палка-копалка• 23 декабря 2023

Володимирський собор (Київ) - коли служба на Різдво? 25чи7?

Можете мені казали матрьошка, троль і розкол.... Але лежала, думала, згадувала...

Згадала бабцю, з якою я,мале дитя, щороку на Різдво і на Пасху ходила до Собору...

От вирішила запитати. Може хто знає: коли служба на честь Різдва в київському Володимирському собору?
А_я_ЛОЖУ!• 23 декабря 2023
Ответ дляпостою_послушаю
Если совсем на пальцах объяснять, то это выглядит так: христиане ходят в Церковь в первую очередь и главным образом за Причастием. Приготовить Причастие ( то есть претворить хлеб и вино в Тело и Кровь Христову) может только священник, рукоположенный в священство по всем правилам. Это называется преемственность, и это означает, что если взять любого священника из самого отдаленного села и проследить кто посвящал его в священство, кто посвящал в священство того, кто посвящал его и т.д., то обязательно дойдёшь до самих Апостолов. И когда священника рукополагают, он получает благодать, которой он венчает, готовит Причастие, разрешает грехи и т.д.
А Филарет, провозгласив себя самоназванным патриархом, попал под анафему и прервал эту преемственность. Поэтому и считается, что в его Церкви нет благодати, и Таинства, проведённые теми священниками, которых рукополагал он, ’недействительны’
А що з Єпіфанієм?

автор палка-копалка • 23 декабря 2023
Ответ дляАрина85
Ну от як це Бог в душі? Що це означає?
Як ще в´яжеться щ православним віровченням ?
Вірю в Бога
Розмовляю з ним
Я тут Живу• 23 декабря 2023
Ответ дляБожий одуванчик
У них нет каноничности. УПЦ в 1990 признали все церкви.
Пцу признали 4 , а должны признать все. Т.е. ее таинства не признаются .если вы крестились в ПЦУ, и придёте в Иерусалимскую, Польскую, Антиохийской, и т.д. церкви, вы будете считаться некрещеной. Это к примеру.
Крещения до 1990 года или 91, не помню точно, все признаются.
Прихожане УПЦ могут ходить в любую каноническую православную церковь. В той же Польше спокойно ходят.
А если меня крестили в старословянской вере
Гага Газу• 23 декабря 2023
Ответ дляПоліцейський патруль
Це УПЦ
Володимирський собор - це не УПЦ, навіщо пишите, якщо не знаєте
Гага Газу• 23 декабря 2023
Ответ дляпалка-копалка
Вірю в Бога
Розмовляю з ним
А сповідаєтесь і причащаєтесь також в душі?
автор палка-копалка • 23 декабря 2023
Ответ дляпостою_послушаю
Дуже дякую. Тепер наочно зрозуміло
М@гнолия• 23 декабря 2023
Ответ для4мама
Володимирський 100% не 7.
То давні вороги москальського патріархату.
Володимирський живе за старим календарем, на новий не переходили, я вчора там була і запитувала
автор палка-копалка • 23 декабря 2023
Ответ дляЗубная фея
Автор, ви віруюча? Постите завжди, сповідаєтеся? Чи так, срач розвести
Вірю
М@гнолия• 23 декабря 2023
Ответ дляпалка-копалка
Вибачте я не зрозуміла

Тобто у Володимирському соборі Різдво 7 січня?
Вони не перейшли на календар зазначений ?
Так, не перейшли!

Поліцейський патруль• 23 декабря 2023
Ответ дляГага Газу
А що це?
Скільки питаю - відповіді крім упц кп нема)
То що це-може, римо-католики
Поліцейський патруль• 23 декабря 2023
Ответ дляпостою_послушаю
Нет, это не так. Церковь основал Христос, он рукоположил первых священников- Апостолов. Все последующие священники так же имеют преемственность аж с тех времен. Это если мы говорим об ортодоксальных Церквях.
Яка українська церква ортодоксальна?
Арина85• 23 декабря 2023
Ответ дляпалка-копалка
Вірю в Бога
Розмовляю з ним
Ну то це не православ´я, це якась ваша особиста ’ релігії’
Арина85• 23 декабря 2023
Ответ дляпостою_послушаю
Обожнюю як ви це вмієте розписати 👍
Арина85• 23 декабря 2023
Ответ дляБожий одуванчик
Вы бы как то аккуратнее про спекуляции. Ок?
Крестить мирянин может перед смертью, произнеся определенные слова. Я , к примеру , их не знаю.

Вы же писали про рукоположение и Святой Дух.
УАПЦ - не было
УПЦ КП лишены сана.
Священство можно дать, и можно лишить. Тогда человек становится мирянином.
И рукополагаться должен снова, если хочет быть священником.
Т.е. понимаете о чем речь, правда?
Вы выбрали ПЦУ - ваше решение и ваш выбор.
Но вы же не в Украине.
И если бы вы были в Украине - это вопрос если бы, и куда БЫ вы ходили. Вы у нас не были.

Почему я так думаю. Я могу на ваш счёт ошибаться, конечно- это ваше решение. Ваш выбор.
Но вспоминается: когда убили Христа римляне решали, как быть с христианами .
И кто то сказал: что был учитель, за ним тоже много ходило людей. Он умер- последователи рассеялись, потому что он был человеком.

Если Христо человек, то его последователи тоже рассеются и проблемы не будет. А если Бог, как он говорил, то умножаться т и мы тут не властны Вот и посмотрим.
Умножились христиане? Да.
Я о том, что человека в церковь приводит Бог.
Не ходят люди к священнику, в красивый дом или по другому признаку.
Люди идут к Богу.
Чому тільки перед смертю? В древності жінки і хрестили і могли причащати інших жінок
Арина85• 23 декабря 2023
Ответ дляДжонсонюк
вони не греко-католики
Хто не греко-католики?
Арина85• 23 декабря 2023
Ответ дляЛюблю Украину
На пряму. Бог тількі в душі ,а церквах тіх що ми маємо це клуб по інтересам. В Біблії сказана де двоє троє во імя моє там є я.Це не обов язково ритуали і якісь приміщення. Це молитва .А священослужителі це люди які допомагають людям у вірі. Бог один -шляхи до нього різні. Але вони не святі. Бо що таке люди віддані Богу ми вже майже і не бачимо .Релігія і віра це різні речи,зовсім .Але якщо вам подобається в церкві,вам там легче спілкуватися з Богом ,то для вам це дім Божий.
По простому церкви це місця де люди збираються на молитву,а це може бути що завгодно,необов язково велична споруда. А людина храм Божий
Яка різниця де мені легше?
Ви пишете про якусь іншу релігію , не православ´я точно, це має місто бути, вірите як вам хочеться ніхто не заборонить, але не треба називати це православ´ям.
Христос лишив заповіді, якщо ми йдемо за ним і визнаєм його Богом ,то маємо ці заповіді виконувати. Одна з цих заповідей - звершувати Євфарістію, це единой спосіб єднання з Христом, це основне, та й по суті едине для чого сьогодні потрібна Церква, без причастя людина не є християнином, ну і відповідно православними.
А молитися і оце все по що ви пишите можно де завгодно
автор палка-копалка • 23 декабря 2023
Ответ дляА_я_ЛОЖУ!
Завтра, з 24 на 25
А чому вони Миколая приміром тоді 19 відмічали?
автор палка-копалка • 23 декабря 2023
Ответ дляГага Газу
Не сповідаюсь і не причащаюсь регулярно
автор палка-копалка • 23 декабря 2023
Ответ дляАрина85
Ааа...

4мама• 23 декабря 2023
Ответ дляБожий одуванчик
Как сказал один православный, чтобы создать церковь, надо распясться на кресте, умереть и воскреснуть.
И никак иначе.
Он оставил церковь, которая будет до скончания века.
Уверены, что при такой жертве достаточно просто Бог в душе?
В нашей стране создают почему то церкви.
УАПЦ создал Грушевский. Причем у него даже епископа не было. Епископ нужен, чтобы рукополагать священников.
УПЦ КП создал Кравчук.
Про церковь СЦУ-( ПЦУ) все и так знают.
Ваши верующие друзья просто знают разницу. Между канонической и неканонической церковью.
Разница в Святом Духе, передаваемом от Христа.
В УПЦ он не прерывался .
Но вы можете ходить, куда хотите. Это ваш выбор.
Просто выбор у каждого свой и каждый имеет на него право.
Ото Гундяй вже настільки весь просякнутий святим духом від самого Христа 🤣🤣🤣
21 століття блін.
Я не атеїст якщо що.
Я в Зубну Фею вірю більше ніж в МП.
4мама• 23 декабря 2023
Ответ дляБожий одуванчик
Ну дивіться. Мене хрестили взагалі вдома підпільно. Такі часи були. І був то чи греко католик перефарбований на православного чи навпаки.
Реально воцерковлена була моя прабабця. Всі інші лише на Великі Свята. З прабабцею ми автокефальну відвідували (Константинополю підпорядкування? Поправте мене хто в темі)
4мама• 23 декабря 2023
Ответ дляБожий одуванчик
Нет. Владимир, когда крестил , привез митрополита , который рукоположил священников ,и рукополагал епископов по мере расширения православия, а они рукополагали священников.
Эта связь не прерывалась.
А потім оці просякнуті Святим Духом в ім´я Христа вогнем та мечем вбили міліони. Порушивши основну заповідь, якої їх Христос і навчав ’не убий’.
4мама• 23 декабря 2023
Ответ дляпостою_послушаю
Крещение может совершить даже мирянин, это единственное Таинство, доя которого священник желателен, но не обязателен. И все эти спекуляции на этом вопросе не больше, чем спекуляции
Так, я не дописала в передостанньому повідомленні, воно відправилось.
Короче кажучі Віра в Бога в мене в душі була завжди. З Церквою якось не складалось особливо ніколи. Але ж я вперта. Намагалась. І всюди щиро і чесно отцям розповідала хто я така і як до них прийшла.
Перехрещуватись ніхто ніколи не примушував. І перевінчуватись також. Син катехизацію та Перше Причастя у Римокатоликів проходив. Для запису на ці всі діла треба було свідоцтво про хрещення і тд. Хрестили дітей у КП.
Володимирський Собор, до речі, то реально був знак Вище. Ми не з Києва, але часто бували там по роботі. І от їдемо якось повз ВС і в один голос тоді ще з МЧ говоримо- давай тут обвінчаємось. До того моменту жодного разу там не бували.
До речі дід чоловіка (також давно вже покійний) був православним священником, отим таким ’правильним’ в Острогу.
Арина85• 23 декабря 2023
Ответ дляпалка-копалка
Ааа...
Ну а як?
Взявся за гуж не кажи що недуж

Релігій різних багато, ви вільні обирати ту що вам до душі, але у нас прийнято хрестити немовлят, нічого ніколи їм не пояснювати , але розказувати що вони з якось дива православні.
Розберіться що таке бути православним , в що ми віримо, що заповідав нам Господь, і що ми маємо робити що виконувати його заповіді - може вам сподобається , а може ні але ваше відношення до багатьох речей зміниться.
З Церквами в Україні вам постою_послушаю роз´яснила. З іншим теж при бажанні розбереться. Навіть тут на форумі є дівчата які раді будуть допомогти з цим, якщо вам так простіше.
Апофиозная• 23 декабря 2023
Это жесть.
Украинцы друг другу указывают когда какие праздники праздновать.
В некоторых случаях готовы поубивать друг другу за даты.
Как можно указывать человеку когда ему ходить в церковь, когда праздновать?
Божий одуванчик• 23 декабря 2023
Наверное вы имеете в виду церковно славянскую. Только это означает, что вера православная, обряд ведётся на церковно славянском языке.
На церковно славянском обряды ведут УПЦ и Греко католики.
И там и там действующее крещение. Только в УПЦ православное. А у греко католиков католическое.
Божий одуванчик• 23 декабря 2023
Ответ дляПоліцейський патруль
А що це?
То що це-може, римо-католики
Украинская православная церковь Киевский патриархат.
Неканоническая православная церковь. Не римо и не Греко католики.
Поліцейський патруль• 23 декабря 2023
Ответ дляБожий одуванчик
Та я розумію)
Не розумію чому кп - не упц раптом, як всі тут заперечують.
Irisha0604• 23 декабря 2023
Ответ дляПоліцейський патруль
ПЦУ
УГКЦ
А упц - це москвинські помісні лярви
Бо вам так сказали ЗМІ? Бо тільки таку інформацію ви бачите на просторах інтернету? Чому ж ці ,,лярви,, стільки роблять для наших воїнів? Побільше чим ,, проект Порошенка ПЦУ,,? Наш батюшка родом з Західної України, вже 28 років служить у храмі УПЦ. Обидва його сина на передовій. З першого дня допомагав біженцям , серед ночі шукав їм житло і поселяв людей. А тут раптом в один день , отримав клеймо ,, московського попа,, Я вас запитую , чому ви робите висновки не по справам, а по те, що вам намагаються підсунути?? Інший московський піп залишився без домівки, бо його хату рознесло від вибуху, у нього 3 малих дітей, вони всі громадяни України, тут живуть і тут залишаються. В храми ходять віруючі люди, а не політично двинуті, як ви. Чи ви думаєте, коли одягнув вишиванку і почав Різдво святкувати 25 , то ти вже такий правильний українець? А розколоти навпіл країну , по церкві , по мові- це істинно патріотів справа. Якби ви для саморозвитку шукали і черпали інформацію саме з православних сайтів , то ви б зали, що ніяким боком УПЦ не відноситься до МП. Ні в статуті, ні жодних документів немає, щоб це підтвердили! Одне бла-бла від тих, кому це вигідно! Та наша ,, золота влада,, все робить для того, щоб їх знищити і закрити, але це їм за браком доказів , не вдається по цей день. І звинувачення, які вони виносять митрополитам , зняті . Читайте трохи щось інше і вчіться мислити не примітивно, а глобально. Але у більшості українців, на жаль, мізки не працюють і вони просто ковтають наживку, яку їм закидають. Чому ж ПЦУ признали у світі всього 5 церков ? Чи й меньше? Раз вона така канонічна і правильна? Канонічність УПЦ тягнеться через роки і століття, тому що не буває у православʼї такого, що я ось сьогодні створив церкву і вона існує. Має бути ланцюг рукоположень ієрархів . Це тягнеться ще від апостолів. А хто рукопоклав Епіфанія? Чи не Філарет? Якого сану лишили , бо він одружений був і в КГБ працював? Але розповідати це атеїстам, які тільки крашанки раз в рік ідуть до церкви святити, не має сенсу.
Поліцейський патруль• 23 декабря 2023
Ответ дляIrisha0604
Я навіть читати це не буду)
Керівництво будь-якої церкви без вийнятку, дільожка конфесій, приходів і календарів - це завжди про гроші і вплив на свідомість мас, а не близькість до Бога.
І ні, це мій досвід.
Ви маєте право на власну думку і переконання.