Мурка в бурке• 22 декабря 2023

Про поточний стан законопроєкту про мобілізацію

Коротко поточний стан законопроєкту (мобілізація, рекрутинг, проходження служби і пов’язані норми) з опрацюванням зауважень Головнокомандувач ЗС України / CinC AF of Ukraine. Долучайтесь. Наступна публікація вже при реєстрації.
Призовний вік по мобілізації – 25 років (замість 27 років зараз)
Яка відстрочка таке і право на звільнення:
⁃ Особи з інвалідністю 1-2 групи (поки 2 групу залишили).
⁃ Ті, хто мають троє і більше дітей.
⁃ Якщо двоє військовослужбовців мають дитину, то 1 має відстрочку і право на звільнення (чоловік або жінка). Тобто, якщо жінка вирішує піти на військову службу, то чоловік таким чином може отримати відстрочку.
⁃ Якщо у сім’ї особа неповнолітня з інвалідністю.
⁃ Якщо повнолітня недієздатна дитина з інвалідністю / дружина або чоловік / батьки дружини або чоловіка 1-2 групи (при цьому особа з інвалідністю сама обирає кому відстрочка)
⁃ Опікуни особи з інвалідністю 1-2 груп, яка визнана в судовому порядку недієздатною.
⁃ Вагітні жінки та жінки в декреті.
⁃ Тільки діючі нардепи (всіх колишніх прибрали), обрання депутатом – підстава для звільнення.
- Жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час АТО або відсічі збройної агресії проти України.
Відстрочка, але не підстава для звільнення:
⁃ Здобувачі послідовної вищої освіти, яким = 30 років.
⁃ Всі науковці з вченими званням.
⁃ Всі викладачі, які працюють на повну ставку.
Не підлягають мобілізації протягом 6 місяців після звільнення:
⁃ строковики
Не підлягають мобілізації протягом 2 років після звільнення:
⁃ хто був мобілізований та звільнений (крім строковиків)
Підлягають мобілізації тільки за бажанням:
- особи, звільнені з полону
- жінки
Підстава для звільнення:
⁃ які побували в полоні (недобровільно)
⁃ генерали за рішенням військового керівництва
⁃ які прослужили під час дії воєнного стану 36 місяців
- які уклали короткостроковий контракт під час мобілізації (особи 18-24 роки, крім осіб офіцерського складу)
Прибираємо право на відстрочку при постановці на військовий облік:
- держслужбовців,
- правоохоронців,
- прокурорів,
- ДВС.
Строкова служба:
⁃ прибираємо строкову службу
⁃ звільняємо строковиків
⁃ всі звільнені строковики переходять в мобілізаційний ресурс відповідно до загальних правил (з 25 років)
Підготовка до захисту Вітчизни (вишкіл):
- вводиться базова загальновійськова підготовка до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах.
- вводиться базова військова служба за бажанням до 25 років для тих, хто не пройшов базову загальновійськову підготовку.
Процес мобілізації:
⁃ Місцеві державні органи, адміністрації зобов’язані, а не сприяють мобілізації, як раніше.
⁃ Мобілізація транспортних засобів — розширення на всіх, крім фізичних осіб. Уточнення.
Воєнний стан:
⁃ Обмеження прав ухилянтів.
⁃ Посилення участі національної поліції.
Військовий облік:
- Усі громадяни України 18-60 років. Облік – не мобілізація! Обліковують всіх, в тому числі, хто має відстрочку та кого можуть мобілізувати тільки за бажанням.
⁃ Військово-обліковий документ – сертифікат захисника (де буде вказано, чи є військовозобов’язаним, чи має відстрочку, бронь тощо).
⁃ Військовий облік за кордоном — визначає КМУ.
Нові обов’язки громадян:
⁃ Надати дані про місце проживання (перебування) роботодавцю.
⁃ Пройти медогляд під час мобілізації.
⁃ Самостійно з’явитися в ЦНАП / ТЦК СП для уточнення даних (Мобілізувати в ЦНАПі не можуть! Тільки уточнити дані).
⁃ Постійно носити з собою військово-обліковий документ (ВОД) під час дії воєнного стану (електронний аналог – сертифікат захисника).
Державна служба:
- Прийняття на державну службу та у правоохоронні органи тільки у разі, якщо проходив базову військову підготовку або базову військову службу.
Бронювання:
- КМУ – перегляд заброньованих.
- нові критерії для бронювання в державних органах (від 25 до 50 відсотків)
Рекрутинг:
⁃ Рекрутинг в ЦНАПі, центрах зайнятості та центрах рекрутингу (тільки добровільно).
⁃ Прямий призов у військові частини через рекрутинг.
Військова служба:
⁃ Мобілізований під час підготовки — рекрут (не можна задіяти, крім підготовки; визначаються можливості, фізична спроможність, фактична придатність; менше грошове забезпечення). Повністю прибирається можливість відправити громадянина непідготовленим на фронт. Якщо рекрут не проходить етап підготовки, то його можна звільнити без додаткових витрат для держави.
⁃ Базова військова служба – рекрут.
⁃ Прибираємо категорію «обмежено придатний». Залишаються тільки придатні і непридатні. Частина стане непридатними, частина – приданими. Повторне проходження ВЛК.
- Можливість проходження військової служби за призовом під час мобілізації за бажанням особи, яка засуд
Карина250• 22 декабря 2023
Ответ дляВаша величність
Конкретно статтю і пункт законопроекту напишіть. Дякую!
Вы сомневаетесь, что будет законопроект??
Да, сейчас черновик, но не успеете оглянуться как станет законом
Тут и выехать можно не успеть

автор Мурка в бурке • 22 декабря 2023
На основании каких документов ведется учет
Порядком предусмотрено ведение воинского учета на основании данных паспорта гражданина Украины и военно-учетных документов.
Военно-учетными документами являются:
для призывников - удостоверение о приписке к призывному участку;
для военнообязанных - военный билет или временное удостоверение военнообязанного;
для резервистов – военный билет.
Принимать на работу таких лиц без соответствующих документов нельзя. Причем не важно, принимается лицо на основное место работы или по совместительству.
В случае, если лицо не имеет гражданства Украины, его не ставят на воинский учет. Также не предусмотрено вести такой учет в отношении работников, работающих не по трудовому договору, а по гражданско-правовому договору.
Обязанности предприятия при принятии на работу нового работника
Проверить наличие военно-учетного документа;
довести до призывников, военнообязанных и резервистов правила воинского учета под личную подпись при принятии на работу;
Отправить в 7-дневный срок со дня издания приказа о принятии на работу в соответствующие ТЦК, органы СБУ, подразделения Службы внешней разведки (в зависимости от того, где состоит на учете лицо) сообщений об изменении учетных данных (это необходимо сделать также при увольнении с работы такого лица).
Lis• 22 декабря 2023
Сейчас оставшиеся тетки похватают детей и выедут.
С чем они останутся? С мужчинами с инвалидностью? Женщины много где работают.
Продавщицы, учителя, бухгалтера, экономисты…
Они серьезно?
автор Мурка в бурке • 22 декабря 2023
Ответ дляLis
Они серьезно?
Уже скоро третий год как все очень серьезно.И будет серьезно еще очень долго...
автор Мурка в бурке • 22 декабря 2023
Ответ дляLis
Они серьезно?
Германцы там не лопнут от такого нашествия?
Lis• 22 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
Вы приходите в магазин … а зюськи.. уехали продавщицы… и кассиры
автор Мурка в бурке • 22 декабря 2023
Ответ дляLis
60 и больше работают с удовольствием
Карина250• 22 декабря 2023
Ответ дляLis
Они серьезно?
Если успеют , многие не верят
А многие услышали что Зеленский сказал что не подпишет мобилизацию женщин, вообще расслабятся
Я вот сама не поняла, пока внимательно не прочитала, что мобилизация женщин по желанию, а военный учёт обязательным хотят сделать
HelgaSoV• 22 декабря 2023
Навіть віськові пишуть у ФБ ( той же снайпер Прошинський) що в Офісі Зебубона дахом поіхали всі.
Чи в них агонія почалась...чи що
Це занінчиться дуже трагічно для влади. Не пройде такий варінт, так нагнути украінців.

автор Мурка в бурке • 22 декабря 2023
Ответ дляКарина250
Если успеют , многие не верят
А он и так не подпишет мобилизацию женщин потому что она добровольная.
Lis• 22 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
60 и больше работают с удовольствием
Да вы шо… Они на больничные ходят с удовольствием)) а работают они плохо
Карина250• 22 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
Да, хитро очень провернули
автор Мурка в бурке • 22 декабря 2023
Ответ дляLis
Выбора уже особо и нет и с каждым днем его все меньше и меньше
Киев_Елена• 22 декабря 2023
Ответ дляOla_la-d152
Зе два дня назад официально заявил что не подпишет закон про женщин. Я конечно не склонна верить нашему президенту, шашлыков в мае уже наелись, но что бы вот так прямо намахать народ, это пожалуй будет слишком даже для него
Так они хитро сделали, мобилизировать женщин добровольно будут, а ставить на военный учет в обязательном порядке будут)
Вопрос: если мобилизировать будут добровольно, то зачем ставить всех женщин на учет?
Мой ответ: мобилизировать женщин будут, только немного позде, не хотят резко закручивать гайку, закручивают постепенно.
unser• 22 декабря 2023
Ответ дляКарина250
Если успеют , многие не верят
Получается они хотят военный учет сделать для всех граждан. И для женщин тоже?
автор Мурка в бурке • 22 декабря 2023
Ответ дляunser
да
Lis• 22 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
Считаем, кто налоги платить будет? Бабки пенсионерки и инвалиды?
автор Мурка в бурке • 22 декабря 2023
В законе нет понятия женская или мужская мобилизация, женский или мужской учет

просто военнообязанные
Киев_Елена• 22 декабря 2023
Ответ дляЕлена1265
Как только законопроект появится на регистрации, сразу будут выезжать лица с инвалидностью 3 группы 🤷🏻‍♀️
Если успеют)

Карина250• 22 декабря 2023
Ответ дляКиев_Елена
Да, и прежде всего ограничат выезд.
Ну а потом мы уже не убежим никуда
автор Мурка в бурке • 22 декабря 2023
Ответ дляLis
жираф большой! он лучше знает!
Карина250• 22 декабря 2023
Ответ дляunser
Да
арина-ветерок• 22 декабря 2023
Поясните, пожалуйста, женщин тоже будут брать на учет до 60 лет? Даже теоретически не могу представить зачем может понадобиться женщина 50+лет, раньше это был пенсионный возраст, сейчас от этой жизни болячек в этом возрасте больше, чем в те времена. На работу еле ползаешь. Какой в этом смысл???
автор Мурка в бурке • 22 декабря 2023
Ответ дляарина-ветерок
учет 18-60

а зачем читайте Закон о мобилизации и мобподготовке
liss• 22 декабря 2023
Ответ дляБрЮнЕтОчКа77777
Интересно, а если у жены 3 группа инвалидности, то как сейчас? Раньше была отсрочка. И многодетных отцов тоже не трогают?
Шла 9 страница , а 1-я так и не прочитана
unser• 22 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
да
Если женщина станет на военный учет, она не сможет выезжать из страны?
HelgaSoV• 22 декабря 2023
Ответ длязавитушка
Він сказав не підпише МОБІЛІЗАЦІЮ жінок, а про облік він нічого не казав)
до чого там зараз мобілізація жінок? Вони хочуть поставити всіх на облік. А Мінборони відповіло що не на часі, тому що ТЦК будуть сильно навантажені. Ставаити на облік будемо піля закінчення воєнного стану
автор Мурка в бурке • 22 декабря 2023
Ответ дляunser
если по сегодняшним законам то да, а что будет потом никто не знает
HelgaSoV• 22 декабря 2023
Ответ дляJhenya_Sh
пошли они в .опу!
відчуття що треба валити.....а куди чи кого вирішує кожен самостійно
автор Мурка в бурке • 22 декабря 2023
Ответ дляHelgaSoV
ТЦК нужна работа
чем больше военнообязанных тем лучше им
так что не стоит все так прямо понимать