цікаво як наші прапра вдягалися, що готували, як прикрашали оселю, які пісні співали та інше. Прям відчуваю силу роду. В мене прабабуся вишивала рушники, картини, коври. Я в дитинстві з нею проводила багато часу. Малою читала все підряд з настінного посівного календаря, а вона мені розповідала як вони переживали колективізацію, Голодомор, війну. В нас були дуже міцні сімейні зв´язки в родині. Всі збиралися від пра до правнуків з різних міст і співали українських пісень, частували борщем, налисниками)))Ми повертаємося до святкування справжнього 25 грудня і це круто.
А з чого ви взяли, що 25грудня наше справжнє?
mar_mar• 22 декабря 2023
Найбільше за святкування 7 пишуть ті, хто в церкві на це свято ніколи не був і навряд чи є прихожанином якоїсь конфесіі(ну хіба до московського патріархату ходить). Що ми святкуємо на Різдво- народження Ісуса Христа, йдемо на святкову службу, колядуємо, а не просто сіли і наїлися. То якщо церква перейшла на новий календар, і служба вже буде 25, то й святкуємо тоді. І до чого тут традиції, все традиції зберігаємо, і Святу вечерю, і коляду, і вертеп.
World Shop• 22 декабря 2023
Ответ дляmar_mar
а якщо 7 святкувати з Ієрусалімським патріархатом? Можна? Чи ви проти? Якщо ви проти,то звісно ієрусалімський патріархат посунеться і прийме рішення,яке влаштує саме вас

Колядниця
mar_mar• 22 декабря 2023
Ответ дляWorld Shop

Колядниця
Ви відноситеся до Єрусалимського патріархату, ходите там на службу, чи лиш по інтернетах виписуєте? З себе посмійтеся.
Надя М• 22 декабря 2023
Я люблю естетику і символіку наших давніх традицій. Наші предки святкували Різдво нового сонечка ще з 10тис років тому. І час зовсім не був випадковим, бо саме в кінці грудня народжується сонце і збільшується день. Християни нав’язались, так ще й з датами постійно баламутять - бо нема логіки в їхніх святах
Ljalja8• 22 декабря 2023
Ответ дляmar_mar
Згодна з Вами. Святкувати потрібно тоді коли служба в церкві, без цього це просто п´янка
Ane4ka-9cee• 22 декабря 2023
Ответ дляWorld Shop
Удалено администрацией...
Ви хоч історію почитайте, перед тим як цю темноту писати
Ольчик1998• 22 декабря 2023
Ответ дляПопихтю та й годі
Про щедрівки 13.01 і посівалки 14 вранці теж не чули? То ви не з України?
Чула про щедрівки. Але сама я не приймаю участь в такому. Взагалі не має таких святкувань в нас. Нам все одно.
Rey_555• 22 декабря 2023
Ответ дляАнаномчикус
Я атеист .Против средневекового мракобесия. От него все беды... когда кто-то живет прошлыми эпохами и ценностями . отсюда и войны в последние 10 лет...
сумбурно написала но правду.
стыдно мне за вас автор
А до чого тут дуже атеїзм? Я наприклад, колишня віруюча, зараз тепер щось між агностиком та атеїстом. Але я обожнюю Різдво!!! Це ж стільки прекрасних традицій, родина разом збирається, в гості ходимо або до нас. Це круто! І якщо Ви не в курсі, то велика кількість різдвяних (і не тільки, великодніх і на інші свята теж) традицій - це зовсім не християнські, а язичницькі традиції переінакшені, щоб було легше викорінити 1000 років тому язичництво і нав`язати християнство. Я до цих традицій більше ставлюсь, як генетичний код нації, як те, що було дорого моїм батькам, їхнім батькам і всім поколінням до того. Такі теплі спогади про ці звичаї та традиції, це так чудово, що вони збереглись. Ну одним словом я до того, що собі не брешу - атеїст, але кутю я люблю) Якщо ви дійсно атеїст вам звичайно можуть і не подобатись традиції, але дивно звинувачувати інших в тому, що люди хочуть додати більше радісних моментів собі в житті.
арина-ветерок• 22 декабря 2023
Ответ дляmar_mar
В нас на район 400 тис населення нема церков ПЦУ , тільки УПЦ які по старому святкують. Не знаю чому не відкривають церкви ПЦУ, на мільйонник три чи чотири, і всі в найвіддаленіших районах .То вибору нема , хто хоче в церкву на свято, то тільки по старому. Або вдома сиди. Але ж старі люди хочуть до церкви.
mar_mar• 22 декабря 2023
Ответ дляарина-ветерок
Це сумно вже звичайно(.
Дождливая• 22 декабря 2023
Ответ дляkapira
Умора не 25, а то как срутся здесь изо лня в день ( в пост, между прочим), пеной аж плюют, москалями, ватниками обзывают тех кто 7 все еще собирается праздновать. А потом платочки нацепили и в церковь, агнцы божии
H.Ter• 22 декабря 2023
За два роки до війни прийняли рішення, що будемо святкувати 25 грудня, подарунки діти також почали отримувати на Різдво, а не Новий рік.
В моїй родині тепер тільки так, живемо на Півдні
nezhinka• 22 декабря 2023
До чого тут влада? Це релігійне свято, святкується, коли у церкві правиться, у тій, прихожанами якої ви є. Логічно, ні? А інакше що ви святкуєте?
nezhinka• 22 декабря 2023
Ответ дляЯзвочка
Ну хоча б заради логіки, дати не вигадані, а привʼязані до язичницьких свят та природних явищ, тому що і тисячу-дві років тому люди не хотіли змінювати свої звички
Дата Різдва у грудні теж прив´язана до зимового сонцестояння, що припадає близько 25 числа.
Emm11117• 22 декабря 2023
Ответ дляWorld Shop
А что вы лично имеете против Иерусалимской православной церкви? С ее календарем и типиконом? Вы малограмотная? Тогда хоть не позорьтесь
Ирина Арент, гета ви?
Emm11117• 22 декабря 2023
Ответ дляkapira
я думала вже ніхто ’старий новий рік’ не святкує
Удалено администрацией...
symbol• 22 декабря 2023
Ответ дляWorld Shop
Удалено администрацией...
Ситуація з переносом Різдва показала, що у багатьох Стокгольмський синдром і їм дуже важливо святкувати Різдво разом з тими, хто їх рід століттями винищував і винищує зараз, тому що вони «так привыкли»
«Исконное» - це щось з боліт? Тому що моя бабуся у дитинстві святкувала 25 грудня
klux• 22 декабря 2023
7 января, конечно. Я Рождество люблю даже больше НГ, это такой уютный семейный праздник. НГ - движ и веселье, а Рождество - тишина, родные люди и домашний уют. В обратном порядке я пока их не представляю
Но со временем придется перейти (((
Мои родители, бабушки-дедушки отмечали 7-го, 25 ассоциируется с католиками
illaria-k• 22 декабря 2023
Ответ дляMoon shine
В Польше перешли на празднование Рождество 25 декабря в 1924 году. Часть приходов приняло и перешло, часть не перешло. В 1922 или 21 они вернулись на юлианский календарь. Оказалось мало 100 лет ). При том, что Польша - католическая страна , и католики празднуют 25 декабря.
Греция до сих пор часть приходов перешла, часть не перешла. Афон не перешёл.
jannjann77• 22 декабря 2023
Ответ дляВесняний Марафон
Два? У всех кого знаю 1. Хто празднует 2 раза?
Два раза празднуют те, кто забыл о китайском новом годе. Или японском.
Киев_Елена• 22 декабря 2023
Ответ дляБолтушка Му
вопрос в традициях
Рождество 7 января. Праздничный ужин (вечеря, все ждут первую звезду) с 6 на 7 января
Киев_Елена• 22 декабря 2023
Ответ дляТуфли в чешуе
25 грудня, безумовно. Прийдуть діти, внуки.
А 2 года назад тоже ’безумовно’ праздновали 25 декабря))))
4мама• 22 декабря 2023
Ответ дляБолтушка Му
Ну, повод побухать можно и три раза найти )
Ваш чоловік прихожанин москальської диявольської церкви?
4мама• 22 декабря 2023
Ответ дляБолтушка Му
вопрос в традициях
Яких? Я без сарказму.
Бухати?
Чи до Церкви йти? До якої Церкви він піде 6 і 7 січня?
4мама• 22 декабря 2023
Ответ дляПапина дочка
7 празднуем, как и раньше.
Удалено администрацией...